08.10.2018 [історія Юліі] частина 1. Варшава (дружина з Картою Поляка, чоловік без КП, воз’єднання з родиною)

Інформція від Юлії з нашої групи: https://www.facebook.com/groups/infoKP/


08.10.2018

Сьогодні подали документи на побит у Варшаві. Я по КП на сталий і чоловік на часовий.

Записувались через електронну пошту так як подавались сім’єю (Писала листа 10 вересня, 11 вересня отримала відповідь. Писала коротко і ясно. Я така то така то, маю КП. Хочемо з чоловіком подати документи на побит. Чи можна отримати дату візиту. Дуже дякую))) внизу вказала всі наші контактні дані: ім’я, прізвище, номер телефону, пошту, серію та номер паспорту, дати візи, серію та номер КП, польську адресу проживання. Так само і по чоловіку. + На всякий випадок додала скани перерахованих вище документів. Відбитки беруть одразу, штампи ставлять також одразу. У Варшаві до двох кабінетів ( становіськ) 10 і 11 не має талонів. Тобто якщо подаєтесь сім’єю у Варшаві, то пишіть на пошту wniosekrodzina@mazowieckie.pl, якщо подаєтесь один, то здається треба на сайті ловити дати…)

Назначили нам візит на 08.10 на 14:55 до stanowisko 10 lub 11 przy ul. Marszałkowska, 3/5. Це називається “lista rodzinna”, бо номерки не дають, а записують по прізвищу. У людей коло цих кабінетів запитала чи треба брати номерки. Сказали ні (да і штуки що дає номерки до цих двох кабінетів не має), викликають по прізвищах.

Настав наш час. Ніхто не кличе. Пішла до кабінету 11, до вільного працівника і запитала куди нам. Сказали що таких як ми викликають до 10 каб. Чекаємо далі. Ніхто не кличе. Зайшла запитала у вільного працівника куди нам. Сказали що чекайте, ваші два крайні столики, як там закінчать, то покличуть. Перевірили чи ми є у списку. Все ок. Чекаємо далі. Перед нами була сім’я з трьома дітьми, вони багато часу забрали, бо кожен член сім’ї повинен бути при подачі вньосків, навіть діти (їх по черзі запрошували).

Нарешті нас викликали. Сідаємо за стіл, готуємо документи. Одразу мали пару питань до Пана, бо не знали як правильно написати декілька пунктів. Ці проблемні моменти виділили кольоровими наліпками. Він був не в дусі. Висказав нам, що ми стільки чекали і не глянули на зразки заповнення… Ми так зрозуміли що ми такі не перші і він не задоволений що за більшість заповнює сам. Я бачила той зразок, але він тільки на часовий побит. При чому для тих хто подається від роботодавця. А ми то не маємо роботи і що писати в пункті про фінанси?

Я від хвилювання не змогла пояснити що в Україні все по іншому і при заповненні схожих документів не повинно бути жодного виправлення, а в них це норма – закреслив, написав правильно , поставив підпис і все гуд. Взяв по два вньоски, по дві копії паспортів зі сторінками де візи, пусті не треба. Все інше взяв по одному екземпляру. Швидко перевірив оригінали. Взяв відбитки.

Потім надійшла черга до вньоска чоловіка. В нас одразу питання – яку причину вказати, щоб був доступ до ринку праці. Він сказав “Звідки ж я знаю, це ви повинні знати”. У нас ступор. Я пояснила що у нас два варіанти, або “з іноземцем” або “воз’єднання сім’ї”. Пішов питати у колег. Значить якщо писати “проживання з іноземцем”, то в такому разі у іноземця повинна бути карта побиту (здається він казав що саме сталого побиту). В нашому випадку тільки після того як я отримаю КСП , то підуть в хід документи чоловіка і буде доступ до ринку праці.

Запитала скільки реба заплатити чи 340 чи….. він не дав договорити сказав 340 зл. Якщо писали “inne okoliczności” – pobyt z żoną – то тоді справи розглядатимуться паралельно, але доступу до ринку праці не буде.Обрали перший перший варіант.

Забула попросити щоб не вписувати адресу проживання у карти, так що напишу їм завтра лист. Поставив штампи в паспортах. Поки чоловік подава вньосек, я оплатила 340 зл в касі + 10 зл за вньосек на фін допомогу.

З документів брав все що давали. А саме:

  • паспорти з візами,
  • Карту Поляка,
  • песель,
  • засвядченє о замельдованню,
  • справка з поліцеальної школи, що я там навчаюсь,
  • справка з банку, що маємо рахунок,
  • переклад нашого свідоцтва про одруження,
  • річне страхування чоловіка від ПЗУ,
  • квитанція про сплату 340 зл.

Нам видали ще листки з номерами справ. Наче все. Одразу ж після подачі на карти він прийняв вньосек на фін допомогу. До нього ж додали, паспорти, мельдунки, Карту Поляка, переклад свідоцтва про одруження, квитанція про сплату 10 зл. Документи з банку не взяв. Все це зайняло 45 хв.

Було не комфортно, навіть коли вийшли, то на душі легше не стало. Напевно через ставлення до недокінця заповнених вньосків. Розумію що дуже багато людей і всі іноземці, більшість взагалі майже не говорить польською (індуси, китайці, українці) і за них приходиться все заповнювати. За той час поки ми сиділи в коридорі – це десь година, цифра на табло зросла на 150 номерків. В загальному все зробили, нас не вигнали хоча в мене промайнула така думка, коли Пан був не задоволений. Тепер чекаємо.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *