Частина 1. ВАЖЛИВО! Зміни до закону про Карту Поляка від 27 жовтня 2017. Викреслено громадянство предків, як підстава для отримання КП.

УВАГА!  27 жовтня 2017 року Сенат проголосував за зміни не лише до закону про репатріацію, а ще й за зміни до закону про Карту Поляка.

Закон увійшов в дію 23.12.2017

Закон зі змінами вже є на сайті опублікований: Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka

 

Так от. Цими змінами вилучено норму де на КП могли подаватись ті, в кого предки були громадянами, залишили лише тих, в кого предки були національності польської.

Як тільки закон увійшов в дію, на Карту Поляка можуть подаватись лише ті в кого предки були національності поляк/полька, ну або ті хто має довідку про три роки участі в розвитку культури, мови, традицій.

Ще раз для тих хто не зрозумів що відбулось – порівняйте нову і стару редакцію:

Так в Законі було до 23.12.2017 Так в законі тепер є з 23.12.2017

От що викреслено:

Слідкувати за ходом як проходив цей закон можна тут: Prace nad ustawą o zmianie ustawy o repatriacji, ustawy o Karcie Polaka oraz ustawy o cudzoziemcach

Так як на момент коли писалась ця публікація закон був у Сенаті – то можна було слідкувати ще й тут: Ustawa o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw

Ну і історично як обрізали багатьом права на КП і Сталий побит:

 • 13 травня 2016 року вносяться зміни і цими змінами забирається право на карту в тих, в кого предки були переселені Зміни увійшли в дію 2 вересня 2016 року.
 • 7 квітня 2017 року зміни, які вносять зміну в поняття “особа польського походження”. І з 1 травня 2017 року за особу польського походження не вважаються ті особи, в кого предки доведено що були громадянами Польщі, тепер національність треба доводити обов’язково. А це значить що ці люди не можуть подаватись відразу на сталий побит. Єдиний шанс був до 23 грудня 2017 року – отримати Карту Поляка.
 • 27 жовтня виключають фразу “або громадянином” також з закону про карту поляка. З якого числа вона увійде в дію точно не скажу – була поправка що 2 тижні після публікації. І конкретна поправка про те що до вводу її в дію ще можна подавати документи за старою редакцією устави.Закон увійшов в дію 23.12.2017

Ну і як завжди запрошую приєднуватись до нашої групи де намагаємось слідкувати за всім що стосується Карти Поляка: Карта Поляка. Інформація як коли

Поділитись:

Коментарі 36

 • Підкажіть будь ласка, якщо я зареєструвалася 8 грудня 2017 і мене поставили на чергу співбесіди з консулом на 22 01 2018, то чи є то вже в моєму випадку початок розгляду справи і чи матиму я право здавати на карту поляка? Дякую.

 • Цього не підкажу. Нажаль, думаю що ні, але йдіть в будь-якому випадку.

 • Скажіть будь-ласка,якщо в витязі з державного реестру в графі громадянство моеі бабусі вказано,що вона полька чи можу я подавати документи до консулату на карту поляка?

  • Громадянство чи національність? Якщо громадянство то вже не можете. А якщо національність полька то можете.

   Просто Ви пишете – полька. Якщо. громадянство то писало б польське а не полька

 • Підкажіть будь ласка, співбесіда зазначена на 04.012018 що робити?

 • Підкажіть, мій батько через карту поляка (через всі процедури) зробив поспорт поляка. Можу я на основі цього, враховуючи нові поправки 23 грудня 2017 р подавати на карту поляка?

 • В мене тільки прабабця полька чи я маю право на карту поляка

 • Добрий день! Скажіть будь ласка, люди які отримали К. П. на підставі громадянства, мають право звертатись в Ужонди для складання вньоску і отримання Карти Сталего Побиту, чи цей розділ теж притерпів змін і за вищеперечисленим документом звертатись можуть люди виключно з предками поляками за національністю??
  Буду вдячна за відповідь!

 • Пане Романе, дякую за вашу відповідь!
  Скажіть будь ласка ще такий момент : оскільки наступили зміни що до отримання Карти Поляка ( тільки по національності ), чи можна буде в майбутньому розраховувати на продовження Карти Поляка якщо вона була отримана на підставі громадянства ? Чи на момент продовження потрібно буде приносити пакет документів підтверджуючий національність, а не громадянство?
  Дякую за відповідь!

 • Мама давно отримала Карту поляка, на підставі того, що прадід служив в польській армії. Чи можу я отримати після цих поправок Карту поляка?

 • Скажіть,будь ласка,де шукати документи народжених в 1880-1890рр.в Перемишлі. В Перемишлі в архіві даних нема, є тільки в костелі про смерть. Дякую.

  • Я не можу підказати цього. Не займався пошуками. Я Вам зараз на пошту (якщо Ви вірно адресу написали) вишлю профіль фейсбук людини яка професійно займається (але не безкоштовно) пошуками. Може вона підкаже.

 • ….і ще одне питання…якщо раніше можна було отримати карту поляка якщо твоя прабабця була полькою,а твій прадідусь був українцем,але вчився в гімназії,служив в польському війську,брав шлюб в костелі, то тепер ні…..я правильно розумію? Дякую.

  • Майже правильно розумієте, бо якщо дідусь служив у війську – значить був громадянином. І цього було достатньо до 23.12.2017. Але знову ж таки – є одне але – Ви впевнені що дідусь не був по національності поляком? Чи просто не знайшли документів?
   Бо якщо не знайшли документів а він був у війську – то пробуйте пошукати далі запис про національність. А раптом є запис що він був поляком?

 • Прочитала,що згідно нововведень, особи, предки яких були переселені з Польщі, позбавлені права подаватись на карту поляка.Чи можу я претиндувати на карту поляка, якщо мама українка ,переселена з Польщі, а бабця по татовій лінії- полька?

  • Можете. Ви ж не подаєте документів які вкажуть на переселення мами – Ви подаєте лінію по татові. І переселення ніде не випливе. Якщо вказана національність бабці – все буде добре.
   Хоча закон звісно можна трактувати інакше. Але випадок коли консул просто не взяла документи по одній лінії переселених а взяла іншу лінію – є.

   • Справа в тому, що переселення мами видно – в паспорті відкрита репатраційна віза ((((. Чи не буде це причиною відмови ?

    • Візи не дивляться при оформленні на КП. Але Ви подали документи на візу по цій лінії. Тому напевне треба відразу запитати про це у консула – що подаєте не по цій а по іншій

     • Як бути з пунктом G 1 вньоску , в якому йдеться про переселених? Виходить, якщо я підпишу вньосек , то погоджуюся з тим ,що переселених в родині немає . Підкажіть , будь ласка, як зробити правильно?

    • Як зробити правильно? поговорити з консулом

  • Шановна пані Галина! У мене така ж ситуація. Прошу Вас повідомити чи були Ви вже у консула і чи позитивно вирішилося Ваше питання. Дякую.

 • А якщо я знаю,що мій предок був поляком,але нема жодних підтверджуючих док. чи можна , маючи свідків,які можуть це довести, відстояти в польському суді це питання. Дякую.

 • Підкажіть, будь ласка, якщо я маю тільки “довод особистості” прабабусі , чи цього достатньо для отримання КП?

  • По-перше якщо “пра” то треба від двох (або прабабусь або прадідусів)
   По-друге, “довуд особісти” – чи є там вказано національність? Бо можна було бути громадянином Польщі але національність не полька. Зараз після 23 грудня треба доводити саме національність.

 • Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, якщо батько має карту поляка, але я вже повнолітня, то чи вплине це на отримання моєї карти?
  Чи це має значення лише для неповнолітніх?
  Дякую!

  • Наявність чи відсутність карти Поляка у батьків ПОВНОЛІТНЬОЇ людини не грає ніякої ролі на отримання карти цією людиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *