Який комплект документів треба щоб податись на Карту Поляка?

Насправді

Дуже часте питання, тому зроблю окрему міні статтю.

Насправді не існує типового переліку документів, які потрібні для подачі на Карту Поляка.  Так! Не існує. Є мінімально потрібний один документ – це  Wniosek з фотографією (як його заповнити читайте тут: http://roma.in.ua/2017/12/04/wniosek-yak-jogo-pravylno-zapovnyty-ofitsijna-instruktsiya/) А все інше – індивідуально в залежності від Вашої ситуаці.

Комплект документів у кожного свій. Але цим комплектом документів треба зробити три речі.

 1. Довести особу того на кого подано вньосек. Для дорослого навіть не обов’язково мати закордонний паспорт. Можна маючи паспорт громадянина України подаватись. При подачі ж на дитину достатньо  і свідоцтва про народження. Головне – вірно написати транслітерацію (про це є в правилах заповнення вньоску)
 2. Показати документи які засвідчують національність хоча б одного предка (або двох якщо це прабабуся або прадідусь). Для дитини до 18 років треба показати карту полякаодного з батьків (або карту сталего побиту з децизією, якщо вона отримана по КП). Тобтодовести право отримати КП.
 3. І тепер те що найбільше документів вимагає – довести що це точно предок/предки особи що подається. Тут вмикайте логічне мислення і формуйте комплект документів. Він може бути дуже великим. Для подачі на дитину – достатньо показати що пере консулом тато і мама (свідоцтво про народження дитини), а для дорослого може бути треба дуже багато чого.

Для прикладув візьмемо найдовший ланцюжок – доведення по мамииній лінії прабабці по лінії бабці, подається заміжня дівчина яка міняла прізвище при одруженні і мама, бабця також міняли прізвище. Тут треба буде  надати:

 • Свідоцтво про одруження самої вньоскодавці (показати зміну прізвища)
 • свідоцтво про народження (показує маму)
 • свідоцтво про одруження мами (вона ж теж міняла прізвище)
 • свідоцтво про народження мами (показує бабцю)
 • свідоцтво про одруження бабці (і вона міняла прізвище)
 • і останній здавалось би документ – свідоцтво про народження бабці.
 • Але і тут не все. Якщо прабабця міняла прізвище а у Вас документи на її дівоче прізвище про національність то і тут треба свідоцтво про народження. 

Набагато простіше доводити  по чоловічій лінії, а найкраще по татові чи дідусю (приклад по дідусеві):

 • своє свідоцтво про народження
 • свідоцтво про народження тата 

Про те, якими документами доводити національність предків, не підкажу, бо знову ж таки, що знайдете – то буде добре. Військові квитки, записсис в архівах, свідоцтва, судові рішення, документи про депортацію, про смерть. Будь-який документ де вказана національність.

І останнє. Свідоцтва про народження, смерть, одруження – тут скрізь може бути вказано національність, і вони потрібні для доведення родоводу. Якщо цих свідоцтв нема, чи втрачені – можна брати витяги в РАЦСах. Про витяги є маленький текст тут: http://roma.in.ua/2018/12/10/otrymannya-vytyagiv-ta-svidotstv-u-viddilah-dratss/

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *