Доступ до ринку праці для чоловіка/дружини при подачі на побит сталий.

Дякую Valentyn Krotevych за посилання на пункти законів покрокові в коментарях до питання в групі. Сподіваюсь буде корисним.

Переїзд в Польщу безпроблемний для власника Карти Поляка (КП), але має проблеми для чоловіка чи його/її дружини. Перше – як отримати доступ до ринку праці? Другий з подружжя (хто не має КП) може податись лише на часовий побит, в той же час як власник КП на сталий.  Так от. Якщо один з подружжя має сталий побит, то другий може подаватись на возз’єднання з родиною і отримати доступ до ринку праці. Це ж, само собою, значить що і той хто отримує сталий побит за походженням (без КП) також відкриє шлях цей для чоловіка/дружини.

До сьогодні я не шукав пунктів по законах, але в коментарях Валентин дав їх назви і артикули. Тому об’єдную все в одне ціле з посиланнями і цитатами.

Хто може податись на воз’єднання з родиною регулює ось цей закон: Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach

А конкретно, артикул 159.  Виділяю лише вимоги які треба виконати в нашому випадку:

  1. Бути членом родини того хто живе у Польщі на підставі дозволу на сталий побит
  2. Мати покриття страховки здоров”я
  3. джерело стабільного доходу
  4. мати підтверджене місце проживання

 

Це те що стосується подачі на побит часовий.

А про доступ до ринку праці шукаємо наступний закон. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

І тут його прокручуємо до артикулу 87. Тільки не частина 1 а частина 2, хто звільняється від необхідності отримання дозволу на працю (підпункт 4):  той хто отримав часовий побит на підставі артикулу 159 (саме наш випадок).

От і все що треба знати.

Додам лише одне (і думаю в жовтні 2018 року отримаю цьому підтвердження, бо поки лише незнайомі люди писалипро це):

Під час подачі на сталий побит можна відразу подавати документи другому з подружжя на часовий. Щоб не тратити час, поки отримає один сталий побит.. Я так розумію, що просто справа буде завішена і запущена після децизії по сталому побиту.

Ще повернемось знову до Ustawa o cudzoziemcach – артикул 244. Неважливо чи маєте доступ до ринку праці, чи звільнені від обов’язку отримувати дозвіл на працю – в карті побиту друкується “dostęp do rynku pracy”. Підпункт 11 артикулу 244

 

 

 

 

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *