Карта Поляка – від “хочу отримати” до отримання і, при бажанні, громадянства.

 Вирішили отримати Карту Поляка і не знаєте що за чим?

оновлено 31 січня 2019

Ну тоді на пальцях спробуємо розібратись. Реально не бачив покроково описаного що як відбувається, спробую без купи подробиць описати отримання Карти Поляка (в подальшому КП) і що з нею можна далі зробити.

І ще одне: 99% інформації на цьому сайті “roma.in.ua” щодо Карти Поляка зібрано дякуючи тому що люди об’єднались в групу, і допомагають іншим – з тим як записатись, розвовідають як пройшла співбесіда, що питали, а ті хто переїхав у Польщу – як подавались на Сталий побит, поки що нема тих хто подався на громадянство – група існує лише 1 рік, але інформації, як бачите, зібрано вже дуже багато. Тому приєднуйтесь – цим Ви допоможете і іншим. https://www.facebook.com/groups/infoKP/


1. Багато описано в інтернеті але треба повторити – хто має право на Карту Поляка? Крім того, що при розмові з консулом треба говорити лише польською, знати історію і традиції, треба ще мати право на отримання КП. А це право можна мати лише в двох випадках:

 •  Хтось з Ваших предків (Тато, мама, дідусь, бабуся, прадідусь, прабабуся) був за національністю поляком. Причому якщо це тато, мама, дідусь, бабуся то достатньо когось одного, а якщо це стосується прабабусі чи прадідуся то тут треба двох!
 •  Ви самі 3 або більше років приймаєте участь в поширенню культури Польщі в Україні, і це затверджено акредитованими польськими організаціями. Що це за організації – читайте, шукайте, а краще запитайте в Консульстві.

Ну і відповідно перший пункт (як його називаємо – по походженню) повинен бути підтверджений оригіналами або копіями документів. Варіанти різні можуть бути. Але треба це довести на 100%, тому просто довідка про народження з церковної книги де не вказано національність – не підійде. Треба довести обов’язково  національність предків!

Про другий варіант – в двох словах тут: Карта Поляка без польського походження

Тому після рішення: “Я ХОЧУ КП!” треба почати шукати документи.

Не піддавайтесь на провокаційні оголошення фірм – “ми доведемо що у вас були предки Поляки на 100%” – це на 100% шахраї. Один з варіантів – продають підроблені свідоцтва про народження. Але як тільки консульство щось запідозрить – документи будуть перевірені, наслідки можуть бути дуже нехорошими!

І ще одне – часто звучить питання – які обов’язкові документи для отримання КП? Нема обов’язкового переліку документів для КП. Людина яка подається мусить довести свою особу (паспорт чи краще закордонний паспорт), мусить подати вньосек з фотографією (як на Шенген візу), і мусить довести що предки були поляками по національності, Відповідно треба довести що це дочно дідусь (чи прадідусі прабабусі) цієї людини – от тут ланцюжок документів в кожного різний (свідоцтва про народження, одруження чи рощлучення якщо мінялось прізвище і т.д.). Тобто консул повинен побачити що

 • перед ним людина яка подається у вньоску
 • предок (чи предки) – точно предки цієї людини

Тому питання – які документи треба – некоректне.


2. Неповнолітня дитина. Неповнолітня дитина (до 18 років) НІЯК САМА НЕ МОЖЕ ПРОХОДИТИ СПІВБЕСІДУ. Ніяк – це значить ніяк. Неповнолітній може отримати КП лише якщо його тато або мама мають КП. Вибачаюсь. Я повторюсь знову – навіть якщо в неповнолітньої дитини є всі документи що треба – шлях лише один – треба щоб тато або мама мали КП і подали документи для дитини. Тому тато або мама, якщо хочете щоб дитина їхала вчитись до Польщі і маєте коріння – подумайте про отримання КП заздалегідь. Бо до 18 років іншого шляху нема!

Тато і мама ОБОЄ РАЗОМ мають подати Вньосек щоб неповнолітній отримав КП. Навіть якщо КП лише в когось одного і інший навіть мови не знає – ніяких проблем. Але присутність на подачі має бути обох батьків (ніякі доручення не підійдуть)

Консул перевіряє чи другий з батьків не проти отримання дитиною КП.

Якщо у Вас неповнолітня дитина, і Ви можете податись на КП, то це не значить що Ваша дитина коли досягне 18 років зможе отримати кп.

Тобто якщо у Вас в документах є лише те що Ваш дідусь був поляком і лише один дідусь, то зрозуміло що для дитини це буде прадідусь. І тоді дитина може лише до 18 років отримати КП лише за умови що Ви отримаєте КП. А от коли дитині буде 18 років – право на отримання КП вона втратить назавжди, бо одного прадідуся буде недостатньо! Зрозумійте це.

Питання що часто задаються про дітей і подачу на КП: http://roma.in.ua/2018/11/21/podacha-na-kp-nepovnolitnij-dytyni/

УВАГА!!! Заміна карти теж має строк. І дитина має лише 9 місяців після того як виповнилось 18 років щоб подати на карту! Тобто якщо дитина народилась 1 січня, і до 1 жовтня не подала вньосек – втратила право на продовження карти!


3. Знайшли документи? То супер. Але наступне – треба знати мову на розмовному рівні (розповісти про родину і про себе), а також на рівні щоб зрозуміти консула і відповісти на всі його питання по історії, традиціях Польщі. Як вчити мову і де – то вже нехай Гугл допоможе. Курси підготовки на КП також існують.

Знати треба орієнтовно все що написано ось в цій книжечці http://www.msz.gov.pl/resource/045d60da-0fa7-4f2d-8b9a-000069e7c151:JCR  або тут посилання https://fex.net/load/282966472824/111526063. Якщо коротко то треба знати всю історію, традиції і бажано все що стосується Польщі в тому місті де Ви проживаєте.

По досвіду скажу – консули дуже лояльно відносяться до старших людей – після 60-70 років, тому якщо Ваш тато чи мама погано розмовляють чи орієнтуються в історії, все-одно пробуйте. Можуть взагалі нічого не питати. При мені було що мужчина якому самому близько 60 років привіз маму, і попросив щоб консул дозволила разом їм проходити. Я був під дверима і чув – спочатку була співбесіда з ним, а потім в мами якусь дрібницю лише питали, мужчина допомагав їй говорити.

І друга ситуація була також знайомий їздив з старшою мамою, боюсь помилитись – під 80 років. І теж все було добре. Заходив разом з нею. Нема такого що прийшов хтось старший і нічого не питають – мову треба знати, але відношення до старших людей насправді поблажливе, воно й правильно.


4. Знаєте мову, маєте документи? Тоді наступний крок – треба попасти до консула. Тут вже цікаво. Щоб попасти до консула – потрібен попередній запис! Про те як записатись зазвичай на сайтах консульств все є описано. Спочатку визначтесь до якого консульства Ви відноситесь, бо наприклад консульство Луцька обслуговує лише прописаних у Волинській області, Тернопільській і Рівненській. Інших нікого не прийме.

Допомогти взнати яке консульство Вам треба допоможе цей запис Як записуватись на співбесіду щодо Карти Поляка у різних містах

Визначились з консульством? Шукайте як проходить запис. Електронний запис проходить зараз або по телефону (на сайтах написано дні коли телефонувати), або електронний – це зараз консульство  Львова, або поштою (як електронною так навіть і звичайною – Київ, Луцьк)

Коротко про ситуацію яку знаю на даний момент.

Львів зараз бореться з ботами тому треба мати терпіння в дню коли викладають дати. Детально тут: Запис у Львів

Вінниця (обслуговує точно Хмельницьку, Вінницьку Житомирську) – нарешті люди почали додзвонюватись. Як записатись у Вінниці..

Київ – Починаючи з 04.12.2017 року вони поміняли систему. Заходьте на сайт консульства, там є як оформити лист і записуйтесь через електронну пошту, або навіть звичайним листом.

Луцьк – Починаючи з 10.10.2017 року нарешлті вони поміняли систему. Заходьте на сайт консульства, там є як оформити лист і записуйтесь через електронну пошту, або навіть звичайним листом.

Про запис є окрема сторінка на цьому сайті

Харків – також інформація є на сайті консуляту. Запис без проблем

Одеса – схоже проблем з записом нема, але в групі в нас мало людей з Одеси. Телефонуєте записуєтесь. Іформація є на сайті.


5. Записались? Вітаю, Ви майже на фінішній прямій! Тепер – співбесіда. Значить Ви вже знаєте дату і час співбесіди.

Які документи треба і що брати з собою крім знань? По-перше – ніхто не буде Вас слухати якщо Ви не заповнили Вньосек. Актуальний вньосек (станом на сьогодні, 6 жовня 2017) качайте або на сайті Луцького консульства (в Києві чомусь старий), або я його зберіг тут: http://roma.in.ua/wniosek20162017.pdf .

Про заповнення вньоску нема що й писати, його можна як надрукувати вже заповненим (форма відкрита на редахування), а можна і вручну заповнити пустографку. Знаєте мову – заповните, не знаєте? Вам ще рано до консула :). Головне де всі помиляються – пункти 10 і 11. В пункті 10 пишеться слово “Область” – Obwod, а в пункті 11 – назва області – Kijowski. Детально про те як заповнити Вньосек э на сайты консульства Вінниці, я взяв звідти текст і додав трохи коментарів – ось тут можете почитати: http://roma.in.ua/2017/12/04/wniosek-yak-jogo-pravylno-zapovnyty-ofitsijna-instruktsiya/

Далі по документах. Якщо подаєтесь не за походженням а як той хто 3 роки приймає участь в розповсюдженні культури (від організації) – тут не підкажу, підкажу по предках.

Не забувайте – якщо Ви маєте документ що хтось з предків був по національності Поляком, то 100% треба документ який це доводить. А далі треба довести що це Ваш предок. На прикладі найдовшому – прадідуся (не забудьте, якщо прадідусь то треба ще й прабабусю або ще одного прадідуся). Так, Ви прочитали все вірно -можна подаватись не лише Прадідусь+Прабабуся, а можна по різних лініях, навіть Прадідусь+Прадідусь!

У випадку якщо по національності Поляком був наприклад прадідусь, то треба довести що це саме Ваш прадідусь!. Для початку Ваше свідоцтво про народження де вказаний Ваш тато або мама, далі свідоцтво про народження мами чи тата, де вказано дідуся або бабусю, і свідоцтво про народження так само дідуся чи бабусі щоб довести що це пряма Ваша лінія. І ще не все – якщо мінялось прізвище (шлюб чи інша причина) то також документи які це підтверджують.

Зрозуміло що замість свідоцтв можуть бути виписки з церковних книг, або з РАГСів.

І ще одне – не треба показувати всіх предків. Якщо Ви маєте документи що у Вас і дідусь і бабуся, і прадідусь з прабабусею були Поляками чи громадянами Польщі – пишіть лише когось одного – бабусю або дідуся – не перевантажуйте консулів документами. На сайті навіть десь бачив – “дайте мінімальний комплект документів!”

Інші документи візьміть в окрему папку, згодиться коли будете розповідати що подаєте от комплект по бабусі – зможете сказати – це не все! В мене є навіть з собою документи що і дідусь, і прадідусь…. буде про що поговорити. Але зайвого не давайте. Показати свою родину можна, але чим менше документів тим легше Консулу.

УВАГА!!! Не обов”язково але дуже часто якщо доводите своє походження лише одним свідоцтвом про народження когось з предків, консул може попросити додатково витяг з РАГСУ!. Повторю. Це не обов”язково, але випадки стають частішими. Щоб не тратити дарма час, Ви можете такий витяг зробити в будь-якому РАГСі України! Неважливо де видано свідоцтво. Мало того. Є два види витягів – звичайний і повний. Повний може взяти лише жива особа сама на себе. Тобто якщо Ви подаєтесь по предку який ще живе, нехай він (вона) сам попросить в РАГСі саме повний витяг. Тоді в консула питань не буде. Чому повний? Тому що в звичайному нема а в повному є інформація чи мінялась національність на підставі судових рішень. І цього консули не признають. Не лякайтесь – витяг робиться за 1 день. Коштує 73 гривні.  Посилання 1   Посилання 2

Не забудьте – все вищеперераховане треба зробити копії і бажано їх тримати готовим окремим пакунком. Якщо не буде копії – можуть забрати назавжди оригінал. І дивіться щоб забирали саме копії. Бо в мене так помилились, добре що помітив і замінив.

І не забудьте свій паспорт (той який Ви вписали в Вньосек). Це може бути або звичайний або закордонний. Краще мати закордонний – тоді не помилитесь в написані імені і прізвища, але без закордонного також можна отримувати КП.

І ще одне – подаватись на Карту Поляка можна взагалі не маючи закордонного паспорту! Головне – правильно написати прізвище і ім’я – для цього використайте ресурс мыграцыйної служби, щоб коли зробите паспорт то написане на Карті і в паспорті було однакове. https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html


6. Співбесіда.

Як відбувається співбесіда? Зазвичай у всіх однаково крім Львова. У Львові при вході спочатку йде перевірка прописки і Ваших документів і лише тоді пускають до консула. У інших консульствах – охоронець перевіряє чи Ви записані і відправляє чекати коли Вас покличе консул.

Тут починається мандраж. А раптом щось забув/забула, а раптом відмовлять? не треба переживати, в будь-якому випадку Ви отримаєте досвід і Ваші документи будуть перевірені!

Що б там не було – зрозумійте – це не екзамен!!! Тут треба просто говорити. Спитали Вас про щось? Коли було засідання круглого столу? Не треба говорити лише рік – говоріть що то було за засідання, до чого призвело? Спитали хто був у родині поляком – покажіть документ, розкажіть про історію, якщо хтось був у війську – розкажіть, якщо помер – розкажіть, нажаль, дідусь юш нє жиє.

Найголовніше НЕ ВИГАДУЙТЕ НІЧОГО!!! Особливо щодо віри. Якщо Ви не є католиком, але скажете я католик – все. Хана Вашій співбесіді. У Вас запитають таке, що католик зобов’язаний знати.

Що може питати консул? А що завгодно, навіть просто яка погода там на вулиці, буває що співбесіда закінчується лише розповіддю про родину, а буває і справждній екзамен (особливо якщо говорите невпевнено). Якщо подаєтесь не по предках а по документах організації про 3 роки – готуйтесь до серйозного екзамену! Будуть питати все.

Хитрі запитання у Києві я опублікував і буду пробувати підтримувати тут: http://roma.in.ua/kyyiv-spivbesidy-na-kartu-polyaka/, але взагалі підключайтесь до нашої групи – будете в курсі останніх подій, поки група існує, і будете ділитись своїми знаннями і Ви. https://www.facebook.com/groups/infoKP/

Та й взагалі, питання підготовки до співбесіди – це справа кожної людини. декому може й взагалі  й готуватись не треба.

Питання і підготовка – гугл в поміч. Якщо Ви вдало проходите співбесіду – Вам дають на підпис документ про приналежність до narodowosci Polskiej, можете в 99% випадків видихати. Чому 99? Бо є випадки коли консул в момент підписання щось запитав і відправив людину підготуватись ретельніше, чи взнати щось про якесь місце. Правда в такому випадку казав коли прийти ще раз. В Києві не забудьте – перевірте 100 разів чи правильно напишете на бланку свій номер телефону. У Львові і Луцьку Вам дадуть номер справи і адресу сайту.

А тепер про те навіщо телефон (в Києві) і номери (Луцьк, Львів)? Ніхто не знає скільки точно часу буде виготовлятись карта. Зазвичай найбільш везучим це 3 тижні, але буває і 3 місяці. Найменш везучі можуть чекати і пів року. Львів і Луцьк простіше – публікують номери справ які дали при виході по яких карта прийшла – просто слідкуєте за сторінкою в інтернеті і коли Ваш номрер буде – йдете забираєте. Київ же не публікує нічого, Київ організовує урочисті видачі і коли КП приходить, набирають групу для видачі і кожного обздзвонюють!

Тому якщо Ви проходили в Києві – Вам ніхто не напише пошту, Вам будуть телефонувати і запрошувати. Говорити будуть лише польською! Тому до моменту дзвінка телефон мусить бути при Вас! Завжди! Що сталось якщо пропустили дзвінок? Погано, але Вам колись знову будуть телефонувати, а от коли – Невідомо. Тому не губіть телефон в робочий час. Телефонувати можуть з 9 ранку до 16 вечора орієнтовно. Після 16 не заню нікого кому б телефонували.


7. Очікування. Це мука, по собі знаю, по людях бачу.
Щодо Києва – щоб очікування було легшим – не втікайте з консульства зразу після виходу від Консула. За Вами зазвичай ще є люди які чекають черги – обміняйтесь телефонами, е-мейлами, сторінками фейсбук. Або ще навіть до входу до консула обміняйтесь контактами. Навіщо? Для того щоб коли пройдете співбесіду і вони пройдуть – на 99% Вас будуть разом на один день кликати на вручення – домовтесь що позвоните, напишете один одному як тільки Вас запросять. Якщо чекаєте дзвінка – то в Києві в 100% (поки що) випадків запрошують на вручення з номеру телефону +380442840040 Тому запишіть собі цей номер і не пропускайте з нього дзвінків. Якщо ж раптом дзвінок пропустили, в Києві є номер телефону за яким можна дозвонитись (телефонуйте відразу) і, можливо, ще встигнути до групи видачі долучитись. Це телефон +380442840047.

В Львові і Луцьку з очікуванням простіше – Вам дають номерки по яких на сайті перевірите чи приїхала карта.
Харків і Одеса – Кажуть орієнтовну дату, телефонуєте і теж кажуть чи готова карта – їдете і забираєте.
Вінниця – тут зачароване місце – нічого не роблять для полегшення – неважливо звідки Ви, але мусите приїхати десь за 2-3 місяці, вистояти чергу, зайти і тільки тоді взнаєте є карта чи ні.

А взагалі запрошую підключитись до нашої групи де зараз маємо тих людей, які або вже пройшли співбесіду, або ще готуються і пробують записатись в консульство. Групу було створено коли нереально було записатись і в Львів і в Київ, і Луцьк, ми допомагали один одному. А зараз це спільнота людей де ділимось інформацією. Також публікуємо в групі як тільки з’являються вільні дати на запис у Львові. https://www.facebook.com/groups/infoKP/. Група закрита, тому в двох словах не забудьте відповісти на питання на вході. І будемо всі дуже вдячні якщо опишете свою історію співбесіди чи отримання КП.


8. Дочекались? Прийшла карта? Ну тепер процедура отримання карти на руки. В Києві єдине консульство, де запрошують отримати карту урочисто, і вважайте – не в Консульство а в Посольство – не переплутайте!!! Це інше місце, на Ярославововму валу.
Київ – лише самі телефонують людям. Тому якщо Вам зателефонували і пропустили дзвінок – то Вас можуть вже і не запросити на це вручення, запросять пізніше на наступне.

Приходите у вказаний день на вказаний час (зараз запрошують на 11:00) і Вам там все розкажуть. Коли отримаєте карту – ВІДРАЗУ ВИЙМІТЬ ЇЇ З ПАПКИ! Справа в тому що вона в папку засунута одним куточком і дуже легко загубити.

Якщо карти видає зараз Генеральний Консул, і Вам не давали з собою взяти телефони – можете попросити його щоб дозволив взяти їх і зробити фотографії. Раптом пощастить – буде що згадати.

Про інші міста повторюсь (може хтось не читає по порядку):

 • Луцьк і Львів система однакова. Коли проходили співбесіду Вам дали номер і сайт де слідкувати чи не з”явився номер. Якщо з”явився то йдете до консуляту і в віконці забираєте карту
 • Вінниця дивно те що взнати чи готова карта не можна ніяк крім як приїхати за нею. Тому через 3 місяці люди їдуть забирають карти, але можливо вона може бути готова і раніше.
 • Харків. Цитую: “Кажуть через який термін можна телефонувати і дізнаватися чи готова карта. Телефонуємо за номером і в години що і на запис. Якщо готова то призначають день і час в який маємо приїхати. Забираємо у тому ж кабінеті у пані якій і доводили своє походження і приналежність. Така процедура отримання триває вже другий рік.”
 • Одеса: Так само як і Харків – телефонуєте за тим же номером о реєструвались і питаєте чи готова карта. Приїзджаєте забираєте.

9. Ура! Карта Поляка на руках. Крім задоволення, гордості і полегшення – що з нею можна тепер робити? Що вона дозволяє?

По-перше – національна віза. Це віза краща за Шенген, так як вона дозволяє в будь-якій країні Шенгенської угоди перебувати 90 днів в пів року а в Польщі 365 днів в рік. Щоб отримати цю візу не потрібно реєструватись на сайті e-konsulat, але обов’язково заповнити і роздрукувати формуляр з штрикодом на останньому листку.

Про візу я описував трохи окремо тут: http://roma.in.ua/visa.html

Мало того, крім візи собі Ви можете попросити дозволу і зробити візу чоловікові чи дружині, а також дітям чи батькам – за тим посиланням також інформація є. От тільки в Києві дітям, чоловіку чи дружині дозволяють робити національну візу, а батькам (тільки один приклад був у нас) дозволили зробити шенген візу, хоча й це непогано.


10. Переїзд до Польщі. Насправді ж Карта Поляка дуже багато дає тим людям які зібрались їхати до Польщі. Про все це також є описано в інтернеті, зверну увагу лише на деякі речі.

Найголовніше – з Картою Поляка непотрібно ніяких дозволів на роботу і можна відразу подаватись на Сталий Побит. Причому процедура спрощена до мінімуму. З документів вимагається лише довести своє бажання залишитись в Польщі. Зазвичай довідки про роботу і договору про оренду квартири достатньо. Все, за 3-6 місяців отримуєте сталий побит

Що додам – поки оформлюють сталий побит КП не забирають, тобто можна користуватись пільгами і далі.

Друге що додам – хоча виплати допомоги зараз не проходять (допомога по Карті Поляка при подачі на Сталий побит), вньоски на таку допомогу приймають – тому відразу подайтесь на допомогу. Бо після того як подались на Сталий Побит є лише 3 місяці щоб подати вньосек на допомогу – а раптом буде виплата?

Ще раз про те саме. Допомога про яку кажуть – це допомога не просто власнику КП (доречі ще й дітям і дружині 50% навіть якщо нема КП), а допомога власнику КП який виявив намір жити у Польщі (для адаптації і компенсації витрат). Тобто подача на Сталий Побит ОБОВ’ЯЗКОВА умова для подачі на допомогу. І від дати подачі вньоску на Сталий Побит є 3 місяці подати на допомогу (і неважливо що її зараз не виплачують).

І ще одне – всі помилково вважають що Сталий Побит надається на 10 років. Це неправда! Сталий побит надається довічно! Це карточка міняється раз в 10 років (як фотографія в паспорті теж має строк). А Сталий побит – все, якщо отримали – він не відбирається, почитайте про це в законі.

Довічно при умові що Ви не виїзджали з польщі довже ніж на 6 років.


11.Подались на сталий побит, знову очікування. При подачі документів на сталий побит КП у Вас залишається, але не забудьте про головне – попросіть при подачі щоб в закордонний паспорт поставили штамп. Тоді навіть якщо у Вас закінчиться віза – на основі штампу Ваше перебування в Польщі – легальне.

І ще одне. Я помилясвя, бо неуважно прочитав закон. Якщо у Вас є. неповнолітні діти і КП, то дітям можна подати документи на КП на основі вашої КП. Але це ще не все! Якщо Ви подались на сталий побит на основі КП і отримали його, і карту забрали – то карта Сталего Побиту яка отримана на основі КП теж дозволяє дітям податись на КП!!! Це конкретно написано в законі про КП.


12. Що ще дає КП з того що може бути реально корисним вже і відразу?

– Знижки на користування залізницею мінус 37%. Навіть при резервуванні і купівлі онлайн можна вибрати пільгу по КП (після подачі на СП пільга втратиться)

– Державні музеї – повністю безкоштовні для власників КП (після подачі на СП пільга втратиться). Музеї лише державні. Але навіть в Вавелі де на все безкоштовний вхід, там де гробниці королів вхід платний, але з КП знижка здається 50%. Тому неважливо куди йдете – запитайте в касі чи є знижка на КП. І ще один момент про музеї- навіть якщо вхід безкоштовний, деколи треба брати безкоштовний квиток (наприклад Вавель), бо кількість відвідувачів в деякі музеї лімітована на день

– Офіційна робота – непотрібно ніяких дозволів, можна влаштовуватись маючи КП офіційно на роботу в Польщі. Зрозуміло що після подачі на СП можете і далі офіційно працювати.

– Безкоштовне навчання. Дуже корисно для дітей. Окремо скажу – якщо дитина навіть поступила на платне і отримала КП посередині навчання, ректор може дозволити перевестись на беззкоштовне навіть посередині року. Але це залежить від ректора. Тому якщо плануєте дитині вчитись в Польщі а КП ще нема – запитайте у ректора вибраного ВУЗУ чи дозволить він через пів року перейти на безкоштовне? Після подачі на СП безкоштовне навчання також залишається.

– Карта Поляка сама по собі не дає права перетинати кордон, і не є підтвердженням Вашої національності. Вона не є підставою для отримання карти Вашими нащадками (крім неповнолітніх дітей, про що вище описано було). Для перетину кордону – обов’язково мати візу (або біометричний паспорт і вільні дні безвізу). Якщо закінчився безвіз чи віза – карта поляка не легалізує Ваше перебування.

Поділитись:

Коментарі 47

 • Все цікаво.
  Питання по п.2 – неповнолітня дитина отримала КП по мені (по мамі). Мама – виробила собі КП по діду.
  Дитині вже виповнилось 18 років і потрібно замінити дитячу КП на дорослу. Вона має на це право чи ні ?

  • Звісно що має. Абстрагуйтесь від того що було до моменту коли отримали Карту Поляка. КП на руках? Вже неважливо як Ви її отримали (хіба що надрукували або підробкою). Закони змінились, але Карта поляка дійсна лише по строку і все. Заміна проходить без підтверджуючих документів.

  • Але право має обміняти лише перші 9 місяців з моменту як виповнилось 18 років. Якщо 18 років виповнилось і за 9 місяців не подана заява на заміну – дитина втратить КП. (ну вже не дитина а доросла людина)

 • І не буде співбесіди?

 • дужу дякую за корисну інформацію. підкажіть, будь ласка, де краще проходити співбесіду на КП в Луцьку чи у Харкові? дякую.

  • Ви не можете вибрати де проходити – проходити треба за місцем прописки лише. Тільки Київ дозволяє проходити в себе, якщо покажете довідку з роботи чи інакше доведете що живете тут.

   • справа в тому що я буду міняти прописку. тому запитую де краще пройти щоб вирішити проходити в Харкові чи в Луцьку (за новою чи за старою пропискою відповідно). дякую.

 • 🙂 В Луцьку зараз дуже приємний мужчина приймає доволі часто. А взагалі спробуйте за старою – не сподобається – поміняєте і підете за новою. 🙂 Багато питають і тяжче то напевне лише у Львові і зараз в Києві, а в інших містах поки не чув скарг. Про Київ можете все взнати в нас в групі. https://www.facebook.com/groups/infoKP/ Про Луцьк теж є пара відгуків, але небагато.

 • Доброго дня. Чи можна одночасно з неповнолітньою дитиною подавати на КП, чи потрібно спочатку отримати КП мені?

 • Дякую. І ще. Дитині 14 років. Чи потрібно їй також проходити співбесіду (маю на увазі чи будуть її щось питати?)

  • Ви з якого міста? Бо тут незрозуміла ситуація. З моїм малим консул (Луцьк) говорила – але просто говорила, нічого не питала з історії. З деким не говорить взагалі. В Києві взагалі не говорить, а в Львові кажуть до 13 років дітей навіть з собою не брати.

 • З Рівного

  • То це у Вас Луцьк. Консул пробує заговорити з дітьми до 18 років але знання чого б там не було не обов”язкове.
   Бо до 18 років відмовити не може. А от при зміні карти коли буде 18 років Львів проводить повну співбесіду і Київ також попередили що будуть проводити. Тому хай дитина хоч щось помаленьку читає.

 • Дякую. А що підскажете щодо старшої. 20 р. На протязі довго терміну не міг зареєструаатися на співбесіду. Відповідно і він теж був не взмозі отримати дитячу. Я так розумію він свою можливість втратив? Можливо є якісь варіанти. Бо виходить одному зараз можна мати КПа іншому ні.

 • Виходить діти одного батька. Один менший може отримати КП а іши ні, бо йому вже 20 років.

 • Подскажите пожалуйста, если у меня КП, жена податься со мной может.Я на сталый, жена на часовой.А у дочки КП, может нет смысла ей менять на сталый?С КП больше разных “пільг” .Или так нельзя делать ?

  • Так, а на рахунок дочки вирішуйте самі чи треба їй паспорт Польщі. Бо з дня коли вона отримає децизію на Сталий побит через рік зможе податись на паспорт
   І яких пільг більше? Лиже залізничні квитки і музеї. Все інше дає і сталий побит. Мало того, з побитом дочці не потрібні будуть візи.

 • Спасибо.А что дает сталый побыт ? А чем отличается сталый от паспорта ? В чем разница ?

 • Доброго вечора ! Підскажіть будь ласка ,якщо я жінка маю карту поляка і зробила візу крайову ,то чоловікові моєму ,який немає карти поляка можна теж просити візу крайову на 365 днів ?

 • скажіть будь ласка, я маю КП на дівоче прізвище а щоб змінити на чоловікове , то тепер мені наново потрібно записуватися на співбесіду до консула? і ще хочу зробити синові КП то мені треба спочатку свою поміняти чи можна з ним в один день подавати документи ( малому тільки півтора року)?

  • Залежить від консульства. В деяких при заміні треба запис а в деяких (Луцьк і Львів на сайті написано що є дні коли прийти без запису)

 • Доброго дня! чоловік має КП, діти і я – ні. Хочемо подаватись на сталий попит. Скажіть чи потрібно перед цим зробити дітям КП. І взагалі власнику КП дадуть сталий робить, мені як дружині власника КП – тимчасовий. А як з дітьми? Який документ дадуть їм?

  • Доброго дня. Дітям краще зробити КП бо вони на сталий не подадуться без цього. Але навіть якщо не буде в них ні КП ні сталого і тато буде подаватись на громадянство – неповнолітні діти теж отримають громадянство.

   Але краще за все КП мати дітям

 • Доброго дня, якщо дитині виповниться 18 років і буде необхідність заміни КП, чи потрібно мати діючий закордоний паспорт (Луцьк)?

  • Бажано але не обов”язково.
   Не забувайте що подати документи дитиина може лише в перші 9 місяців свого 18-річчя. 9 місяців +1 день – втратить право

 • А якщо подати документи на заміну КП при досягнені 18 річного віку, наприклад у 17 років?

 • Добрый день! Достаточно ли для получения КП свидетельства о рождении моей матери, в котором указано, что ее отец (мой дед) поляк?

 • Скажіть чи можна працювати по кп.Чи потрібна віза,запрошення,дозвіл,страховка?І які умови,термін,обмеження?Дякую

 • Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość. Pozdrawiam.

 • Доброго дня.
  Підкажіть будь ласка чи при заміні КП (через закінчення терміну дії) теж проходять співбесіду з консулом? Чи це просто документи потрібно подати?

 • Постала в мене проблема з заявою на продовження терміну дії карти поляка. Заява там одна і на признання і на продовження от і незнаю як її правильно заповнити, точніше чи потрібно заповнювати ті пункти що стосуються моїх коренів так сказати. Можливо є якийсь зразок як саме заповняти на продовження бо передивилась багато сайтів і відео але кругом лиш заяви на признання

 • Добрий день, хочу дізнатись про те чи дійсно зараз потрібно у Львові проходити співбесіду с консулом при продовженні КП у 18 років?

 • Підкажіть до кого звернутись у помочі зібрати документи на карту поляка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *