Категорії «Що після переїзду чи сталого побиту?»

Зміни в реєстрації на подачу на побит в Кракові! Запис тепер через е-мейл.

У Кракові зміни для подачі на побит! Тепер для реєстрації треба написати е-мейл. Вчора, 17 вересня було написано лист і 18 вересня зранку відповідь – запис на 24.09 Детально на сайті уженду: https://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=rezerwacja

Доступ до ринку праці для чоловіка/дружини при подачі на побит сталий.

Дякую Valentyn Krotevych за посилання на пункти законів покрокові в коментарях до питання в групі. Сподіваюсь буде корисним. Переїзд в Польщу безпроблемний для власника Карти Поляка (КП), але має проблеми для чоловіка чи його/її дружини. Перше – як отримати доступ до ринку праці? Другий з подружжя (хто не має КП) може податись лише на часовий …

Громадянство через сталий побит через карту поляка. Доводити доходи і проживання не треба!

Дякуючи Констянтину (якщо захочете щоб тут було посилання на профіль – знаєте як до мене стукнути) отримав посилання на сайт мазовецького уженду. І тут написано те про що я часто сперечався у інших групах! При подачі на СП по сталому побиту за походженням чи КП доводити доходи і оренду або власність помешкання не треба! Дивимось …

Краків. Отримання польського свідоцтва про народження.

Для початку – навіщо це потрібно? При подачі на громадянство обов’язково до комплекту документів долучити свідоцтво про народження, видане ужендом стану цивільнего. І тепер Краків. Подача в вересні 2018 року. Як виявилось Краків і тут все робить доволі спрощено! Щоб не придумувати і не описувати, просто процитую людину з нашої групи(https://www.facebook.com/groups/infoKP/), Ірину https://www.facebook.com/irysja.fresita: Так от, потрібно …

Отриманя свідоцтва про народження в Польщі (Гданськ) для подачі на отримання громадянства.

Нарешті знайшлась людина, яка поділилась інформацією про отримання свідоцтва у Польщі. На прикладі Гданську. Для початку – навіщо це потрібно? При подачі на громадянство обов’язково до комплекту документів долучити свідоцтво про народження, видане ужендом стану цивільнего. Так от що потрібно для отримання такого свідоцтва? Всі ці процедури робляться (зрозуміло 🙂 ) в уженді стану цивільнего …

Сталий побит і побит резидента ЄС. Pobyt Stały

Для тих хто йде до громадянства. Не існує зараз побиту сталего для тих хто йде без карти поляка або польського коріння (існує але це інші випадки – біженець і т.д.). Але існує друге поняття – карта довготермінового перебування резидента ЄС! Для цих понять в Ustawa o cudzoziemcach є два різні розділи! ЦЕ ДВА РІЗНІ ПОБИТИ. …

Поліцеальна школа замість сертифіката при подачі на громадянство або довготерміновий побит у Польщі.

Інформація повністю скопійована звідси: Школа полицеальная является подтверждением знания польского языка для подачи на гражданство через воеводу (uznanie obywatelstwa) Копіюю щоб не загубилось: Школа полицеальная является подтверждением знания польского языка для подачи на гражданство через воеводу (uznanie obywatelstwa) O czym mowa w Ustawie z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim Art. 30: 2. Cudzoziemiec …

Відкриття рахунку в банку (На прикладі ING банк, Краків)

Поділюсь ще одним практичним досвідом. Хоч я дуже хотів відкрити рахунок в банку PKO, але ніяк не вистачало часу щоб приїхати саме в будній день, тому почав пошуки відділень які працюють в неділю. І за підказками такий банк знайшовся. Мало того, що працює в неділю, так це  відділення працює прямо в Галереї Краковській (тобто вийшов …

Свідоцтво поліцеальної школи – підтвердження знання мови

Оригінал тексту тут: Свідоцтво поліцеальної школи – підтвердження знання мови Але інтернет то така штука що все кудись пропадає, тому роблю копіювання і собі. Цитую: При поданні документів на отримання громадянства через воєвуду (wniosek o uznanie obywatelstwa) вимагається сертифікат про знання польської мови. Якщо людина, яка пошукує польське громадянство, є випускником поліцеальної школи – сдавати іспит …

Перетин кордону з візою по Карті Поляка

Вирішив зробити і тут окремий пост. Для перетину кордону з візою по Карті Поляка не потрібно показувати своє фінансове забезпечення або показувати джерела доходу. Власник візи по КП звільнений від цього. Це прописано в законі “Про іноземців” Запрошую приєднуватись до нашої групи у Фейсбук для обміну досвідом https://www.facebook.com/groups/infoKP/