Київ. після співбесіди на КП.

Все нижченаписане – слова людей, написані в групі https://www.facebook.com/groups/infoKP/ після проходження співбесіди або після подачі документів на дітей. Приєднуйтесь, допомагайте іншим.  Прізвища авторів текстів прибрано, якщо хтось бажає вказати – Ви знаєте куди написати, додам.

Що питають на співбесіді на Карту Поляка в Києві?


10.05 Анонімно через приват

На минулому тижні успішно пройшла співбесіду в Києві. Запитання: розповідь про себе, видатні письменники, хто отримав нагороду Нобеля, за які досягнення, Лех Валенса, чи була в Польщі (так як відповідь була ні, пані попросила уточнити куди б хотіла поїхати і чому). Дякую вам, пане Романе, за групу, багато необхідної та корисної інформації !

08.05 Анонімно через приват

Сьогодні здала в Києві співбесіду з пані Ігою.
Записана була на 8:45, переді мною була ще одна людина на 8:30. Пані почала приймати десь в 9:20. Перша людина вийшла швидко, потім була я. 
Здавала вже вдруге, за першим разом нічого не питали, бо не вистачало документів. Сьогодні пані Консул була в хорошому настрої) я привіталася, поздоровила зі святом – пані навіть посміхнулася))))
Питання: коротко про себе, які річки в Польщі я знаю, які міста, де знаходиться Катовіце і яке його значення для паньства, на вибір трьох «вибітних» поляків. Я назвала Сапковського – пані запитала, що він написав. І останнім було Честохова – що там і чому це місце важливе для поляків.
Далі пані подивилася документи, взяла копії і дала підписати папери) Це все)
Щастю нема меж!!! Дякую групі та пану Роману за інформацію))) Особливе дякую Artem Ilkiewicz за віру в мене!!!


07.05 Valentina

Доброго дня! Сьогодні подавалась на Карту Поляка у Києві. Успішно! Пропустивши 3-місячний термін для продовження Карти, змушена була починати спочатку. Готувалась серйозно, дуже хвилювалася. Але, очевидно, враховуючи мій вік (66р.), і наявність попередньої Карти, все пройшло дуже легко. Пані Іга попросила лише розповісти про себе. І все! Навіть трохи прикро стало: стільки вчила, запам’ятовувала величезний об’єм інформації, дивилася фільми, читала книги! І не знадобилося. Одне тішить: пам’ять стала набагато кращою.
Хочу побажати людям, які через похилий вік бояться пробувати отримати Карту Поляка, бути сміливими і наполегливими. Все у вас вийде! Треба тільки дуже захотіти!


16.04 Bogdana

Доброго дня, сьогодні успішно пройшла співбесіду в Києві)
Пані Консул довго не приймала, (співбесіда на 10, зайшла в кабінет в 11:30). А потім почала відпускати всіх за 3-5 хвилин. Питала про Закопане, Ченстохова(Matka Boska Częstochowska) , 6 січня, 15 серпня, рік Незалежності, і про Пілсудського( я забула, з якими подіями він пов’язаний, але то нічого бо всі інші відповіді були правильні).
Подавалась по бабусі, мала тільки витяг про народження мами, де була вказана національність.
В мене не було деяких копій, і Пані Консул дала мені пів години, щоб їх зробити і принести.
Дуже вдячна вашій групі, знайшла тут багато потрібної інформації ❤️❤️❤️
Всім успіхів!😊


16.04 Татьяна (вдала співбесіда і вимога додаткового документу

Добрый день. Вчера успешно прошла беседа с консулом в Киеве. Спросила только Неделя пальмова и про особ, которые сыграли роль в независимости Польши. Но возникли вопросы с документами. У меня было свидетельство рождения мамы, где указан дед поляк и 2 вытяга, в которых указано, что мама и дед поляки. Пани Консул уточнила, где родился дед и с какого года жил в Украине. Этой информации я не знала. Сказала донести документы, подтверждающие, что дед не является репатриантом. (Буду делать запросы и ждать положительного результата). Спасибо огромное Artem Ilkiewicz за профессиональную подготовку. Вы ЛУЧШИЙ УЧИТЕЛЬ!!!! И Роману за созданную группу, публикации которой очень помогли в подготовке
Р.s. Простите, прошел шок😂😂😂, вспомнила 3-й вопрос от консула. Свечонка- назвать все продукты, которые кладем в пасхальную корзинку и что символизируют


12.04 через приват

Почали приймати близько 10 години, я зайшов третім. Була пані консул. Попросили представиться і трохи розповісти про себе, чим зараз займаюсь.
Потім варшавське повстання.
Що було після другої світової війни. яких знаю художників, яких знаю живих діячів культури, і перерахувати річки і великі міста Польщі.
Після коротких відповідей (Пані консул кожен раз мене зупиняла і задавала наступне питання) подивилась документи під мої коментари, дала підписати два листочка (не особо читав що то бо дуже переживав) і забрала оригінали метрик мого батька і бабушки на перевірку. Дав свій номер і Пані Консул сказала чекати на дзвінок.


09.04 Anastasiia

Доброго дня всім😊 сьогодні вдало здала співбесіду в Києві( досі не можу повірити!) Була Пані Іга, просила розповісти чим я зараз займаюсь де проживаю, що було в Польщі 1вересня, 17вересня, 3травня. Потім попросила розповісти яких я знаю сучасних акторів,співаків, режисерів(на це питання дала не повну відповідь) але дала розгорнуту за День Конституції де саме була прийнята і три основні пункти які були в ній затвердженні)все було дуже швидко, я вже думала що не здам бо сьогодні дві людини не здали! Але вона дає мені два листи для підпису і я в шоці) все зайняло від сили хвилин 10.
Більшість часу я діставала документи і показувала їй . Сьогодні на 10.00 годину будо багато людей щоб забрати карти і Консул постійно кудись ходила. Зайшла я о 11.00.
Сьогодні одна дівчина не здала( питали що таке Częstochowa), а хлопець не відповів що таке Катинь( може ці люди це читають то можуть розповісти більше про свої співбесіди)
Ще в двох жінок питали про пальмову неділю і велканоц. Та я всю цю годинну очікувань читала про це, а в мене запитали зовсім інше😅 Але з самого початку як говориться я заблудилась в двох березах🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ пішла не в посольство, а в амбасаду😅добре що вони поруч і я завчасно приїхала, то мені охоронник пояснив куди треба йти😅 хочу подякувати своєму вчителю і наставнику Artem Ilkiewicz ви чарівник


09.04 невдала співбесіда

Здравствуйте, сдавала сегодня у Пани Иги второй раз.
Первый раз сдавала месяц назад, ответила на 8 вопросов из 10 ( вопросы были о культуре). На два последних не ответила.
Спрашивала про Торунь и Катовице.
Сказала, что Розмову сдала, но лучше прийти ещё раз.
Сегодня спросила о Ченстохов. 
Вопрос был поставлен так: «Częstochowa”
Кстати, она ведёт блокнотик, где пишет о чем общалась на Розмове.
Подскажите, пожалуйста, как правильно нужно было ответить на этот вопрос?
Потому что ответ «miasto” не подходит.
Заранее спасибо)

— З коментарів:

Ну, власне, коли був шведський потоп, то саме в Ченстохові, через молитву до Матері Божої, де кляштор, відбувся чудесний перелом тієї війни. Саме після цього, образ Божої Матері Ченстоховської став особливо шанований, а кляштор, місцем для щорічних прощ.
Це дуже важливий факт.

Святое место Jasna Góra. Obraz Matki boskiej Częstochowskiej patronki Polskiej

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Matki_Boskiej_Cz%C4%99stochowskiej?fbclid=IwAR05t-ffihF5VRpU5DS0-ozp1qpJNTkeSuYIV_nqBVeTsqVmP2F3Vqta6vk


22.03 Оксана

Нарешті і я можу написати цей пост!
Сьогодні здала на Карту Поляка.
Приймала мабудь пані Іга.
Спочатку пані консул попросила документи по кому подаюся, в мене було мамине свідотство про народження, але в ньому, саме, де національність її мами(полька), було виправлення, тому брала витяг, і ще був в мене витяг на бабці свідотство про одруження.
Питання:
-про себе
-про бабцю
-2світова
-31 грудня, 1 січня, 6 січня – тільки сказать, що за свята в Польщі і все.
Дуже вдячна цій групі, пану Роману, тут є маса інформації дуже потрібної!!!


21.03 Helena

Доброго дня. Сьогодні 21.03.2019 вдало пройшла співбесіду на КП в Києві. Приймала пані Іга. Співбесіду назначили на 9:45, запросили о 10:00. Документи – моє свідоцтво про народження (вказано національність мами), витяг та свідоцтво про шлюб + свідоцтво про народження мами, її витяг та свідоцтво про шлюб. Також взяла з собою свідоцтво про перше причастя та свідоцтво про вінчання (римо-католицьке віросповідання). Запитання – розповідь про себе, чим займаюсь (освіта, робота); де вчила польську мову; чи була раніше в Польщі; розповісти про Кароля Войтилу, Попільну середу, Пальмову неділю та Великдень. Попросили вказати номер телефону, підписати документи та очікувати дзвінок. Співбесіда пройшла швидко (8-10 хвилин), в дуже приємній та дружній атмосфері 😊


21.03 Gala

Доброго вечора!
Нарешті, прийшла і моя черга поділитися своїм досвідом здачі на КП.
Документи- своє свідоцтво про народження, витяг свідоцтва батька, додатково витяг на діда. Своє прізвище не міняла.
Сьогодні приймала консул Іга Каса ( надзвичайно світла і добра людина, з прекрасним почуттям гумору).
Попросила розповісти про себе, свою роботу.
Переглянула мої документи і тут до кабінету зайшов к.Яблонський. Мене попросили вийти, так само і к.Іга покинула кімнату n4. Пан Яблонський прийняв позачергово поляка, в якого закінчувався термін дії перебування на теренах України, коли закінчили, в кабінеті з‘явилася п.Іга і знову закликала мене до розмови. Продовжила за своїх батьків.  Вразила її історія про мого батька, не думала я ніколи, що п.Іга така палка шанувальниця футболу ( доречі, мій батько, срібний призер чемпіонату Європи по футболу, 1972р., виступав за збірну СССР),роздивлялася книжку і питалася все більше в яких командах, і де саме ще грав мій тато, які команди тренував.
Ще спитала, яке свято мені найбільше подобається, хто моя улюблена постать з відомих поляків, уважно слухала про Потоцького та Матейка. Усміхнулася і ще раз сказала, що між мистецтвом і футболом, схиляється до футболу.
І тут знову зайшов к.Яблонський, звернув увагу, що ми вже довго спілкуємося, а по ту сторону зібралася вже достатня кількість людей. Підписувала документи вже в присутності двох консулів- Каци та Яблонського. По закінченню п.Іга забрала книжку про тата, воліла відксерити сторінки, і попросила почекати в коридорі, через деякий час повернулася і віддала.
Шановні, колеги, насправді головне при складанні на кп – позитивний настрій, правдива посмішка і впевненість, все буде добре.
Бажаю всім успіху.


21.03 Eugene

Приветствую всех!
Киев, сдал сегодня на КП. Принимала невысокая пани, скромно и со вкусом одета, светлые волосы.
Назначили на 9 утра, принимать начали около 9:40, я зашел третьим. В голове каша, которую я пытался привести в порядок пролистывая даты, события, праздники…
Встреча прошла спокойно, пани говорила не медленно, но просто и понятно. Вопросы о дедушке (подавался по репрессированному в 1937 дедушке), о себе, майские праздники, конституция 3 мая, Недзеля Пальмова.
Я очень переживал, слова вылетали и прилетали, я их произносил медленно и задумчиво, но всё прошло хорошо, думаю, минут за 5-8 на всё. Пани дала заполнить и подписать два бланка, попросила записать на бланке свой номер телефона. Сказала ждать 1-2 месяца.
To wszystko!


21.03.2019 Iryna подача на дитину

Сьогодні вдало пройшли співбесіду в Києві з сином 17,5 років.
Пані консул запитала сина скільки має років і де навчається і все.
Дякую всім за допомогу!!!
Я щаслива, бо завжди по життю зустрічаю тільки хороших людей, ще раз дякую за допомогу!!!! Всіх люблю!!!


14.03.2019 Tatiana

Добрий день, дорогі одногрупники) Сьогодні пройшла співбесіду на Карту Поляка в Києві. Приймала пані Іга. Питання:
1. Розповідь про себе
2. Хто в родині поляк
3. Катинська збродня
4. 6 січня, як проходить в Польщі
5. 2 листопада, що робимо в цей день
6. Свята в травні.
Подавалась по свідоцтві про народження бабці. Підписала 2 документи. Написала номер телефону. І все. Чекаю.


13.03.2019 анонімно

Вітаю шановні одногрупники! Сьогодні 13.03 вдало здав на КП в Києві! Відразу скажу, величезна подяка пану Роману, його поради дуже мені допомогли.
Тепер все по-порядку. Записався 02.03, і вже 04.03 на мою електронну адресу прийшов лист із запрошенням на 13.03 на 9.00. І тут 12.03 після обіду лунає дзвінок, беру слухавку їдучи в автобусі, чути погано, якийсь чоловік російською з акцентом каже мені, що його зранку не буде, чи не можу я підійти на 12.00, я відповів звісно.
Ситуація виглядала трошки дивно, дзвонили з мтс. Забігаючи наперед скажу, я прийшов на 9.00 не зважаючи на цей дзвінок). Але як виявилось це дійсно дзвонив консул, він прийшов в 11.30 і почав прийом.
Нас на той момент було 5 чоловік, але на першу співбесіду я один, всі інші по питанню продовження терміну КП. Консул запросив мене першим, нажаль не знаю його імені, невисокий, сивий чоловік в окулярах років 50 на вигляд. Спершу попросив у мене вньосек, потім кожен документ і копію до нього по черзі.
Почав малювати собі схему, щось схоже на родинне дерево), я подавався по діду маминої лінії, тобто у мами в свідоцтві про народження вказано, що її батько поляк.
Потім пішли питання.
1. Для чого вам КП?
2. Ким працюєте? (я є військовим, тому чекав цього питання і Бог допоміг)
3. День Збройних сил Польщі?
4. Чому саме 15 серпня день Збройних сил Польщі?
5. Биківня.
Все! Чекаю дзвінка. Всім удачі!


04.03.2019 Zhenya

Сьогодні пройшов співбесіду з консулем в Києві.
Питання:
– Оповісти про себе, хто з рідних був поляком (дід).
– Де був в Польщі? Запитала про Катовіце, так я там був, але дуже давно і то пів дня. Питали де знаходиться Катовіце (показав приблизно) і чим славиться (копальні вугля – цього не знав).
– Показала фотку пса з мультика. Хто це? Я сказав що то пес з мультика Рексіо.
– Попросила розповісти про Варшавське Повстання. Все розказав як було. Я ще продовжував, але зупинила, і сказала що цього достатньо.
Наша розмова тривала заледве 3 хвилини. Потім я написав телефон на вньоску. Мені подзвонять коли карта буде готова.

Порада: намагайтеся гарно і позитивно почати розмову. Це половина успіху. А ще давайте відповідь на задане питання до тих пір, поки вас не зупинять)


28.02.2019 невдала співбесіда

Биковня, НКВД, 6 січня, 2 листопада. Актори,діячі культури, які ще живі і тут я почала запинатись, бо подавалась по маминому свідоцтву, де вказано, що бабця полька,а консул попросила ще бабці документи, а в мене було тільки свідоцтво про народження, а акту малженства немає, бабця не знає де воно. Назвала я діячів культури, але вони вже не жиють. Пані сказала взяти ще бабці всі документи, почитати про акторів і діячів культури, і прийти. Я спитала коли можна? Вона сказала, що нєх пані вже записується. І записала мене в блокнот.
Вона так бистро говорить, я почала запинатись і все забула, прямо пам’ять на той момент отшибло.

Записала і сказала, нєх пані почита і возьме акт малженства бабці і пшиходзі.


27.02.2019 Татьяна

Добрый вечер! У нас сегодня замечательный день, муж сегодня 27.02. прошел собеседование в Польском Консульстве Киева, результат положительный) Принимала пани Ига, встреча прошла дружелюбно). Вопросы, которые задавались:
-Wybitni Polacy Kijowa(все места, связанные с ними);
-2 Wojna Światowa ( как началась для Польши);
– Katyńska zbrodnia ( Быковня).
Мы сделали вывод, что очень важна правильная визутовка в начале встречи и, конечно, правильный пакет документов. 
Мы благодарны нашему учителю Артёму Илькевичу за замечательные, интересные и содержательные уроки. Ходили всей семьей).
Спасибо администратору группы и ее участникам!
Всем удачи!


21.02.2019 Ruslan

Всім вітання! Сьогодні маю дуже гарний настрій бо вдалося здати на Карту Поляка в Києві (хоча і не за першим разом). Приймала Пані Іга. Питання були про:
1. Традиції (що означають, коли і як святкуються в Польщі) – Wielkanoc, Boże narodzenie, Trzech Króli, Boże ciało, що святкується 2 листопада (zaduszki);
2. Історія: Katyńska zbrodnia, 1 wojna światowa, 2 wojna światowa (wiadomi generałowi, bitwy…), czasy PRL (30 lat temu)
3. Wybitni malarze, pisarze, kompozytorzy, wybitni Polacy na Ukrainie.
4. Місця в Києві, пов’язані з польскістю.
To chyba wszystko.
Бажаю всім успіху!


20.02.2019 Kristina

Добрий вечір. Сьогодні 20.02.2019 сдавала на КП в Києві. Приймала пані Іга. По документам все було просто так як мала в своєму свідоцтву національність мами і витяг. Ще консул попросила свідоцтво про народження мами і її свідоцтво про шлюб.(теж мала) Запитала чим займаюсь чи була в Польщі. Що і як святкують поляки 6 січня. Попросила розповісти про Варшавське повстання. Після цього дала підписати документи.
Дуже вдячна тим хто доклав зусиль і допоміг мені в досягнені моєї мети@Diana Shkoryna. Спасибі пане Романе за чудову групу і за вашу сумлінну працю. P.S.З нетерпінням чекаю на отримання самої карти.


11.02.2019 анонімно. з довідкою полонійної організації

Я проходила бесіду 11.02. Йду на отримання 22.03.
Проводила пані Іга.
Подавалась в справах полонійних. Що це таке: Я маю непідтверджене польське походження. Тобто моя бабця (є довідка з архіву і копіїї костельних книжок затвердженні тим самим архівом) хрещена в костьолі – була полькою. І все. 
Перше її одруження, де вона змінювала призвище паперів- нема. Свідоцтво про смерть – вона українка.
Я 10 років витратила (реально) на то щоб знайти її перше одруження – марно. Але мала всю переписку з різними архівами з собою, у тому чеслі і роійськими.
В 2016 вступила офіційно до полонійної організаціі, яка є членом http://z-p-u.org/. Це означає, що призес(голова) вашої полонійної організації подає щорічно списки членів до ЗПУ.
Я маю легетімацію, що завсідчує з якої дати я туди вступила. Коли менає 3 роки (день в день, раніше не можна). Презес полонійної організаціїї дає опінію. З якою треба звертатись до ЗПУ за засвідченням.
Там комісія, яка приймає 2 рази на місяць, по телефону можна все дізнатися. Проходити комісію і отримуєме засвідчення, з котрим потім запис в консуляті на КП.
При цьому я дійсно була активним членом і маю про то купу фото-доказів. Зібрала папку – засвідчення, опінія, легетімація, переписка з архівами, фото-докази активної культурної діяльності, сертифікати про закінчення мовних курсів.
Пані консул вже знала моє обличчя, бо вона була на тих самих закладах що і я. Розповідь про себе – то головне, я звязала з історією Польщі. Що десять років витратила на пошук, що її сильно зацікавило.
Потім подивилась мою переписку з архівами, попросила зробити копію – всіх листів і відповідій за 10 років, що я робила і донесла.
Що запитала – це вибітні поляки. Я почала Шопена, Матейка, Коперника – вона просила сказати що на мою думку вони зробили, саме на мою думку.
Я честно сказала про Валенсу, бо моя родина приховуала польське коріння за часів комуни, на теоріїї Коперника трохи замкнулася, вона допогла ввічливо. Попросила підписати внесок і заяву.
Через годину я піднесла копію своєїї переписки з архівами. Історію Польші готувала сама, і на курсах і читала. Потім долончилась до вашої групи і місяця 2 слідкувала за питаннями.

А мову так сама вивчаю на курсах з 2017 року, але в нас бекоштовна вчителька нема того А1-В1, прсто розмови і історія, звісно є граматика, але не така нудна. Багато розомв – рівня на КП вистачило.


13.02.2019 Helena  заміна дитячої карти на дорослу (18 років)

Моя донька сьогодні подавала документи на заміну “дитячої” КП на “дорослу”. Київ. Пані Іга, традиційно, не задавала питаннь. Суто по наявності документів. Ми побоювались що ” все може бути”, а з її навчанням не було особливої можливості повноцінно підготуватись.
Все добре. Будем чекати на готову новеньку КП


06.02.2019 Юлия

От нарешті і я можу поділитись радісною новиною. Сьогодні була на зустріч з консулом в Києві. Мабуть, то була пані Іга. Все прошло вдало і дуже швидко. Запитали про те, ким і де працюю. Про те, що то є для поляків Байкове кладовище. Після того, як я сказала, що була на прибиранні польських гробів, яке влаштовує Згода щороку перед днем всіх святих, консул почала заповнювати вньосек. Ще спитала яке свято 2.11, які є свята в грудні і хто такий Іоан Павел ІІ. Все. Тепер чекатиму карту! Доречі, витяг до свідоцтва запитала. І забрала, бо я не зробила копію.
Отримати витяг в Києві за 1 день не завжди може вийти. Я робила запит онлайн і на наступний день мені прийшло повідомлення що можу на бажану годину приходити. Працівниця ЗАГСу повідомила, що то мені пощастило. Є міста інфо від яких чекає вже зо 3 дні. Отже краще не затягуйте і краще витяг мати. Обійшовся 73грн сам витяг плюс 53грн за заяву. Оплатила на місці карткою через термінал. (Подільський загс)
Дуже дякую, панові Роману за групу. Це незамінна допомога, інфо центр і центр психологічної допомоги!!!


31.01.2019 подача дітям

Добрий день,сьогодні подавали документи на Карту Поляка дітям, 14 років та 2 роки.Консул приємна пані,спитала у старшого скільки він має років, консул буже привітна була,думаю чисто символічно запитала. Сказала поставити підпис і все,чекати 2 міс😊


30.01.2019 Viacheslav

Вечір добрий!) 30.01.19 успішно пройшов співбесіду на отримання Карти Поляка, в м.Київ.)
Коли запросили до кабінету на розмову ,Пані консул одразу попросила розповісти про себе і чим займаюсь.
Далі Пані запитувала на тему релігії і традицій, а саме перелічити головні католичні свята протягом року , після цього запитала яких я знаю видатних поляків 20-го століття, і який вклад вони зробили в розвиток та піднесення Польщі , також запитала як ще можна назвати гімн Польщі, хто його написав і розказати четвертий стовпчик гімну, після цього ще запитала чи був я раніше в Польщі і де саме.
На цьому розмова підійшла до завершення я заповнив і підписав папери, Пані сказала що протягом двох місяців все буде готово і мені зателефонують коли приїхати і забрати карту.
Загалом розмова тривала до 10хв.
Велике дякую адміністратору групи , та людям які діляться тут своїм досвідом та інформацією!!!!
Всім бажаю успіху!!!


24.01.2019 Яна

На прошлой неделе сдавала 24.01.2019 на карту поляка.
Вопросы:
Рассказать о себе
Поэты
Восстание Варшавское(рассказала когда началась , сколько длилась, и чем закончилась и погибших в этом восстании)
Праздники в декабре
Была ли в Польше и где.
Политические партии.
При проверки документов попросила к свидетельству о рождении отца вытяг( и хорошего что я его сделала)


24.01.2019 Наталья

День добрый, группа! Сегодня сдавала на карту поляка в Киеве.Было назначено на 8.30.В очереди я была первой,за мной ещё одна девочка.Меня позвали только в 10.00(мы уже успели все обсудить и заполнить пробелы)У меня попросили документы,хотя там были неувязки,но все прошли.Спросили,для чего вам карта поляка ,где я была в Польше и как я праздную Потом я подписала документы и попрощалась.Говорила не очень хорошо,могла бы лучше,но отношение очень лояльное.Все длилось 10 минут.Моя мечта сбылась (первая)


22.01.2019 Yevhenii

Всім алоха!) Вчора, 22.01, здав на Карту Поляка в Києві. Записаний я був на 11:00, прийшов раніше десь на години з пів, перед входом бахнув дві таблєточкі валер’янкі, і зайшов (з мисльою, що чекати ще пів години, що зараз встигну ще повторити якісь питання), захожу, пройшов контроль, і охоронець каже, що нікого немає і як, хтось з кабінету вийде, я – наступний.
В конвульсіях починаю все нууу дуже швидко повторювати, дати, катинь, революція, аааа. І десь за дві хвилини, виходить пан з кабінету, і мене запрошують наступним. Я видихнув. Усміхнувся (можливо це і зіграло свою роль) і зайшов. Приймала Пані Іга.
Дуже приємна жінка (по коментарям я уявляв її іншою). Попросила вньосек. Я дав все. Із документів мав своє свідоцтво про народження, свідоцтво про народження радянського зразка мами (де написано, що бабця полька), витяг на цеж свідоцтво, і зміна прізвища мами, тобто свідоцтво про одруження. Паспорт внутрішній та закордонний. На все по одній копії (копії Ваших віз та копію вньоска не потребують).
Під час перевірки документів, Пані попросила розповісти про себе, як довго в Києві живу. Я почав говорити, взагалі, розмовляю не погано, бо трохи вчив польську, і деякий час працював в пл, тому елементарну бесіду підтримувати можу. Пані мене поправляла в деяких словах, але в основному все було ок. Отже, розповів про себе, розповів де вчився, на яку професію. Сказав, нажаль, в Україні вчишся, а роботи немає, Пані ще й додала, що і платять не дуже, я погодився.
Друге питання було, які місця в Києві пов’язані з Польщею я знаю, і де був. Сказав про костьоли Александра та Миколая. Сказав про Бесарабську площу, зпроектовану архітектором Гаєм (перед прізвищем була міні пауза, щоб не сказати Геєм:)), і Биковню назвав.
Пані попросила розповісти, що то є. Сказав, що то одне з чотирьох кладовищ Катиньської збродні. Наступне питання. Які св’ята в травні я знаю. Кажу день праці та день конституції. І, дітько, перепутав дати!!!
Пані поправила мене, і запитала, може я знаю коли вона була ухвалена…? А я не знаю. Думаю все. Але Пані мене ввічливо виправила, сказала, так то було дуже давно. Дала на заповнення два документи, я заповнив, підписав.
І на цьому все. Вийшов, і в незрозумілій ейфорії покинув будівлю. Був в кабінеті я десь хвилин 10-12. Ось і все. Хотів би сказати дякую Пану Роману за групу, сайт, а особливо розділ на сайті “Після співбесіди”. Історії людей мені дуже допомогли, тому пишіть відгуки, незважаючи, здали ви чи ні, це реально допомагає. А людям які збираються здавати бажаю сміливості. Приходьте на екзамен в хорошому настрої і буде Вам щастя.


18.01.2019 Natali

Здавала сьогодні на КП у Києві вдруге. Успішно. Спочатку розказала про себе, а далі пані Іга питала:
1) для чого мені КП;

2) 5 визначних подій 20 століття (на пальцях рахувала); —

(Незалежність, cud nad Wisla, 2 світова війна (1 вересня німці напали і т.д), круглий стіл (з 6 лютого по 5 квітня). Й пані мене зупинила, бо відповідала розгонуто.)

3) яких культурних діячів (будь-яких) я знаю.


16.01.2019 Vladimir

16.01.2019 (10:00~10:10) Київ.
Пройшов співбесіду на Карту Поляка, не дивлячись на мій досить невисокий рівень знання польскої мови (більше всього хвилювався саме за це).✌️
Велика подяка Artem Ilkiewicz за ефективну підготовку, завдяки професійній методиці, доступному для сприйняття, наданому матеріалу, і, «людському» спілкуванню – цікаво, тому легко! 👍
В подробицях про розмову з пані консулом (пані Іга):
1. Пані консул почала з розгляду документів, з моїми невеличкими коментарями – польське коріння підтверджував свідоцтвом про народження моєї матері, в якому вказано, що моя бабця полька. Але обов’язково(!), додатково потрібно мати, бажано розширений, Витяг з РАГСу на той документ, і на всі оригінали документів треба мати копії. По документам претензій чи сумнівів у пані консула не виникло, після чого перейшла до запитань.
2. Перше питання про місця в Києві, що я знаю, пов‘язані з Польщею – назвав Бесарабський ринок побудований по проекту архітектора Гая (випадково помилився, назвавши його Гей, хоч я і чув вже історію, що я не перший, хто так його назвав на співбесіді:)), після чого виправився, вибачився, і ми дружньо посміялися з того), далі назвав будинок з химерами архітектора Городецького, костьоли Олександра і Миколая, Биковня.
Друге питання було про Биковню, що то таке – відповів, що це одне з чотирьох кладовищ «Катинської збродні», де, по Наказу Сталіна, були розстріляні і поховані польські офіцери.
Третє питання, коли то було – відповів, що на весні 1940р (пані сама доповнила, що в роки другої світової війни, а я впевнено то підтвердив).
Четверте питання було, яких митців я знаю – назвав пару режисерів (Вайда, Гофман) пару письменників (Сінкевич, Міцкевич), додаткових питань по митцям пані не задавала, хоча мені було, що розповісти:).
П’яте питання, чи був я в Польщі, відповів що так, спитала де, назвав зо три міста, в тому числі Варшаву, пані додатково спитала про місця в Варшаві, я з посмішкою відповів, що був там ще в далекі 90-ті, і вона посміхаючись не стала мене мучати тим питанням і попросила у вньоску дописати мій номер телефона.
3. Далі, пані дала мені два бланка для заповнення (декларація про приналежність до польського народу та другий, признання польської мови рідною), які треба було мені заповнити і занести до 12-ої, разом з копіями загран і українського паспортів (були тільки оригінали). Все це я зробив, віддав, і пані повідомила, що мені зателефонують, як тільки буде готова картка.
4. Пані Іга з розумінням віднеслась до мого рівня мови, і в ході бесіди, коли мене трохи поправляла в словах, я повідомив, що не так давно вивчаю мову, але намагаюся багато читати, розмовляти і слухати.
Основна порада при відповідях – намагайтеся давати розширену відповідь, все що знаєте, пов‘язане з заданим питанням, щоб пані консул бачила, що ви добре в тому орієнтуєтесь і вам то цікаво, зупиняла вас, і без додаткових, переходила до іншого питання. Такий підхід мені додав впевненості і заспокоєння при розмові, яку добре відчуває пані консул, і бесіда пройшла дійсно бесідою, навіть з посмішкою, і не як, не іспитом.😉
Всім бажаю успіхів!


14.01.2019 Iryna

Люблю понеділок!!!
В цей день мені завжди щастить, ось і сьогодні вдало пройшла співбесіду в Києві.
Дякую всім за підтримку, інформацію.
Так склалося по життю , що мені щастить на добрих, не байдужих людей, які готові прийняти на допомогу , поділитися досвідом. Дякую і люблю всіх!!!
Напишу, як то все проходило,може комусь стане корисним,бо мала одну проблему 
Я народилася і живу в Києві, але більше 5 років, як зареєстрована в Житомирській області і співбесіду потрібно було проходити в Вінниці, але ви всі знаєте, як то проходити в Вінниці . В мене була проблема, як довести своє перебування в Києві (фактично живу в Києві, але працюю не офіційно, живу в квартирі чоловіка, але квартира не приватизована, тобто “мертва душа”), так от,що я зробила: натаріус, в присутності двох моїх сусідів по будинку підтвердив моє фактичне проживання в Києві і моя проблема була вирішена Дякувати Богові.
Трохи по співбесіді:все пройшло дуже швидко, але я так переживала, що коли вийшла з кабінету і потрібно було записати свої дані, то навіть забула, як мене звати і дату народження,але взагалом пані консул дуже мало питала: традиції Різдва, гімн, Катинь і все,але мені захотілося пані консулу розповісти історію костьола в містечку Коростишів, звідки родом мої предки, в вікіпедії то є написане, але не так як мені розповідала моя бабця, пані консул була вражена цією історію.
Ще раз дякую всім!!!!
Думаю, що хто буде трохи говорити польською і знать історію, без проблем складе співбесіду.  Всім удачі і божого благословення!!!


11.01.2019 Елена

Любі друзі, ось і у мене надійшов щасливий час поділитися довгоочікуваною радістю з вами!!! Хвала Богу, сьогодні у мене прийняли документи і сказали чекати протягом 2-х місяців. Чи я правильно розумію, що це можна вважати перемогою чи ще ні?)) Схиляюся чомусь до першого))
Офіційно співбесіду було назначено на вчора, 10.01, але, коли я прийшла, охоронець повідомив, що в них якісь проблеми і місцевих дуже просили прийти завтра в будь-який час з 10.00 до 12.00. Я живу під Києвом. Могла звісно “впихатися”, але подумала про людей, які приїхали з далеких відстаней, і не стала. Тому я вчора і не написала у групу. Звісно, був облом, бо ще потрібно було тримати себе у тонусі до наступного дня. А це, я вам скажу, велика праця над собою))
Сьогодні прийшла на 11.00. Приймала п. Іга. Переді мною було 2 людини. Одна дівчина з татом: не прийняла у них, і хлопець з 6-го разу: прийняла, але попросила донести копії документів. І закрила на ключ двері. Ми чекали десь годину.
Настала моя черга. Я зберігала спокій і виглядала привітною. Пояснила, що приходила вчора. Пані була, як на мене, в нормальному гуморі. Спочатку розбиралися з документами. Я писала раніше у групі, що документ про одруження моєї бабусі знищився під час війни (а відповідно доказ про зміну польського прізвища теж). Тому в мене ситуація була непроста і мені зійшло 2 роки на здобування інших документів. Мені також вдалося роздобути документи+витяги на її рідну сестру, у якої вже були зазначені прабаба і прадід поляками, які являлися батьками і моєї бабусі. І при всьому тому я все рівно не була впевнена, бо не знала як задіє “людський фатор” консула. А в моїй ситуації це саме так відбулося. Бо можна було, і я з цим погодилася б, “як захотіти”, то “причепитися” до деяких суттєвих речей. Консультувалася з різними людьми.
І коли вже дійшла у свєму підготовчому процесі до пункту “стане ясно тільки тоді, коли документи буде дивитися консул”, – записалася на співбесіду, звісно паралельно і серйозно готуючись перед цим по історіїї і традиціям Польщі. І ось цей день у моєму житті настав!!! Хочу подякувати передусім тим, хто створив цю групу. Дякую вам за вашу працю і матеріали, якими я могла скористатися. Все, що було зроблено і пройдено до мене – безцінний досвід! Це було дуже помічним! За зусилля і активну підтримку як адміністраторів групи, так і просто учасників, просто чужих для мене людей, а з такими великими серцями! Дякую вам за них. Ви неймовірні! Я прожила з вами чудовий час! Буду передавати вашу сердечність тим, хто йде за нами. Це дуже важливо! Цього мало зустрінеш у сьогоденні.
На прикінці ще хочу написати, що у сьогоднішній співбесіді я потрапила до табору тих, хто вийшов розчарований, що так мало запитали)) Питання були:

 1. розказати про себе;
 2. які релігійні свята пані вважає важливими у Польщі;
 3. хто такий Ян Павел ІІ;
 4. коли день незалежності.

Але готуватися і бути готовим потрібно, як дізналася у групі, до всього, як мінімум до тих запитань, які пан Роман викладає у розділі “Що питають на співбесіді?” Дуже важливо зберігати спокій і впевненість, навіть, якщо знаєте не все, а я не все знала)) бо при тривозі забуваться все, що знаєш.
ЦЕ – НЕ ЕКЗАМЕН, ЦЕ – БЕСІДА! Спробуйте сформувати її позитивний дух, хоч знаю це не просто. Спробуйте сказати собі: “навіть якщо чогось не буду знати і мене завернуть, то прийду і здам ще раз, це не кінець світу”)) Всім удачі і доброго здоров’я!


20.12 (через контактну форму на сайті) Климентій

здавав 20.12 у Києві
приймала молода, тендітна блондинка (як звати, не питав, але кажуть, що це Кароліна)
запитала про мене та мої інтереси – сказав, що подорожі, футбол, і вона запитала, яких знаю футболістів польських – назвав з десяток, починаючи з R.Lewandowski і Т.Кędziora, і закінчуючи ветеранами (Lato, Lubański, Boniek) – так зрозумів, це перевірка, чи може людина розповісти хоча б про свої хоббі або професію
далі були стандартні питання про польські місця у Києві, Байкове, Биковню та день Незалежності (які особи з тим пов”язані) – назвав Пілсудського, Дмовського, Падеревського і географа Ромера (фільм Atlas Niepodległości – доступний на TVP.pl)
ще були якісь дрібниці, по типу дат 1 світ.війни, і цього вистачило… коли ще в процесі діалогу вона почала заповнювати дату зложенія вньоску у своїх полях сірого кольору, то зрозумів, що все ок ))  сказала надати конт.телефон і чекати на дзвінок через 2-3 місяці

вся розмова була на позитиві

дуже дякую групі та Пану Роману

в той же день ще кілька людей успішно здали, їх питали також про письменників та художників, їх твори (що знають/читали/дивилися), та про святкові дати


17.12  Оксана

Здравствуйте. Сегодня сдавала на КП в консульстве в Киеве. Принимала молодая девушка консул (только она)
Вопросы: Рассказ о себе, чем занимаюсь (мои увлечения, хобби), затем места в Киеве связанных с Польшей, известные поэты, писатели, художники, Катынь, Быковня. День Независимости что он для Польши (1918 г существовала ли Польша на карте), кроме Пелсудского кого ещё знаю из его соратников. К каким европейским ассоциациям принадлежит Польша. Всё про рождество.
Пересмотрела документы сказала что нужно донести (подавалась по 2-м прабабушкам со стороны мамы и отца)Имела все оригиналы кроме оригинала своего свидетельства о браке (где была смена фамилии)
Вообщем могу сказать, что не валит и принимает хорошо, видит что волнуешься , улыбается и немного подсказывает.

А, чуть не забыла ещё про 15 августа, что за дата с чем связано (подробнее про события).


14.12. Julija 

Всем привет! Хочу сказать спасибо группе, особенно Роману за огроменную помощь!
Только что прошла собеседование на карту поляка в Киеве. Направде, так и не поняла, или я ее получу, или нет. Пани консул сказала, что мне позвонят за 2—3 месяца и скажут за дицизию. Ответила на все вопросы: о себе, о корнях, о писателях, что писали, что читала, какие фильмы смотрела, режисеров, какие сериалы, Быковня, места польскощи в Киеве, вельканос, день независимости, день конституции, и почему он так важен для Польши, где учила польский.
Запись была на 9.45, но зашла в 9.15, потому что многие отсутствовали.


10.12 Olga

Пройшла співбесіду в Києві!!! Дуже дякую групі!!!
Питали про отримання незалежності в 1918, завдяки кому це сталось, що це означало для Польщі.
Про Вігілію, розповіла детально.
Про культурних діячів, нобелевських лауреатів.
Місця в Києві, пов’язані з Польщею.
Про II Світову війну, повстання під час неї (повстання Гетто і Варшавське).
Про концтабори в Польщі (потрібно закцентувати, що то німці їх створили, а не поляки).
Переді мною було троє, двоє чоловіків пройшли успішно а дівчина(здавала вдруге) не пройшла, що змусило нервуватись, але все пройшло супер!


05.12 Natalia

Була молода дівчина,світловолоса.
питала
1.розказати про себе і родину,чи давно в Києві живемо
2.які місця в Києві пов’язані з Польшею,або околиці Києва(так і сказала)я розповіла всі вулиці,пам’ятники,Биківня і про Катинь
3.Чи була я в консула,сказала так в 2016р.вона-а то давно
4.які повтання пов’язані з незалежністю і люди(розровіла за три розбери,повстання листопадове,повстання січневе,дата незалежності,Роман Дмовський,Вінсент Вітос…
5.Які фільми дивилась чи книжки читала,кажу Катинь,Корчак…
а сучасні фільми чи серіали?сучасна музика?


кінець листопада, з коментарів в групі

Остаточно документи прийняли в кінці листопада. Різні питання. Про партії, свята, яких я дотримиюсь традицій, 4 стовпчик гімну, биковня, знані поляки народженні у Львові, місця в Києві пов’язані з Польщею.
Яка партія була після 1945. Взагалі які я знаю партії. Приймала Пані Іга
Іще питала чому святять яйця. Це символ чого


29.11 Vitaliy

Dzień dobry,
Zapisywałem śię do konsula w Kijowie w dniu święta Niepodległości (11.11.18).
Wizyta odbyła śię w dniu święta Andrzejek (29.11.18).
Więc może i Kartę Polaka zdobędę podczas jakiegoś święta.
Przyjmowała w Konsulacie młoda panna konsul. Co dotyczy pytań…
1. Powiedzieć o sobie
2. I wojna światowa
3. II wojna światowa
4. Zbrodnia Katyńska
5. Święto – Konstytucji 3 Maja
6. Święto – Niepodległości
7. Pisarze, Reżyserzy
8. Wybitne miejsca Kijowa, związane z Polonią.
Nie było żadnych problemów, chociaż przyszło dość wiele osób.
Specjalne podziękowania Romanowi (za taką grupę), Artemowi Ilkiewiczowi (jako nauczycielowi).
Teraz zostało tylko czekać na Kartę. 


29.11  Vitaly

Dzień dobry

Сьогодні в Київському консульсті подавали документи на КП, для нашего сина.

1) Приймала не Пані Іга, а інша Пані, ще молодша.
2) У нас не було закордонного паспорту на дитину і ми шли тільки з його свідотством
3) Пані консул окрім всіх стандартних документів попросила також “Свідотство про одруження” і його копію.

Нашому сину 3 роки, брати його до консульства, чи не брати, ми не знали, тому взяли, щоб потім повторно не їхати ще раз.

Все зайняло приблизно 5 хвилин, ніяких питань з історії чи культури. Запитала лише хто має Карту поляка с батьків, а також, хто будет спілкуватися з нею.

Сказали карта буде готова через два місяці.


29.11 Maik

Всем привет! Сдавал сегодня на КП в Киеве, все прошло гладко, принимала молодая панянка,

Были такие вопросы:
1)естественно о Киеве что связано с поляками, рассказал о костелах назвал улицы, памятник Словацкому, Городецкому…
2)про Катынь естественно… ответил развернуто, т к учил!;) 
3)Каких знаю деятелей искусства… навал классиков, потом режиссеров…
4)Какие фильмы смотрел… начал с Катыни Анджея Вайды и Доктор Ежи Хофмана, перешли плавно на академию пана кляксы и лелика и болика!;)
5)Тлустый чвартэк… тож ответил развернуто, правда удивилась что я пончки не пробовал… бывает!;)
6)День независимости… тож ответил развернуто, потом Пилсудский…. и на Нарутовиче чуток вспоткнулся, не знал что его застрелили…
8)Про спортсменов… так как сказал что занимаюсь спортом…
9)Про музыку современную, какие знаю группы и музыкантов… Сказал что слушаю классический рок и польских не знаю современников!;)
Хорошо что про анджейки не спросила… про них я вообще забыл…
В конце смотрела внимательно документы, сверялась с копиями… из подтверждающих было только
Совковое свидетельство матери, выданное повторно ,где указано что дед поляк …пыталась что то то про вытяг спросить, но я опередил, сказал как есть, что получить его не смог, хотя пробовал… И тут прозвучали заветные слова, что хватит того что есть! Ура! (зря волновался и не спал всю ночь!;) Подписал документы, оставил номер тел… сказала что позвонят через 2-3 мес!👍Теперь осталось томительное ожидание…!;)
П С:
Польский учу 3й мес сам, трудно было начать говорить, решил себя испытать… сдать на К П…
Готовился 2 нед! (Не повторять!)
Собеседование с консулом это и было мое первое общение на польском!;) 👍💪😂
🎉Всем удачи! 🎉


09.11. Анонімно

Вчора тато проходив співбесіду на Карту Поляка в Києві. Зустріч була на 8.30 але запросили в кабінет тільки в 9.40.
Приймала молоденька дуже приємна дівчина блондинка. З нею також в кабінеті був присутній молодий хлопець, який питань не задавав, тільки слухав. Атмосфера дуже дружня і приємна.
Питання:
1. Розповісти про себе
2. Місця польськості в Києві (пам’ятник і вулиця Яну Павлу ІІ, памятник Юліушу Словацкєму, Костьоли Св. Миколая та Св. Алєксандра, Дом з Химерами та Пам’ятник Городецькому, і, очивіще, Биковня – цментаж воєнний)
3. Трохи про Биківню,
її номер порядковий, які ще цвинтарі Лісти катинської є і де саме (сказав Биківня, Пятихатки та Катиньський ліс під Смолєнском)
4. Нобелісти (назвав тільки Валенсу та Склодовську-Кюрі, а інших не памятає, бо нервується)
4. Які є польські традиції в сім’ї (кладемо сіно під обрус на Вігілію, залишаємо вільне місце за столом для незнаного гостя)
5. Що то за свято в понеділок Вєлканоцний (Шмігуш-Дингуш)
5. Яке велике свято буде через 2 дні (100та річниця незалежності Польщі. Тато сказав, що то він сподівається на позитивну децизію на передодні цього великого свята)
5. Для чого Пан хоче отримати Карту Поляка
В кінці тато сказав, що документи збирала йому я, дочка, і більше в них розумію, що за чим по хронології. Ввесь цей час я чекала під кабінетом (хв 10-15), потім мене запросили допомоги розібратися з документами. Я ввійшла, привіталася, все розклала, трохи додала декілька фактів історії нашої сімейної історії, сказала, що Пані Іга вже 3 місяці тому зі мною обговорювала мої документи, винесла позитивну децизію і я вже отримала Карту Поляка місяць тому. Додала до його копію ще копію моєї КП та свої свідоцтв, щоб встановити наш з татом “документальний” зв’язок. Нам одразу ж дали підписати 2 декларації і сказали, почекати 2 місяці.
Всім удачі!


06.11 Evgenia

Добрый день! Вчера сдала на карту поляка в Киеве. Пани Ига не принимала, была девушка – молодая, не высокая блондинка. Это был мой третий приход на встречу, хотели от меня получить полный витяг из ЗАГСа (у меня был простой) (подавалась по прародителям). Спрашивали:
– о себе,
– какие традиции в семье поддерживаем,
– места в Киеве, связанные с Польшей, акцент на Быковне,
– кто президент и премьер,
– в каких международных ассоциациях состоит Польша и с какого года,
– фильмы, которые смотрела и поговорили конкретнее об одном из них.
Встреча прошла быстро – до 10 минут, все было очень дружественно. Больше волновалась)).


Виктория 23.10 подача на дітей

Добрый день!Сегодня были в консульстве подавали на детей (7и 15 лет)по Карте Поляка мужа.Присутствие обоих родителей и детей обязательно.Из документов оригиналы и копии: паспорта украинские (родителей)и заграничные(всех),Карта Поляка,свидетельство о рождении детей.У меня не было Киевской прописки,мы спросили пани Игу,он сказала,что это не существенно,главное у мужа есть,так как подавались по его Карте Поляка.У сына только спросили сколько ему лет.


Olena 22.10

Нарешті, можу поділитися і своєю радістю! Вчора успішно пройшла співбесіду! Все пройшло дуже добре і швидко. Відповідала чітко і навіть, коли хотіла дати ширшу відповідь, пані мене зупиняла і задавала інше питання. Після того, як я представилась, сказала тільки як звати, консул подивлюся вньосек і запитала про місце народження, Сквира – де це? Відповіла, що це Київська область і 120км від Києва, тут відразу додала, що мама і її батьки були родом з Житомирської області. Сказала що маю велику родину і троє доньок, тут пані посміхнулася і спитала як їх звати. Потім запитала про місця в Києві пов’язані з Польщею, сказала про два костели і пам’ятник біля нього, пані відразу запитала про Словацького, і потім яких ще знаю письменників, сказала Hanna Krall і що читала її книжку, хотіла ще назвати письменників, але пані задала наступне питання: яке свято важливе для поляків невдовзі? Я сказала що 100 річниця незалежності. І все. Дала підписати документи. Радості немає меж!
Всім удачі!
Зрозуміла, якщо відповідати чітко і впевнено, бути ввічливою, то – успіх гарантовано!
Величезна подяка пану Artem Ilkiewicz, з ним я почала говорити! Дякуючи цій чудовій групі, мала змогу готуватися краще і почуватися впевненіше, бо, як кажуть: “попереджений – значить озброєний”.


08.10 Через приват анонімно.

Була сьогодні в пані Іги. Здала😊 Чотири особи переді мною не здали і в трьох з них питала про Биківню.
Мене запиталась про Биківню, яка їй офіційна назва і який номер.
Видатні Поляки народжені на території України. 
Що у Києві звязаного з Польщею.
Перший гімн Польщі, який співали при битві під Грунвальдем. Хто такий Словацький і Конопніцка. Х
то такий Вільхельм Котарбінський і хто був  президентом Києва в 1863р ( вони двоє поховані на Байковому кладовищі)
Попросила розказати четвертий куплет гімну Польщі і дала підписати документ😊

Від себе додам – я спочатку не зрозумів на рахунок “який номер”. То це про порядковий номер Биківні серед Катинських цвинтарів – 4.


05.10 Andrii

Сдавал 05.10 в Киеве. Консул (пани Ига) спрашивала про Варшавское восстание, 1989 год, кто был за круглым столом. Какой праздник 6 января и рассказать о том, как мы в семье готовимся к пасхе. Как называется гимн Польши и пропеть 4 куплет. Сам нервничал и часто говорил украинские слова вместо польских, пани останавливала и просила перевести слова на польский. В целом разговор занял меньше 5-х мин., так как пани очень спешила. Сказала ждать 1.5 месяца.

P.S. Советую выучить биографию известного поляка, связанного с Вашей профессией или увлечением и, желательно, чтобы его имя не было у всех на устах. Это удивит консула и покажет Вашу эрудицию. Допустим я готовил материал по Станиславу Скальскому – лучшему польскому лётчику второй мировой. Рассказывая про него я бы захватил битву за Британию, армию Людову, памятники в Варшаве лётчикам и так далее. Всем удачи!


05.10 Валерий (на дітей)

Напишу, можливо комусь буде цікаво. Сьогодні здали дітям на карту поляка. Записував одним листом, обох дітей. Одразу прийшла відповідь з датою, та годиною зустрічі. Приймала пані Іга. Записані були на 11.20, але коли підійшли до входу в консульство, нам повідомили, що співбесіди перенесено і почнуться вони з 12 години, в кабінет зайшли о 12.45. Загалом на співбесіду було десь п’ять людей, і ми з дітьми. Здав перед нами лише 1 хлопець (якого з його слів запитували про свята та традиції), і одну дівчину відправили за додатковими документами. Пані Іга була досить рішуче налаштована. Хтось не зміг відповісти на питання, що було у 1989 році. Ще одна людина не змогла сказати, коли відбулось Варшавське повстання. До нас пані Інга вийшла, сказала, знає, що ми на карту поляка для дітей. Подивилася вньоски, підказала, що виправити дописати, і запросила до кабінету. Під час перегляду копій та оригіналів документів, спілкувалась в основному зі мною, лише запитала меншу скільки їй років. Старшу привітала з днем народження, сказала, то добре, що ця подія відбувається в такий день. Запитала, чи старша ще не вчиться в Польщі. В цілому все, дала нам з дружиною підписати вньоски, і сказала чекати дзвінка. Дітям та дружині весь процес дуже сподобався. Пані Іга до них говорила хоч і польською мовою, але не швидко і все їм було зрозуміло. Як завжди подяка пану Роману, і Вам всім за чудову групу.


03.10 Nadin (на дітей)

Була теж сьогодні з дітьми. Приймала пані Іга. Попереду нас дівчина здала, але вона один раз в Житомирі здавала і вже другий раз в Києві. Питали про події 1945 року і розказати що робила вчора і як добиралася сюди. В нас нічого не питали тільки про вік дітей. Меньша дочка сама відповіла і дуже пишалася цим))). Потім вийшли на вулицю але нас позвав назад охоронець, Пані консул подарувала дітям книжечки роздруковані на а4 “dwujezycznosc w pytaniach si odpowiedziach”


03.10 Евгений

Всім привіт! Сьогодні проходив співбесіду на Крату Поляка в Києві. Питання які питала Пані Іга. Пройшов, здав, все Ок. Дякую группі, дякую викладачу Артем Ількевич. Готувався 2 тижні. Питали наступне:
1. Про себе.
2. Про польське походження.
3. Про видатні дати 20-го сторіччя для Польщі.
4. Для чого мені Карта Поляка.
5. Яке свято в серпні.
6. Чи вихідний день 8 березня в Польщі.
9. Поговорили про дітей (син на навчанні в Польщі).

Звірили документи, копії та оригінали. (Витяги з архіву по прадіду, прабабці, що вони є поляками і були репресованіі, По діду. Витяг з реестру, що мій дід є Поляком. Копія свідоцтва про народження мого батька, моє свідоцтво про народження, закордонний паспорт, український паспорт. Повинні мати копії документів ОБОВЯЗКОВО.)

Поперед мене були двоє людей, у них питали:
1. Видатні місця Варшави за часів Польсокго Королевства – не відповіли. Не здали. Також був не повний пакет документів.


02.10 Tatiana на дітей

Всем привет.

Сегодня ходила с сыном за детской картой поляка.
Была пани Ига. В хорошем настроении) Кроме нас никого не было, хоть мы и пришли пораньше.
Отдали документы.
Ничего не спрашивала.
Ждем 2 месяца.
Все.


01.10 після невдалої спроби 16.08 Anastasiya 

Сегодня сдала на КП в Киеве)Беседа прошла очень душевно и на хороших эмоциях,так как уже была в первый раз и не ответила на один вопрос-его у меня и спросили и дали подписать документы) Спасибо вашей группе за полезную информацию)

Попереднє від 16.08  “Добрый день!Проходила собеседование сегодня 16.08.2018 собеседование на КП в Киеве.Спрашивали о 1 мировой войне(что было с Польшей в то время,существовала ли на карте),события 1918 и совеременные фильмы польские,не знала полный ответ на 1 вопрос и попросили прийти 23.08 чтобы ещё раз поговорить о 1 мировой)”


28.09  Jurij. Карта дітям 17 і 10 років і трохи з історії дорослого. 

Сьогодні мої дітки, син 17 років та дочка 10 років, пройшли співбесіду на карту поляка, пані Іга – forever! Запитала сина розповісти про себе та чи хоче вчитися в Польщі, на що він дав позитивну відповідь, а доцю запитала скільки їй років, на що вона відповіла по-польськи (майже без акценту)), рішення позитивне, на відміну від моїх перших двох)) разів.

В мене у червні співбесіда відразу розпочалася з польських місць у Києві, Биківні, Катині, Падеревського, все розповів крім Биківні (не знав скільки поховано і в якому році), відправила учити. У липні спитала зв’язок Байкового кладовища з поляками, скільки і кого поховано, звичайно це питання знав недосконало, при навчанні більше уваги приділив історичним подіям та відомим людям. Відправила почитати це питання і прийти через 2 дні. На третій раз вже детально розповів про Байкове кладовище (написав перед цим мініреферат))), рішення позитивне, долучав до документів сертифікт з мови (неофіційний з мовної школи), сказала не треба, Пан добре розмовляє, 20.08.2018 отримав карту і відразу на другий день електронною поштою подав на дітей. В цілому враження добре, пані Іга дуже позитивна людина, але принципова, комунікабельна, швидко приймає людей і любить громадян України. Нехай всім щастить!


28.09 прислано поштою

28 вересня я пройшов співбесіду в Києві на карту поляка.
Приймала Пані Інга (хоч вона і була в не досить хорошому настрої)- я добре відповідав на усі її питання( хоч і не без хвилювання, оскільки ця співбесіда була для мене дуже важливою).
Питалася про:
0. Мою історію, чим займаюсь, моє польське походження.
1. Живих польських митців культури.
2. Польські фестивалі.
3. Польські Фільми.
4. Польських Акторів.
5. Польських королів. (чим вони були відомі)
6. Першу світову війну.
7. Коли Польща отримала незалежність.
8. Дата вступу Польщі до НАТО.
9. Битви другої світової війни в яких приймала участь Польща і чому ті битви були для неї важливими.

Співбесіда тривала 5-7 хвилин і пройшла успішно. В кінцевому результаті дала підписати декларацію та забрала копії документів.
Сказала чекати від 2х до 3х місяців.


28.09 Прислано з іншої групи

Ще один відгук і знову з іншої групи, Київ.

Вчера и моя очередь настала сдавать на “КАРТУ ПОЛЯКА”.
Что спрашивала консул лично у меня:
1) Рассказать для чего мне нужна карта
2) Рассказать о своих родственниках поляках
3) О “wigilia” и о “boże narodzenie”, а так же о “Pasterka”
4) Что за дата 11.11
5) Кто был первым “naczelnik państwa polskiego”
6) Что было после 1989 года? Это было хорошее событие для народа польского или нет? Стало лучше? если лучше то почему? Если хуже, то тоже, почему? А может быть было лучше до 1989? Если лучше, то тоже, почему?

На все вопросы ответил, разговор длился минут 10-15 с учётом просмотра документов.

Результат позитивный, сказали через два месяца получу карту.

Всем удачи.


21.09 про чоловіка

Итак, сегодня муж сдавал на КП в Киеве.
Консул перенесла встречу из-за своих других обязанностей.
В итоге собралось много людей.
Пани спрашивала историю Семьи, деда, попросила показать прямо документы, где указана Народовосць.
И все.
Подписал Декларацию, сказали ждать.
Спасибо всем, за поддержку, информацию и вообще, хорошую атмосферу в группе, и удачи в Ваших начинаниях.

(Если по культуре вопросы, то сейчас кинофестиваль игрового кино в Гдыне, это крупное мероприятие, ему уже 40 лет. «Золотые львы» приз))


20.09 Aleksander

Пани попросила рассказать о себе, о своей семье, где живу. В это время просматривала мои документы. Спросила где родились мои родители, какие в семье поддерживаем традиции и т.п., какие польские блюда бывают на столе на Рождество.
Спрашивала когда началась II мировая война, известные герои. Дальше был вопрос о современных деятелях культуры. Рассказал о Вайде. Говорили о фильмах, которые смотрел. Смотрел около 9-10 и все на польском. Спросила о моём впечатлении о фильме “Волынь” (просто и без политики). Где учил польский. Учат ли мои родные (сказал, что учит старшая дочь и сын, а младшая пока слушает и повторяет).
Написал может много, но беседа шла легко и в общем быстро. Дальше дата, подпись, номер телефона и До встречи
Пишу сумбурно – пока под впечатлением.


20.09 Невдала співбесіда. Приймала пані Іга

Сегодня в киевском консулате спрашивали о
1. Героях 2 мировой
2. О Пальмовой неделе
3. О известных поляках, которые были рождены на территории Украины
4. О культурных мероприятиях, фестивалях и т.п., которые ежегодно проходя в Польше.
Попросили прийти еще раз (не ответила на вопросы культурального спектра и о поляках рожденных тут)


18.09 Коротко від Валерія

Склав іспит 18 го вересня, спитали за другу світову, як і коли почалася, спитали за сучасних діячів мистецтв і за Варшавське повстання 1944-го.


14.09 Через приват

Був сьогодні в Києвському консуляті, приймала пані Іга. Поговорили про моє польське коріння, про те чим займаюся, потім про першу світову війну (яку роль відіграла у отриманні незалежності Польщі), потім про традиції в сім‘ї.
Пройшло успішно.


12.09  через приват

Приймав пожилий пан. Передивився документи(те потрібно ,це не потрібно,а де ви це брали) . Поки не перевірив документи,нічого не питав. Трошки спитав по історії післявоєнної, роки при комуністах. Вона третій раз, то подивився в журналі, що не відповіла минулого разу ,те і питав. Більше дивився документи. Так як місце проживання Краків, то ще про Краків спитав.

29.08 Julia

Доброго дня!Тепер настала і моя черга похвалитись успішною здачею співбесіди на Карту Поляка в м.Києві.Дякую пану Роману за створяння цієї групи,і за матеріал який він тут надав.Завдяки цьому я за 3 тижні визубрила все можливе і не можливе(пані консул була здивована,що так багато знаю)

Спершу спитали про вньосек,далі по кому подаюсь(подавалась по татові і бабці),розповісти про себе,де живу(зараз мешкаю в Польщі,недалеко від Кракова)Ну і пішли питання про Краків,Вавел,хто похований,Качинський,Катинь,Биківня.На кінець який останній фільм дивилася(тиждень тому дивилась”Піаніста”)і який улюблений канал в Польщі.Дала підписати вньосек і написати номер телефону.


28.08 Alex

Ну що, одногрупники?!
Настав і мій час розповісти…. Сьогодні 28.08.18 я здав на Карту Поляка(дуже сподіваюсь що здав, принаймні підписував декларацію). Як це було…
Прочекав годину під кабінетом #4 (час був зазначений на 8.30, консул запросила о 9.28… По просту польська сім’я вимінювала паспорт сину то консул була зайняти ними)
Запросила, вибачилась….
Dalej tak – proszę Pana podać wypełniony wniosek
Proszę Pana powiedzieć o sobie… я почав … через кілька моїх фраз піднімає голову – o, to Pan bdb mówię po polsku. Czy Pan był kiedyś w PL? Tak, byłem. A gdzie Pan był? Odpowiadam ze mieszkam w Poznaniu a byłem w każdym dużym miastu kraju. Ooo. To pęknie. Uwielbia Poznań!!!. No i co? Co możesz(вже без Пан) powiedzieć za Poznan??? Mówię że mam widok z okna na Wartę i jezioro Maltę… No to taki znani miejsca, co jeszcze??? Politechnika poznańska! Znowu – no to tak… Ale proszę ciekawostki… ok, mamy w centrum Uniwersytet poznański!!! – Cudownie, a co przed tym uniwersytetem??? I co to za uniwersytet ? Odpowiadam – uniwersytet Mickiewicza i park przed nim Mickiewicza!!!
PROSZĘ PANA PODPISAĆ DEKLARACJĘ. I POZOSTAWIĆ NUMER KOMÓRKOWY. Підписую і кажу що з номером маю проблему … to niech Pan pisze numer polski oddzwonimy, nie jest to problem. Величезна подяка Artem Ilkiewicz, пану Роману, своїй дружині.


16.08 Ira

Добрый день! Проходила собеседование в Киеве 16.08.2018. У меня Севастопольская прописка, поэтому пани спросила почему я в Киеве, где учусь и зачем мне КП. Потом спросила какие празднике в августе ( 1.08 и 15.08) . Спросила какие я книги и фильмы читала и смотрела последний год ( рассказала про Катынь Анджея Вайды). Пани спросила жив ли Вайда ( я сказала да, оказалось нет ( умер 2016)). Потом спросила какие он ещё фильмы снял( сказала человек с железа, пан тадеуш). Она спросила кто написал Пана Тадеуша. Сказала Мицкевича зачитала Литву. Она сказала писать номер и подписать приналежность. И всё) Спасибо Вам за группу очень помогло в подготовке )


13.08 Александр подача на дітей

Добрый день всем!
Сегодня в Киеве подали документы на карты поляков для детей. Младшему 4, а старшему 9. Вопросов детям не задавали. Все прошло быстро и позитивно.


09.08 Алла 

Вот оно счастье!!!!! Через 2 месяца будет карта поляка. Киев, 9.08.2018 – пані Инга спрашивала:

 1. Битвы во время 2 мировой. (4 главные битвы: возле Англии, Монте Кассино, освобождение города Бреды в Голландии, войны на севере Италии.1940, 1944, 1945)
 2. Когда была битва под Англией и для чего она была.
 3. Знаменитые поляки 2 мировой войны. (Андерсон и Ирена Шиндлирова, которая спасала детей с гетто)
 4. Что отмечается 15 августа в Польше?
 5. Знаменитые художники. (Ян Матейко (его картины), Ян Стыки + Войчех Коссак (панорама Вроцлава – вместе нарисовали), Йозеф Михоффер, Йозеф Панкевич и Александр Орловский.)

30.07 Татьяна

Всіх вітаю, шановне панство!! Здала сьогодні у Пані Іги)) дуже дуже дякую Пану Роману за цю групу і матеріали!! Багато готувалась, на підставі відгуків про співбесіду, але все було просто і легко)) дякую ще раз за знання, якими збагатилася.

Пані поливилась вньосек, я народилась в Житомирі, вона вголос прочитала, що я з Житомира, я одразу вставила, що Падеревський зв‘язаний з Житомиром, запитала скільки в Києві живу, про традицї які дома святкуємо, я перерахувала, описала що робимо на трьох царів, Пані запитала про Вігілію, як святкуємо, про чудо над Віслой, теж з усіх сторін описала свято, про своє дівоче призвіще, що був відомий фізик і я була на вулиці в Кракові і в Вроцлаві , навіщо мені карта і все, дала підписати приналежність))


27.07 Irena

Dzień dobry!
Хочу з вами поділитися своїм досвідом підготовки до здачі на Карту Поляка, та розповісти, як пройшла моя співбесіда з консулом. Отож готуватися я почала заздалегідь. Спершу потрібно було пригадати мову. Так, саме пригадати😂. Польську я вивчала три роки в школі (8-10 класи). І з того часу пройшло ще три роки, і я все забула. Тому я звернулася до мовної школи “Основи” (м. Київ)де пан Артем Artem Ilkiewicz протягом чотирьох місяців допомагав мені все згадати. До речі, займалася я не індивідуально, а з групою. Після закінчення курсів, я зібрала всі свої сили та подала електронну заявку, щоб записатися на співбесіду. Буквально на наступний день прийшла відповідь, у якій була зазначена дата 17.07.18. Загалом я мала місяць підготовки до співбесіди. І тут починається найцікавіше. Підготовка.

 • Пан Артем поділився зі мною дуже зручними матеріалами, які просто ідеально структуровані і охоплюють всі потрібні теми, за що йому величезне спасибі (до речі, ці матеріали він сам розробив, щоб готувати людей до співбесіди)
 • Також я постійно слухала польські подкасти (наприклад RealPolish.pl), і хочу сказати, що це дуже зручно і цікаво. Подкаст можна скачати і слухати в режимі офлайн.
 • Також я перегляжала польські фільми (звичайно мовою оригіналу), особливо класику “Ogniem i mieczem”. З більш сучасніших мені дуже сподобався фільм Анджея Вайди “Лех Валенса”. До речі, таким чином ви вбиваєте трьох зайців одночасно: ви дивитеся фільм польського режисере, про польського політичного діяча, (заодно вивчає історію), та ще й нобеліста. Тому дивіться історичні фільми.
 • А ще я розмовляла сама з собою на поліській. Як би це дивно не звучало, даний спосіб дуже ефективний. От прочитали ви статтю про Юзефа Пілсудського, перекажіть її собі подумки.

Приблизно так проходила моя підготовка. Незамітно підкрався день Х.
Я прийшла в консульство, дочекалась своєї черги ііі…
Зайшла я в кабінет, привіталася.
Пані консул перевірила мої документи. З ними було все в порядку. Потім задала декілька простих запитань, на кшталт: “”де ти вчишся?“ , “чи можеш ти підтвердити документом, що ти дійсно є студенткою Київського вузу?”.
Далі вона завела тему про історію Польщі після Другої Світової війни. Чесно кадучи, історія була моєю Ахілесово п’ятою і консул влучно попала в неї. Перше питання було “Що відбулося з Польщею після війни?” Моя відповідь не повністю задовольнила пані консула. Далі вона запитала, що я знаю про Падеревського та Дмовського, імена які я вперше чула в житті! Я вже втратила всяку надію, і тут, консул запитала мене про Юзефа Пілсудського. “Хух, хоч одне знайоме прізвище” – подумала я. І останнє моє питання було таке “Що святкують поляки 6 грудня?” Я знала правильну відповідь, але хвилювання та невпевненість взяли верх, і я забула. Отож, вердикт коесула був такий- я недостатньо знаю, щоб отрииати карту. Та пані консул була дуже добра до мене, і сама записала мене на ще один візит (який відбувся через десять днів) і написала мені карточку, в якій було ту що мені потрібно вивчити.
Сьогодні, 27.07.2018 я вдруге прийшла на співбесіду. Дочекалась своєї черги. Пані консул впізнала мене та попросила дати їй ту саму карточку. І питала мене Тільки по ній!!!
Тепер я вже змогла сказати, що Падеревський був не тільки політичним діячем та міністром закордонних справ, а й відомим польським композитором. А Роман Дмовський то знаний ідеолог польського націоналізму. І Польща після війни стала називатися PRL і була підпливом комуністів😉. Далі консул дала мені на підпис папери, і я тремтячими руками переносила дані із закордонного паспорта в бланк. Я була настільки схвильована, що тепер перживаю чи не зробила я часом якоїсь помилки😂
Ось така моя історія.


23.07 Алёнка

Ну сo? To dziś jest mój dzień!
Надешті дочекалася такої можливості!
Я сьогодні підписала завітний документ, про приналежність до польського народу. 😁
Для когось це просто листочок, документ, а для мене це ціла сходинка в житті моєї сім’ї!
Перше і найважливіше: nie martwicie się! Za dzwiaimy też są liudzie!!!😃
Ja bardzo dziękuję moją nauczycielką Larisa Nikolaenko! Pani zrobiła ze mnie Polką za bardzo krótki termin, i ja jestem wdzięczna!!!!
Dziękuję Pani, że Pani wierzyła we mnie😁
Pani życiła mnie powodzienia, i ja jego otrzymałam, dzięki Bogu
Я була у Пані Консул 2 рази (Пані Іга Каца, Київ)
1й раз я була записана за 2 місяці na spotkanie через е-мейл: я не мешкаю в Україні, і все то описала в листі для запису, (дякую групі за поради), попросила мене записати в потрібний мені період, і все то описала в листі. Через 10хв прийшов лист з потрібною мені назначеною датою, рівно через 2 місяці.
Приклад листа можу вислати в ЛС.
spotkanie było 23.07.2018 rano
Я була першою, в понеділок зранку, тому Пані була в доброму настрої і зустріч пройшла “гладко”, якщо то можна так назвати .
Пані назвала моє ім’я:
1.proszę mnie powiedzieć kim Pani jest i czym Pani się займає зараз
– я розповіла про себе, про родину і, że jestem prawnikiem, i że tę dokumentę są sprawa życia dla mnie i mojej rodziny. To jest moja pierwsza praktyka w kierunku prawnićim. I tę, że jestem Polką, i dlatego przyszłam.
2. Proszę powiedzieć o zbrodnie Katyńskiej
Ну то podstawa podstaw. Якщо людина того не знає, то що вона робить тут, для чого просить Карту Поляка?
– я розповіла всі факти з книжок, коли пішов перший потяг до Смолєнска (3 kwietnia 1940 roku), які були обози в Україні, як називалися, скільки jeńców wojennych zgineło wtedy, коли день пам’яті, скільки розстріляно на Биківні в Києві, і головне: чому саме Andzrej Wajda nagrywał film o Katyniu? Бо його батько był zamordowany w Katuniu. On nagrywał to co było zapisano w dzienniczku jego ojca. Пані спинила, powiedziała, że już достатньо.
2. Swięta państwowe w Polski
– сказала, що то свята вольне от pracy, a to tylko
1 maja – święto pracy
3 maja – dzień konstytuciji 3 maja od 1791 roku
I 11 liptopada 1918 św. Niepodległosci Pańastwa. Пани сказала же то достатнє
3. Jakie filmy Pani oglądała po polsku:
– odpowiedź: Katyń, Wołyn, Jan Pawieł II, Karol (2 części), Quo vadis, Ogniem i mieciem, Potop, Pan Wołodyjowski, Dzieci Ireny Sendlerowej ( to jest jej rok oficialnie, 2018), Pianista, Czlowiek z marmuru, Czlowiek z żeliaza, Czlowiek Nadzieji, a ostatnij Kamienie na szaniec (Каміння на Валу), і про нього: Państwo Podziemne “szare szeregi”, як молоді хлопці студенти билися проти нємців у партизанських формуваннях, і сo oni czierpieli ну і потім вирішила ще додати, що тато в 1997 привіз з Польщі касету фільму Sara без дубляжу, і то був перший мій польській фільм. Описала, як звали всіх акторів і їх ролі. Но то моя ініціатива, можна було би і не говорити о тим.
Пані мене зупинила, відповідями була задоволана, і я теж зрозуміла, що мої знання Пані оцінила.
Окреме дякую Пану Роману, ця группа – то знахідка! Ви робите Велику справу!!!
Головне: у мене не було жодних оригінальних документів “совєтського” типу, тільки витяги. Мало того, to już nie jest tajemnicą, że, ми відновлювали в одному документі національність через суд, при чому бабуся, niestety, już nie żyjie. Ну там дуже все заплутано, переслідування ‘совєтами, зеслання” до Далекого Сходу, реабілітація, декомунізація. Але суд підтвердив національність (були зібрані документи архівів Росії, архвів СБУ, архівів Одеської, Миколаївської, Хмельницької, Чернігівської областей України). Тому зміни офіціальні, виправдані і підтверджені. Документ, кажучи чесно, виправданий і залужений, бо не легко було довести його легітимність.
Пані мене попросила принести повний витяг із свідоцтва про народження мого батька, куди були внесені зміни. І дала нотатку, де вказано, що співбесіда пройшла успішно.
2й раз я приїхала в Київ сьогодні, 25.07.2018, через 2 дні po spotkaniu z Pani принесла повний витяг,
Пані навіть не дивилася ті документи, посміхнулася, дала підписати декларацію, привітала, зібрала пакет моїх копій і сказала чекати 2 місяці.
В кінці хочу сказати, що я готувалася дуже, знала деталі і історію дуже добре.
Для Пані консул головне, що і як Ви говорите po polsku, як розумієте. Вона то все відчуває і чує, то головне.
Ale podstawa podstaw, że, ввічливість і посмішка “підкорюють країни”.Не забувайте, що Вас слухає теж людина, будьте ввічливі, і посміхніться. Все буде добре)
І ще: зі мною була 23ого дівчинка – здала з першого разу, сьогодні, 25ого 3 особи переді мною з першого разу теж здали. Всі щасливими пішли додому) все буде окей!)))


17.07 Переслано через приват.

Добрый день!
Сегодня сдавала в Киеве, вопросы были легкие:
1. Рассказать о начале второй мировой;
2. Вопросы о Яне Павле 2- кто такой, значение для Польши;
3. Места польскости в Киеве (5 шт)
4. Рассказать чем занимаюсь (учусь, работаю..)
5. История родственника по которому подаюсь на карту
6. Художественные произведения которые читала/смотрела. (Это был последний вопрос во время подписания бумаг, и я ответила, что хотела бы прочесть Пана Тадеуша , автор Адам Мицкевич, но мой уровень польского ещё не достаточный для этого. Говорила все на польском конечно же) и больше консул вопросов не задавала)
7. Кто такой Лех Валенса (я рассказала и о нем, и о партии, и о нобелевской премии, поэтому дополнительных вопросов по нему не было)
Спрашивала очень-очень быстро, все собеседование длилось минут 7.
Всем удачи!!


Yanina 17.07

Добрий день одногрупники! Сьогодні здавала у Києві 2 раз.Першого разу не встигла академія зробити довідку про навчання ,так як я Житомира.І першого разу розгубилася на географії.Здавала 18.06.

Пані сказала принести довідку і підчитати географію і приходити.Сьогодні було назначено на 10.15,зайшла трішки раніше,бо людина що була на 10 не прийшла.Я зайшла одразу сказала що була вже і коли.Вона подивилась в свої записи ,там написала вона за довідку і географію. Найперш спитала які гори знаю,сказала Татри і далі про Риси. Потім спитала ще які,я сказала Бещади,Бескіди,попросила показати де вони.Пртім спитала де Вроцлав ,Гданськ,на вармінсько-мазурське воєв. показала,спитала що там,я сказала що то за воєводство,центр,далі що там є озера,назвала найбільші ,найглибше,і що в Польщі 7081 озеро.Ну і потім по документам ще раз пройшлись і далі дала підписати документи,і попросила номер телефону.Сказала чекати 2 місяці.Дуже дякую пану Роману за консультації в різних питаннях! І сайт його дуже допоміг!Всім удачі в майбутньому!)


Наташа 16.07 

Добрый день! Вчера сдавала в Киеве у пани Иги. Сдавала третий раз,в этот раз я было подготовлена очень хорошо,спасибо огромное Артёму Илькевичу! Вопросы она задавала простые,может чем-то кому-то поможет, спрашивала: что было после Второй Мировой войны, кто организовал солидарность, какой праздник 6 января, как зовут королей, что такое дожинки. Спасибо Всем огромное и Удачи!


Виктория 16.07 для неповнолітньої дитини

Добрый день! Сегодня сдавали документы дочке на Карту Поляка по моей карте. Дочке 15 лет. Сдавали в Киеве, принимала пани Ига. Ничего у дочки не спрашивала, только взяла документы, хотя дочка готовилась (учила элементарное: гимн, флаг, герб, стихи, традиции и чуть-чуть истории). Отец присутствовал и подписал вньосек. У бывшего мужа не было заграничного паспорта, сказала, что то ест не важне, достаточно внутреннего паспорта.
Пишу для информации, может кому-то понадобиться.


Julia 13.07 

Dzień dobry! Сьогодні була на співбесіді в Києві. Приймала пані Іга. Як все було: прийшла, привіталась, пані попросила вньосек, були помилка в тому, що я поставила галочку, де знання польської мови, хоч був сертефікат, але з України вона не прийняла. Попросила розповісти про себе, про роботу, так як я з Житомирської обл, то просила довідку з місця роботи, запитувала, хто в родині поляки, передивлялась моє свідоцтво, тата, дідуся та інші документи. Питала про релігійні свята, яких дотримуємося в родині, про письменників, науковців, що досліджував Коперник, дата вступу Польщі до НАТО. На завершення дала підписати документи на отримання Карти Поляка. Побажала пані гарного дня і настрою і все, тепер чекаю отримання.
Пані Іга приймала швидко, передімною був чоловік, то запитувала про 2 Світову, яке свято 6 січня.
Можливо комусь буде корисно)


Людмила 13.07 (про знайому)

Привіт одногрупники! Сьогодні знайомі здавали на карту поляка, нажаль не здали. І дуже багато людей не здало чогось сьогодні. Питали, як завжди про себе, про родину……… Нові питання – розказати про відомих поляків, не тільки які жили в Україні, а і в Польщі, коли народилися, коли померли(дати обидві), місце народження, місце смерті, чим відомі.

Пані Іга називала призвіще, а людина повинна була назвати дату народження, дату смерті, і чим людина відома. Конкретні призвіща. Ще чогось багато людей не прийшли на співбесіду, пані Іга називала призвіще, а людини не було, от і було все швидко.


Анонімно 12.07

Доброго дня. Сьогодні була на здачі в Києві. На жаль не здала. Спочатку попросили розказати про себе, питали чи мати та бабуся мають карту поляка, повстання варшавське(дата, опис повстання). На ці всі питання відповіла, потім було питання щодо назви Польщі після 2 світової війни, bohaterowie 2 wojny światowej, і які були битви під час 2 світової ) На жаль відповідей на останні 2 запитання я не дала, сказали підвчити історію і спробувати наступного разу.


Анонімно 12.07

Доброго дня! Пройшла сьогодні співбесіду у Києві! Загалом співбесіди тривала не більше ніж 5 хвилин. Мене попросили розказати про себе, де була у Польщі, попросили назвати на вибір або письменників, або акторів, або режисерів. Я назвала Maciej Pieprzyca, коротко розказала про його книгу яку читала. Мене зупинили. Все. Пані Іга сказала, що видно що я начитана і не буде мене більше мучати питаннями. Дала підписати документи.

Переді мною не здало 2 людини. Погано говорили польською. Хто орієнтувався в мові і питаннях всі здали.


Nadin 10.07

Witam wszystkich serdecznie!
Сьогодні мала зустріч з пані Ігою про признаніє карти Поляка.

(тут був текст з подяками і з посиланнями на профілі людей, якщо автор бажає, то можу додати цей текст сюди, але не завжди це доречно. Тому цей абзац прибрано).

Про що питали. Приймала пані Іга, Переше попросила документ підставу. Я поки діставала то кажу, що моя сестра вже має карту “то та пишна пані з палемкою Велканоцною” одну мить її погляд зацепився за мене і каже “пані взагалі розмовляє польською?” я трохи розгубилась).

Потім просила розповісти про себе. Перервала дуже швидко я навіть до сімї не дійшла, спитала що я робила вчора. Потім показала на стіну спитала що це, потім на стелю, і підлогу. Я геть все це забула, згадала тільки стяну. На стелі сказала “лямпа” а вона каже взагалі то софіти. Потім показала на карту, я невстигла злякатися(думаю щас по карті ганять буде) а вона питає що це. Кажу мапа.

Потім питає хто такий Коперник. Кажу “чловек ктурий спинил слонце і рушил земмю” Але її відповідь не влаштувала і ми декілька хвилин зясовували в чому було відкриття.

Потім спитала хто такий (прізвище на Д) я кажу не вьем. А Падеревський. Я кажу цього вьем. Він композитор і премьер. Тоді спитала про початок другої світової. І просила назвати три писаржа)) І все…
Загалом я розмовляю дуже слабо, дуже хвилювалась. Все пройшло дуже швидко. Пані серьезна і не велась на мої зацепки звернути розмову на свій лад. Тільки в кінці як я сказала це вже все? я думала ще споткати пані, то вона посміхнулася і сказала що може споткаємося на врученні!


Artem Ilkiewicz про учня (09.07)

Відзвітую від свого учня, так як його нема у ФБ.
Вчора був екзамен, приймала Пані Іга.
Взяла документи, попросила представитись.
Далі були питання по історії: збродня Катиньська, початок 2 світової і введення військ Німеччиною і Совєтами, повстання варшавське.
Поганяли по географії: річки, гори, сусіди, найвища гора і наглибше озеро.
Запитали про Вігілію Божего народзеня.
Сказали, що вистачить і дали підписати децизію.

Учень був здивований, шо так мало його опитали. Готувались до серйознішого “наступу”

Ось так і не встигнувши злякатись ми здали на карту)
Готувались ми грунтовно і з нуля. Вивчили мову до рівня А1, а потім прийнялись до теорії на Карту.

Всім хто готується наснаги і досягнення поставлених цілей.


Анна 21.06

Добрый день всем! Сдавала 21.06, в Киеве (второй раз), первый был 18.05(очень нервничала и не смогла ни слова произнести, хотя была готова на 99%). Шла по засвядченью. Прошло все очень быстро- маляжы, писажы, науковцы, Варшавское восстание (когда, с кем, сколько продолжалось, чем закончилось), Коперник-чем знаменит. Известные поляки, рожденные в Украине (Лем, Юлиуш Словацкий, Ян Пандеревский,), + рожденные в Киеве (Юзеф Гальчинский, Ирена Бончкова, Казимир Малевич).

У другой девушки спрашивали еще нобелистов, Соледарность, рассказ о себе (+как прошел вчерашний день, чем занималась), и что видишь в этой комнате – стол, стул, окно, пол, потолок, дверь, лампа, выключатель.

Я не прописана в Киеве, пришлось быстро прописываться т.к. нет договора аренды квартиры и справки с места работы (копия собственности жилья мужа и с места работы+справка что сын учится в Киеве в школе – не помогли, сказала что это их документы и ко мне они не имеют отношения. Возможно что-то изменилось, т.к. раньше можно было так подаваться). Спасибо огромное всем участникам группы! Особая благодарность Пану Роману, за создание группы и систематизацию информации!!! Без помощи группы, боюсь пришлось бы мне сдавать много раз! Спасибо огромное моим преподавателям Пани Лесе и Пани Светлане!!! Всем удачи!


Валерий, 20.06

Сдал. Сегодня. Очень приятная пани. Мило побеседовали. Из вопросов. Расскажите о себе. Откуда Вы, чем занимаетесь. Назовите три важных с вашей точки зрения даты для Польши в 20 веке. Назвал получение независимости, вторая война мировая, пани сказала хватит. Назовите писателей. Назвал Лема, Сапковского. Сказала хватит. Спросила зачем мне карта Поляка, ответил что то не для меня, а для моих детей. Я и так знаю, что поляк. Она улыбнулась, и дала подписать бумаги. Как то так. Маленький совет, не ждите вопросов, разговаривайте, в ходе беседы проще. И конечно спасибо этой группе, пану Роману, и всем Вам. Удачи.


Helena 18.06 подача дітям і децизія раніше карти.

Здали документи дітям на КП. Сину 11, доньці 17,5 і вже вчилась в Польщі. Але пані Іга навіть не подумала нічого спитати – тільки документи перевірила.
Доньці документи на навчання подавати до 06.07.18. Пластик до того часу не буде виготовлено. Ми спитали у пані як можна отримати децизію для рекрутації. Вона сказала подзвонити за тиждень в секрітаріат, домовитись. Що я і зробила.
Сьогодні забрала донькину децизію і на основі неї донька буде подаватись на безкоштовне навчання.
Пластик привезе разом з іншими оригіналами документів вже як приїде на навчання.


Невдала співбесіда 18.06 (витяги потрібної інформації)

Добрий день, сьогодні проходила співбесіду в Києві. Всіх було нас 5 чоловік, нажаль всі не здали.Чекали 1,5 години від часу запису.Питала пані Іга про 2 світову катинь,далі у всіх йшла географія,одну дівчину запитала яке наймілкіше озеро в Польщі,та не знала і її відправила.Мене особисто питала про початок 2 світової, річки, яка найбільша, я сказала і довжину. Потім взяла карту спитала з ким має кордони, перечислила.а от далі показувала воєвудство і сказала назвати,то я розгубилася і не всі назвала. …. А,ще питала в людей вміст кошика вельканоцного що символізує сіль, ковбаса, яйко. Надіюсь ця інформація буде корисна для тих хто ще йтиме на співбесіду.Удачі вам! І доповню ще,питала яка річка межує з Німеччиною.


Dima 30.05

Cześć! Сьогодні мав розмову з консулем у Києві на рахунок отримання Карти Поляка! Зустріч пройшла успішно! Нас було лише 3 особи і всі записані до 9 години ранку! розпочала Пані приймати десь о 9:15. Вийшла і запитала хто записаний до неї, я одновів що я записаний, що я буду здавати, вона одразу строго одповіла, що то не екзамен, а я одразу викрутися , сказав, що мав на увазі здавати копії документів, вона усміхнулась і попросила зайти і присісти на стілець, відразу попросила вньосек, уважно почитала, попросила інші документі які потрібні для подачі, поки я надавав копії і оригінали, вона читала вньосек, і по ньому запитувала, де знаходиться те село де я народився, потім подивилася на дату мого народження 25 грудня і запитала що я роблю в тей день, ну я відповів що очевіщьче святкую свій день народження…

витримав не велику паузу…. і добавив що ще святкую народження Ісуса…вона засміялася, запитала чи є я католиком, я відповів що так, трішки розказав, як святкується в нас Вігілія і як збирається тоді вся родина., вона зупинила, запитала про катинь, я почав розповідани , вона знову зупинила і запитала про письменників, я почав розповідати про тих яких я читав, Сінкевич “огнем і мечем” Шимбольска поговорили про її вірш “кот в пустим мієшканню”, сказав що вони нобілісти, і почав розповідати про Вишнєвського “самотносьчь в шєчі” вона зупинила сказала що досить, що я багато знаю, їй достатньо, дала підписати документ про що я є поляком. я вньому зробив невелику помилку але одразу виправився і перепросив, вона сказала щоб не хвилювався, що все добре і чекав два місяці, і що мені зателефонують по моєму номеру, повыдомлять коли буде вручення. Вся розмова ж звичайно була польською мовою! А тепер хочу сказати ДЯКУЮ!!! одній дуже хорошій людині то є Artem Ilkiewicz, він майстер, гуру, який, всіляко допомагав, навчав і готував мене до тієї розмови, Дякую Пану Артему, всім дякую хто прочитав мій пост і завжди будьте впевнені в собі, ніколи не сумнівайтесь і йдіть до своєї цілі! DO WIDZENIA!


Ольга. 23.05 

Ура! Здала! 23.05.18
Емоції переповнюють!!!! Дякую групі, дякую моїй вчительці Ярині, дякую моїй сестрі за те, що ганяла мене по питаннях, заставляла вчити!)))
Питання на співбесіді (приймала пані Іга):
Чим займаюсь
Варшавське повстання
Польща після 2 Світової війни
Художники ( спитала , що малювали Коссаки)

Нервувалася спочатку дуже, Але , чекаючи в черзі, зрозуміла, що знаю вєнцей за інших, трохи заспокоїлась)


Юлія 07.05

Ура! Сегодня я успешно прошла собеседование на карту поляка в Киевском консульстве!!! Друзья, это счастье. Особенно если учесть что готовилась и собирала документы около года. Знаю, что всех в основном интересуют вопросы, которые задавали, потому начну с них:
1. Расскажите о себе. Кто вы по специальности?
Я рассказала об образовании, работе, чем занимается моя фирма.
2. Как началась 2я мировая война?
3. Что было с Польшей, когда закончилась 2я мировая война?
Я неуверенно ответила, что она оказалась под властью Советов, консул мягко подвела меня к Ялтинской конференции и разделении на зоны влияния.
4. Польские режиссёры?
Рассказала про самого известного, Анджея Вайду.
Консул вставила вопрос: а он еще жив?
Ответила, что, к сожалению уже нет.
5. Каких известных польских писателей вы знаете?
6. А из более современных польских писателей? Были у нас 80-90х гг писатель нобеллист и поэтесса.
Шимборская и, как оказалось, Милош (да, на удивление он еще и писатель, оказывается, чего я не знала)
7. Какой праздник был 2го мая?
8. Из каких цветов состоит флаг? Что эти цвета символизируют?
Пани очень понравилось, что по поводу флага я упомянула о его геральдическом происхождении. Сказала, что происходит он от польского герба – белый орел на красном фоне – и литовского герба – белый рыцарь верхом на коне на красном фоне.
Теперь об остальном. Была записана на 9:15, позвали в 9:45. Консул немного опоздала, но принимает очень быстро. Очень приятная, позитивно настроенная девушка. Блондинка. Подозреваю, что мне попалась пани Ига, но она не представилась. До меня был молодой человек, так слышно было через дверь как она ему рассказывает, что кроме языка еще нужно знать культуру, и есть Ustawа в которой это обозначено. Не знаю, чем у него все закончилось, вышел очень серьезный, я не стала спрашивать, но переживала что консул уже без настроения… Но нет. Ни грамма предвзятости!
В целом готовилась почти год. Язык очень старалась выучить как можно лучше и в итоге пошла на собеседование когда уровень уже был b2.
Может кому-то еще будет полезен мой случай, что были проблемы с документами.
Подавалась по прабабушке и прадеду. По прабабке было только свидетельство рождения, восстановленное в 76м году, где обозначались национальности ее родителей (поляк и полька). Национальности ее самой не было нигде. Первым делом, когда пани консул осматривала документы, я объяснила ситуацию. Но она сразу же, сказала, что ничего страшного, раз родители прабабушки оба поляки, то и она полька, это 100%.
Никаких выписок из реестров ни по одному свидетельству образца СССР не требовали (а их у меня было аж 3 в пакете документов)
Дорогие мои, спасибо вам всем за поддержку, добрые слова и советы! Отдельное спасибо пану Роману и его чудо-сайту roma.in.ua, где я почерпнула тонну полезной информации!


Елена 27.04

Вісім доброго дня! Щойно пройшла співбесіду на КП в Києві.
Питання : Польща по 2-й війні світовій, художники, називати кілька польських імен, Ю. Пілсудський, хто керував Польщею після 2-і світовоі.
Пані консул досить приємна і доброзичлива.
Бажаю всім удачі і нових досягнень!!!
Дякую усім за інформацію і підтримку!!


Юлія 25.04

Привіт усім. Сьогодні здала на КП (Київ). Приймала пані Іґа.
Питання:
– Повстання Варшавське,результат,чому невдалося.
-Художники (5 або більше).
-Письменники(5 або більше).

-Що було з Польщею після Другої світової війни.

-Свята,які наближаються.
Дякую групі за інформацію,та за відгуки після співбесід. Бажаю всім удачі і терпіння.

Щодо 5 або більше – вона щей на пальцях показала) Я назвала біля 10, була готова до таких питань.


Маргарита 25.04

Dzień dobry!😊
Сегодня сдала на карту поляка🍀 ждали очень долго, начали принимать только около 10:30.
Спрашивали:
1. Как началась Вторая Мировая война
2. Повстание варшавское 1944 года 
3. Каких писателей знаю
4. Каких режиссеров знаю
5. Как связаны Вислава Шимборская и Чеслав Милош  (Они получили nagrodę Nobla)

Ещё девочка рассказывала, что из-за того, что свидетельство, которое она предъявила, было советского образца (я так поняла мамы), её не приняли, сказали принести «Витяг з реєстру»
У меня ничего не просили, был только «Витяг про розлучення».


Лариса 23.04 (Виїзд консула до Білої церкви)

(Я СДАЛА! Совсем не страшно,я успела только сказать что родилась 1 января, ей это понравилось и все. Дальше говорили о документах! Когда смотрели документы я рассказала про деда и еще какие праздники в маю. И это все. 

(Коментар від мене – так зазвичай можуть проходити співбесіди коли людина дуже добре говорить польською)


Татьяна 23.04

Добрый всем день! Для меня он чудесный, я прошла собеседование на Карту Поляка, сегодня 23.04, ждать два месяца. Спасибо Виктории , из клуба PKP UA,направила меня на последний этап подготовки в школу онлайн и по Скайпу каждый день с учительницей пани Ольга, училась мувить по польску! Вопросы были не сложные, какие свята в серпню, с чем 15 серпня куяжицься, какие традиции обходжим дома, Катынь, и по документах и про себя. Всем огромное спасибо! Была первой, поэтому про других не знаю.


Анонімно 10.04

Хотів би поділитись враженнями.Приймала пані з картавою вимовою.Приємна дуже пані.Мені покпзалось,що бачить людей на скрізь.Взагалі її логіка мені не зрозуміла.Чим вони керуються,теж не зрозуміло.Почала приймати десь о 9.20.Хоч люди були записані на 8.30.Першим був хлопець,який приїхав на співбесіду з Польщі.Закінчує ВУЗ в Варшаві.Мова-супер.Але він не здав.Почала таке питати,що я про таке взагалі ніде не чув і не читав.Другим був чоловік років 40-45.Пішов і через пару хв.вийшов.Здав. Потім пані десь пішла ,не було більше години. Слідуючою була молода дівчина. Теж навчається і працює в Польщі. Здала.Пвсля неї зайшов молодий чоловік,років 25.Не знаю чи він здав чи ні,бо була моя черга.Зайшов я.Привітався.І відразу сказав,що цей день не є добрим для поляків.Пані насторожилася.Я відразу сказав що сьогодні річниця загибелі Леха Качинського. Їй це сподобалось явно.Далі розказав кілька речень про себе.Запитала про Катинь.Почав розповідати.Вона зупинила.Запитала що то є?показуючи на пальму .Я розповів про пальму і про неділю пальмову.Далі поспілкувались по документах.Ось в все.Це зайняло може хв.3-5.Я й не зрозумів що і як пролетіло,а не пройшло.Можна було б і більше поспілкуватись.Ось така історія.


Анонімно 04.04

Хочу поделиться своим опытом получения Карты Поляка. Сдавала вчера 04.04.18. Назначено было на 10.15, но Пани Консул пригласила меня раньше, так что к этому времени я уже сдала. Как только я увидела Пани Игу сразу ушло напряжение и волнение. Очень приятная и распологающая женщина. У меня корни со стороны мамы, по идее было достаточного моего и маминого св-ва о рождении, где указано, что она по национальности полька, но я ещё принесла много документов из архивов, где была информация о выслании моих родных из Польши в Казахстан, что заинтересовало Пани, и было видно, что ей это понравилось. Пришла к выводу, что документов мало не бывает. Из вопросов:Катынь, праздники в августе, какие польские праздники отмечаем в семье, содержимое свенцонки. На все вопросы ответила, подписала документы, сказала ждать звонка через 2месяца.
Начала учить польский с сентября, начала готовиться к карте поляка с января. Это было прекрасное путешествие к своим корням и к себе! 


Анонімно 29.03

Склав співбесіду на КП сьогодні у Києві. Було призначено на 8.45. прийшов о 8.20. Запустили всередину о 9.05. потрапив до пані консул о 9.45. співбесіда тривала хвилин 5-7. Питання: хто з предків поляки, які документи (тут же і подивилася), які польські традиції підтримуються вдома, що за свято наближається, Катинь і розповісти трохи про себе. Підписав декларацію і сказала чекати 2 місяці. Ще питали на хто зараз президент і прем’єр.


Serhii 28.03

Шановне панство, сьогодні здав на карту поляка!
Здавав перший раз, приймала пані Іга, правду про неї пишуть, дійсно приємна пані 
Питала про мене, за Wielkanoc, що має бути в кошику, що символізує зміст кошика. Питала за незалежність: як? Чому? І коли? Хто відіграв в тому роль. Також питала за розбори Польщі:коли? Чому? Хто? Скільки Польщі не існувало на карті Європи. Видатні художники (чесно зізнався що не знаю), знамениті письменники (назвав двух і того вистачило), свята в листопаді з датами (день всіх святих, незалежність, Анджейки і Катежинки). А далі спілкувалися за документи, сидів хвилин з 10. На карту чекати 2 місяці.

Питання: А коли писали листа, коли вiдповiдь була? Вiтаю!

Відповідь: Писав 13.03. , відповідь була 14.03, назначили на 28.03 о 09:15


Лена 26.03

Прийшов і мій час похвалитись – сьогодні пройшла співбесіду на отримання Карти Поляка. Київ
для мене то була ціль №1 за останні 2 місяці.
Мову почала вчити інтенсив А1 з 1-3 лютого, тому, самі розумієте не академік. Але маю гарно підвішений язик українською(особливо під час екзаменів, тестів, бесід), ДУЖЕ велике бажання і потребу. Тому блиск в очах, ентузіазм і натхнення були. Без цієї групи, сайту, інформаці, – я б не змогла самотужки все це охопити. Стільки інформації, порад, досвіду! Дякую.
Я вірішила створити собі можливий бонус і скерувати бесіду в відоме русло – зробила пальму Wielkanocnu, сходила напередодны на службу в костьол і прийшла з нею на співбесіду. Запросили мене четвертою – перший хлопець міняв дитячу на дорослу (не спитала чи питали, пробачте). Другий дорослий мужчина не здав – сказав свята підучить треба. Третій мужчинка мого віку прийшов вперше і теж не здав. Він виходив, я заходила, що питали не знаю.
Пальма моя (явно) ніякого ефекту не дала. Я сказала що принесла пальму і, якщо пані захоче, може собі лишити як наочний матеріал. Вона не відреагувала попросила вньосек і документи.
Спершу подивилась документи де була національність, її задовільнило, попросила розказати що ж значить пальма. Розказала. “Розкажіть про себе”. Розказую – зацікавилась моєю роботою (я інженер в метро) попросила розповісти – розказала. Далі про родину, трохи більше про доньку і навчання в Польщі. Вона тицьнула в мою дату народження (серпень) і спитала що за свята (чи дати, не помню) є в серпні. 1 серпня повстання Варшавське (проти кого, в скільки годин), 15 серпня Варшавська битва, Чудо над Віслою (без подробиць). Спитала письменників. Я нагло відповіла що маю навіть улюбленого – Іоану Хмелєвську. Коли її читала, взнала як правильно готують бігос. “В одному творі, героїня, три дні його готувала до приїзду гостей, і шарлотку робила, а сама на дієті була. А як смачно описані рольмопси, які вона везла Аліції в Данію!” (я дійсно люблю ії читати. І прочитала дуже багато її книжок. Звичайно українською і давно, але пам”ять освіжила напередодні, про всяк випадок)
ВСЕ
Підписала вньосек, підписала дезицію.
Привернула її увагу, що донька хотіла б в цьому році знов вступати. Для цього треба зробити мою карту і отримати її карту до (приблизно) 4.07.18. Вона сказала що моя буде готова десь через місяць (так сказала). Потім доньчина – маєм встигнути. + підписана доньчина дезиція може бути достатньою для університету.
Ото й все.
Вийшла в коридор, там були якісь нові люди, іх було багато. За мною нікого не визивали – пані кудись вийшла (було чути)
А я, на крилах щастя, полетіла додому!
PS: Мою палемку пані залишила собі і поставила на підвіконня в куточок – сказала буде добре питати у кандидатів що то є 


Igor 28.02

День добрый. Сдавал в Киеве. 28.02. Спрашивали: рассказать о родственнике кто был поляком; места в Киеве связанные с Польшей, и четыре восстания. Консул сказала что нужно вытяг из ЗАГСа. Я взял его ( у меня получилась целая история. Работникам ЗАГСа очень не хотелось заниматься мной. Хотя реально все заняло с оплатой квитанций где-то минут 25-30.


Ірина 9.03

Добрий вечір , моя дочка здавала 9 березня , приймала пані Клавдія . Питання були про Катинь , де знаходяться цвинтарі . Вона навчається в Познані , то питання були про Познань . Які фільми дивиться , режисери , вона співає , то питали які пісні слухає , молодих виконавців . Яких художників знає .


Ярослав (інформація з запізненням 09.01.2018 була співбесіда)

Було як на мене нічого важкого, пані Іга попросила розповісти про себе, потім, коли почалась 2 світова війна, що було в 18ст( 3 розбори, конституція, Костюшко…). , відомих художників(Малевич,Коссак,Матейко…). Запитала де на карті знаходяться мазури. А також розказати куплет гімну куди ж без нього. Більше ніби нічого не запитувала, дала підписати документ і чекати до 2-х місяців!


Наталія (теж з запізненням, співбесіда була 12.01.2018)

Питали Варшавське повстання, початок другої світової, Катинь. Потім, я краще підготувалась , і розповідала про художників.. Це був другий раз 12.01, вперше не здала. Питали теж саме але не була готова до письменників і художників.


Дмитро 16.02.2018

Dzień dobry, szanowni państwo!

Як і обіцяв адміністратору нашої чудової спільноти, пишу великий і детальний звіт. Може комусь це стане в пригоді, буду радий. Отже в деталях…

Готувався я до співбесіди і вчив мову рівно 4 місяці, абсолютно “з нуля”. Щодня виділяв мінімум 2 години на “польщизну”, дайош інтенсив! 💪🏻 Два тижні тому відчув готовність до бою. Пробував додзвонитись у Вінницю, безрезультатно. Вирішив вдарити із флангів – записався на Київ (ловкость рук и никакого мошенничества). Написав листа (5 лютого) із проханням зареєструватись, отримав відповідь на e-mail вже за десять хвилин, записали на 16 лютого. Ось це підходить! Зібрав документи, наробив копій.

Мені назначили розмову на 9:15 ранку, прийшов зарання, переді мною вже було двоє – вродлива жіночка і літній пан. Приймала пані Іга. Запускати почала о 9:10 (тобто із запізненням, бо жіночці назначали на 8:45). Спочатку зайшла та панянка, і вже за 5 хв. вийшла засмучена – не здала. Її питали про Катинь і Биковню (Це ж основа основ! Був трохи здивований, але то не мої справи). Потім викликали літнього пана, з ним “розібрались” ще швидше, буквально за хвилину-дві! Друга жертва, консулят збирає криваві жнива
Назвали моє прізвище. Як раз мій час, 9:15. Заходжу. Пані Іга серйозна і дещо роздратована (так здалось), “нелегко мені буде” – подумав про себе.

1. Просить розказати про себе. Розповідаю. Буквально 5-6 речень. Зупиняє мене.
2. Питає які знаю польські місця в Києві – вулиці, події, особистості. Починаю довгий і детальний переказ всього що вичитав. Розказав про Байкове кладовище, згадав Городецького, Биковню, НКВС, Берію, Сталіна, український список катинський, про жертви, “катинську брехню”. Пані Іга була явно здивована (видно, нечасто чує такі детальні енциклопедичні витяги).
3. “Розкажіть про Варшавське повстання!”. Розказую. Називаю всіх очільників, їх псевдо, розташування сил, батальйони Вермахту, бригаду Дірлевангера, перебіг і результат повстання. Пані Іга каже “бачу, пан багато читає, цікавиться тим?”. Кажу, що дуже цікавлюсь і досліджую.
4. “Яких польських видатних письменників знаєте?”. Назвав близько 10 імен, в тому числі свого земляка із Бердичева – Юзефа Конрада Коженьовського, що дуже сподобалось пані консулу, хмикнула задоволено.
5. “Навіщо Вам Карта Поляка?”. Відповів.

Протягом всієї розмови пані Іга перевіряє мої документи, ми дуже неквапливо і приязно спілкуємось, жартуємо, вона вже не така “холодна” як на початку. Я розслабився.
І ось тут виникає “проблема” – пані питає де довідка про шлюб бабусі і зміну прізвища. Бо я і батько – одне прізвище, а у моєї бабусі (його матері) дівоче прізвище в радянському свідоцтві про народження. В мене такого документу немає (брат здавав на Карту без нього, і батько теж здав без такого документу!). Я почав хвилюватись і нервувати, пояснювати ситуацію. Консул щось там відмітила собі і сказала мол ну ладно (ЧИ ЦЕ ЗНАЧИТЬ, ЩО МОЖУТЬ БУТИ ПРОБЛЕМИ???). І тут вона побачила оригінал Карти батька (брав із собою про всяк випадок), каже “Ооо, то є Карта тата? Дайте копію мені!”, а в мене не було (не думав, що то треба буде підшивати, бо я повнолітній, а брав чисто як “посилення аргументації”). Просить ще копію сторінки із пропискою, теж не маю (треба щоб це завжди в інтернеті згадували в переліку документів, а не сухе “копія паспорту”). Пані Іга каже “Підіть зробіть копію КП батька і сторінку паспорту із пропискою, я чекатиму!”. Посміхається…і дає мені підписати документ, яким я засвідчую своє польське походження. Каже “Чекайте 2 місяці, Вам зателефонують…але зараз чекаю від Вас решти ксерокопій, біжіть!”. Повернувся за 10 хв, доніс копії, подякував за приємну розмову, вийшов. Тут підійшли ще люди, але на дитячі Карти, без іспитів. Тобто я, виходить, єдиний хто сьогодні здав з 9:00-11:00. Решту “зрізали”.
АЛЕ ВСЕ Ж ТРОХИ ХВИЛЮЮСЬ ЩОДО ВІДСУТНОСТІ ДОКУМЕНТУ ПРО ШЛЮБ І ЗМІНУ ПРІЗВИЩА БАБЦІ. ЯКЩО В МЕНЕ ВСЕ ПРИЙНЯЛИ І ДАЛИ НА ПІДПИС ДЕЦИЗІЮ, СКАЗАЛИ ЧЕКАТИ…чи значить це, що я ВЖЕ пройшов, чи ще будуть у Варшаві вирішувати?

Висновки:

1. Ретельно готуйте документи, беріть усі “козирі” і ксерокопії, краще хай не знадобляться, аніж знадобляться, а у Вас не буде.
2. Не треба так посилено готуватись і вчити що любив Пілсудський на сніданок і як звали тещу Валенси.
3. Сходіть в туалет заздалегідь, бо в консуляті він відсутній.
4. Посміхайтесь, це подобається не лише консулам 🙂

Окремо хотілось би подякувати пану Roman за моральну та інформаційну підтримку, вважаю, що його працю в цій групі можна вважати за “активну діяльність на користь розвитку польської культури (не менше двох років)”
Також дякую Inna , Oksana , усім учасникам, хто підказував і відповідав на мої питання.
У нас все вийде!

P.S. Про Бандеру не питали


 Roman 01.02.2018 про заміну карти виданої в 2008 році

Нічого страшного нема. Сьогодні віддзвонився Дмитро – нема ніякої співбесіди. В нього карта закінчувалась у травні 2018
Тиждень тому десь написано лист і запрошено на подачу вньоску на 1 лютого (сьогодні).
Процес подачі вньоску – прийшов, поздоровався, віддав (я так розумію звірили лише правильність копій і написаного) і все.
Хто там переживає – ніяки співбесід. Дмитро не дуже любить писати, тому якщо він сам опише то я тоді цей пост видалю.


Janina. 01.02.2018  Заміна карти виданої в 2008 році, через 10 років

Я теж не дуже люблю писати, скажу тільки, що дуже переживала, бо я люблю попереживати)) Були разом з чоловіком, усього на нас двох часу пішло мабуть з 5 хвилин )) Треба було мати з собою wniosek, фото, карту поляка, паспорт внутрішній і закордонний. І копії цих документів. Записали номер телефону і попрощались ))


Анастасия 01.02.2018  про заміну карти через 10 років

Коли у мами була співбесіда в середині грудня , то зустріли там подружжя , вони подавали також на заміну , то також тільки подали документи , підписали , на кожного по пару хвилин пішло .


Oksana 29.01.2018 , подача для малолітніх дітей

Вітаю всіх форумчан! Здали з чоловіком документи на отримання КП нашими малолітніми дітками – 2 і 7 років.
Як і обіцяла, озвучую деякі нюанси.
1. У перелік документів для отримання карти дитиною, що зазначений на сайті амбасади, додайте ще для кожної дитини:
– паспорти внутрішні обидвох батьків + їх ксерокопії;
– свідоцтво про шлюб + ксерокопія
2. У вньоску розділ С, пункт 27 вписуєте інформацію про того з батьків, хто не є поляком відповідно до даних закордонного паспорта. Пункт 28 ставите позначку хто це мати/батько . Пункт 29 громадянство українське. Пункт 30 народовость українська. Пункт 31 документ PASZPORT (польською мовою пишете). Пункт 32 серія і номер закордонного паспорта.
Це стосується саме тих сімей, у кого один з батьків має Карту поляка і діти подаються саме від нього, а інший не має.
Всім успіхів і вдалого вирішення своїх планів.
Одна доба, від моменту відправлення листа до Амбасади й до моменту отримання відповіді із запрошенням для подачі документів. Лист надіслали у минулий понеділок 22.01. Відповідь отримали 22.01. А все сьогодні 29.01. відбулася зустріч з консулом.


Nastya  25.01.2018

Сдала сегодня на карту!!
Было достаточно много вопросов. Писатели, режиссеры, художники. Битва под Грюнвальдом, cud nad Wisłą, Józef Piłsudski, независимость. Какой праздник 15 августа и в честь чего. Назвать польский королей, конституция (3 мая и нынешняя), праздники в мае. Вельканоц: когда, как праздновать, что делать в Вельку субботу, что такое свенченка, какие продукты. 24-25-26 декабря – что за праздник, что на столе, когда начинается вечеря. Спрашивала ещё как придерживаюсь польских традиций, откуда бабушка родом.
По поводу документов, я так поняла, что нужно хотя бы два документа указывающих на польские корни. ( Подходят только оригинал и выписка из архива, реестра. Просто заверенная нотариусом копия не подойдёт.)
Сказали ждать 2 месяца.
Спасибо всем, кто делился тут информацией! Мне очень помогло это. Роман, Вам личная благодарность за помощь!! Очень много информации выучила именно в этой группе и на Вашем сайте.


Через приват 23.01.2018 КП для дитини

Добрый вечер, сдали сегодня документы на ребенка, все прошло легко и быстро, спасибо Вам за подсказки) Киевское консульство самое лояльное как и пани Ига)


Майя 15.01.2018 КП для дитини

Добрий день усім! Сьогодні були в пані Іги, повторно здавали документи на КП для меншого сина. Перший раз подавали папери ще 7 грудня на обох діток відразу. Однак, КП старшої дочки вже готова, будемо отримувати 22 січня. А з документами сина сталася, як зазначила пані Іга, помилка в системі. На щастя, сьогодні здали документи повторно.
І ще один цікавий момент. Ми були з 09.00 до 10.00. Назбиралося трохи люду. Як раптом підбігає до тих, хто стояв у черзі в каб.4, одна жіночка і благає, щоб хтось написав їй текст просьби на отримання крайової візи польською мовою. На жаль, ніхто з присутніх не зміг їй допомогти. Тож, довелося запропонувати свою допомогу в написанні – а там всього-навсього 3 речення. Не є суперпрофесіоналом у писанні po- polsku, але текст просьби склала. Як гарно, що на курсах польської ми пишемо і диктанти, і тести. Наука не йде до бука, а в голову лізе – казала моя бабця. Тож, учімося не лише читати й розмовляти польською, але й писати. Знадобиться!


Irina 05.01.2018 КП для дитини

Доброго дня! Сьогодні в консульстві подавали документи на Карту Поляка для дітей. Інформація від дівчини, яка перед нами проходила співбесіду! Пані Іга не питала майже нічого по історії, просила назвати на польській мові всі предмети в кабінеті, меблі, стіни, люстру, овочі і фрукти і т.п. Питання не важке звичайно, але перший раз чую, що таке питають! Дівчина була засмучена, тому що багато часу зубрила історію))))


Татьяна 29.12 Заміна КП по досягненню 18 років

Сегодня дочь сдала документы на замену детской карты (киев). Ни чего не спрашивали, проверили только документы. Она не указала прописку в Киеве,то ей перезвонили и попросили прийти сегодня или завтра и дописать. Вернулась в течении часа и без проблем ее приняли. Достаточно все любезно.
Народ проходил собеседование, то опрашивали их по 20-30 минут. И не все здавали.( и это вторая, у некоторых третия попытки). Мне кажется, что консулы очень придираються к соискателям.
Подача была через два месяца после исполнения 18.


Artem 21.12.2017

Звітую за сьогоднішній екзамен від учениці.
” спросила о Варшавском повстании, я все расказала, немного погнала на советов, сказала что и сейчас чтут память, сказала о godzinie W, сросила каких знаю королей, назвала всех, и коротко о каждом, спросила какие реки есть в Польше, – назвала Висла, Варта, Западный Буг, спросила с какими государствами граничит Польша. Спросила писателей, меня перемкнуло, назвала Виславу, Раймонда, но не смогла вспомнить Сенкевича, но начала расказывать что смотрела фильмы Хофмана, рассказала о них вкратце. Вместе вспомнили что это Сенкевич. Спросила про Варшаву, какие места я там знаю,- назвала старувку, она говорит,- а какой там есть замок, – ответила Крулевский, ну и все. Записала телефон, взяла документы.”
всім хто в процесі не падати духом


Anna 21.12.2017 

Всем привет, хочу поделиться радостью – я сдала, урааа!!! Спасибо большое всем за помощь, подсказки, и консультации. Подавалась по спискам избирателей в Сейм, можно сказать “в прыгнула в последний вагон уходящего поезда”. Всё приняли без проблем. Пани Ига была уставшая и замученная,поэтому наверное не имела достаточно сил, чтобы поганять)) А может потому, что я уверенно и непринуждённо отвечала на её вопросы. Я была записана на 11:30, а вошла в начале третьего, предпоследняя в очереди. Сегодня сдали почти все. Нужно было рассказать о себе, немного прокомментировать документы. Пани Ига задавала стандартные вопросы :
Места в Киеве связанные с поляками.
Художники (и кто похоронен в Киеве на байковом кладбище)
Варшавское восстание
Праздники в ноябре.
Всё очень быстро и легко)) Теперь жду звонка))) Вот такой подарок для меня в преддверии праздников


Artem 21.12.2017 

Звітую за сьогоднішній екзамен від учениці.
” спросила о Варшавском повстании, я все расказала, немного погнала на советов, сказала что и сейчас чтут память, сказала о godzinie W, сросила каких знаю королей, назвала всех, и коротко о каждом, спросила какие реки есть в Польше, – назвала Висла, Варта, Западный Буг, спросила с какими государствами граничит Польша. Спросила писателей, меня перемкнуло, назвала Виславу, Раймонда, но не смогла вспомнить Сенкевича, но начала расказывать что смотрела фильмы Хофмана, рассказала о них вкратце. Вместе вспомнили что это Сенкевич. Спросила про Варшаву, какие места я там знаю,- назвала старувку, она говорит,- а какой там есть замок, – ответила Крулевский, ну и все. Записала телефон, взяла документы.”


Julia 19.12 

Всем привет!
Хочу поделиться радостью – сегодня приняли мои документы на Карту Поляка!
Подача у меня получилась в двух частях – 8 декабря сдала экзамен и выяснила, что моих документов не достаточно для того, чтобы претендовать на Карту Поляка.
Вопросы были стандартные (Варшавское восстание, Соратники Пилсудского, Контурная карта, художники, известные поляки, родившиеся в Украине, четвертый куплет гимна). Единственный вопрос, который раньше в перечне не встречала: пани Ига попросила назвать польские восстания, которые увенчались успехом. Я в ответ перечислила только все неудачные), а она мне рассказала, что после 1й мировой войны было 2 успешных восстания, одно из них в Гданське.
Я подавалась по гражданству бабушки, в ее документе было указано Prynaleznost panstwowa Polska. Пани Ига сказала, что нужно обязательно, чтобы в документе было указано или narodowost или obywatelstwo, т.е Prynaleznost panstwowa не равно obywatelstwo. И дала мне шанс донести подтверждающие документы уже без экзамена. Здесь, на мой взгляд пани Ига и Генеральный Консул при принятии документов пошли мне навстречу – они учли совокупность всех имеющихся у меня документов, копий, старых фотографий.
И еще хочу поблагодарить Артема Илькевича за помощь в подготовке к собеседованию – у Артема талант рассказать просто и понятно о запутанных вещах)). Он помог подготовиться не только по знаниям, но и психологически, что гораздо важнее, т.к. всего знать невозможно, а вот достойно выйти из такой ситуации надо уметь и здесь его советы очень пригодились)
И отдельная благодарность пану Роману – что не позволили мне опустить руки и махнуть на все, за поддержку, за знания, за помощь в поиске в архивах, за неравнодушие и участие!
В общем, выдыхаю и буду ждать звонка из Консульства!


Pavel 18.12.2017

Всем привет, сегодня был в Киевском консульстве второй раз, т.к. регистрация была через емейл было очень легко записаться. Собеседование проходило что первый, что второй раз с пани Игой. Очень хорошая женщина, валить не валит, просто нужно знать. Желательно знать все, но на уровне понимания, а не просто заучить без понимания, потому что много чего связано между собой. Вот и вопросики:
1) Rzeczpospolita Obojga Narodów сo to?
2) 17 век история
3) Bitwa o Jasnej Górze
4) Писатели (5 любых и их произведения)
5) Известные поляки которые родились в Украине и спросила кто умер в Киеве на Байковом кладбище
6)Места польскости в Киеве
7) Актеры польские и фильмы в которых снимались
8) Картины и кто их нарисовал (4-5 вполне хватило) Эти все вопросы задавала между проверкой документов. Вот например спросила где родился и вопрос из списка, спросила сколько лет живу в Киеве ( я просто учусь в Киеве) и вопрос из списка… Потом все подписал, (кстати желательно в последнюю страницу вньоска только фото вклеить) Только вот не спросил когда готова будет) Может мне подскажет кто-то?)


Komar 15.12.2017

Прошёл собеседование на карту поляка-вот! И как обещал пишу!
Большу благодарность хочу выразить людям которые помогли мне в этом-а именно. Roman  за все его консультации и подсказки и учителя которого он посоветовал! Спасибо огромное также моему “учителю преподавателю Artem Ilkiewicz ну и конечно моей любимой жене Оксане Оксана Юзич Ганущак! Собеседование проходило в Киеве! Принимала женщина, если не ошибаюсь то зовут её Irga. Мне кажется, что она меня пожалела. Я проходил по Spis выборцов в сейм Польши мои пра бабушка и пра дед. Войдя в кабинет и зная что за 2,5часа передо мной никто не прошёл я очень сильно переживал и с кадой секундой меня всё больше трусило.трусило так, что не мог написать гражданство своих предков во внеске и произнести слово. У меня вылетело всё из головы. Она у меня спросила-художников польских на что я с огромным трудом выдавил(МАЛЕВИЧ) хотя это говорил не я а мой прилипший к небу язык так как я почему-то совсем перестал соображать. Потом с трудом произнес следующего(КОССАК) и что он рисовал коней хотя пани Irga после первого моего ответа сменила маску со строгой женщины на милую и улыбающуюся и не слушала последуюющие стандартные ответветы о художниках. Наверное Малевича ей хватило ибо его упоминают очень редко и далеко не первым в списке. Спросила за повстание варшавское, праздники в маю 1,2,3мая за второе мая я произнес первым что это праздник поляков живущих за границей и уж потом что это праздник флага.
С третим мая я немного оговорился 1971год я сказал она меня исправляла как школьника подталкивая к правильному ответу.
Попросила назвать хоть одного короля, ну тут у меня мозг совсем заблокировало произнес Мешко1й он был князем. И вспоминая минуты три хоть одну фамилию и имя (знаю всех и очень хорошо) выдавил из себя незнаю почему (КАЗЕМИР ВЕЛИКИЙ) хотя думал о (Болеславе Великом). Спросила спортсменов, известные места в Варшаве и решила больше меня не мучить.Собрала мои документы и сказала через 2а месяца забереш карту!
Ребята, желаю всем от чистого сердца и из глубины души – удачи на собеседовании с карты поляка!!! Хочу напомнить всем, что это только первый шаг к светлому будущему! Хотя это всё зависит от ваших жизненных целей. Кому это цель его жизни, кому только первый и самый маленький шажочек! Во всяком случае- УДАЧИ ВСЕМ!!!!


Illia 18.12.2017

(До нижче написаного додаю інформацію – нажаль, у Січні Ілля отримав децизію про відмову в признанні КП). Але текст залишається


Доброго ранку! На днях вдруге був на співбесіді з Пані Ігою, і на щастя, вона пройшла позитивно для мене. Хочу поділитись інформацією для тих хто ще не був або йде не перший раз. Окрім стандартних питань про : Катинь, Варшавське повстання, коли почалась 2 світова війна, 2-3 художників та їх 2-3 роботи, були про Польщу 16 століття, а також назвати 2 Генералів 2-Ї світової війни.
Так як перший раз мене зупинило не зовсім вільне володіння польською мовою, через яке я читав при ній відривок у книзі, потім писав під її диктовку, а також писав про себе на аркуші, то друге споткання пані розпочала відразу з Єнзика.
Для цього просто дала два аркуша на яких було намальовано хлопчика з дівчиною, котрі гуляють в парку на самокаті та дитячому автомобілю та кімнату заставлену речами побуту. Це все потрібно було описати і потім також написати на аркуші. Все)
Ще було пару стандартних вищевказаних питань по історії, культурі які потрібно було теж записати.
Бажаю всім удачі, та передаю слова подяки пану Артему і Роману!
Додаю коментар, от про попередній похід писав Артем: “ Artem Ilkiewicz 05.12 про учняЗвітую про похід вчора (05.12) від учня.Спитали за Катинь, 16 століття Польщі, художників і їхні роботи, 1939 рік, варшавське повстання. Далі дали текст для читання, потім писати під диктовку і написати про себе. Екзамен не зданий, мотивуючи не достатнім рівнем володіння мовою.”


Daria 18.12.2017

Здравствуйте)прошла сегодня собеседование!сдавала 2 раз. Была пани Ига!была в хорошем настроении!все кто были передо мной, все сдали!Вопросы:
1. С кем граничит Польша
2. Современные художники и поэты.
3. Лист Катынский, когда, почему, какие места знаете.
4. Кто написал Пан Тадеуш.
И все))спасибо огромное этой группе, действительно много информации взяла от сюда))
У других были те же вопросы + повстання Варшавське, кто из известных поляков связан с Киевом, лауреаты Нобла, кто похоронен на Вавелю, когда началась 2 св.война в Польше(17 września)
Всем удачи📷🙃📷😊📷😉


Оксана 15.12.2017

Приймала пані Іга, питання були про Катинь, хто розстрілював, Варшавське повстання, маляжи , місця пов’язані з поляками, що сталося з Польщею після другої світової війни, як називалась і до якого року!!! І все!!!! Сказали підписувати і за 2 місяця зателефонують!!! (коментар – а на годину раніше від Людмила: Ура, ура, моя дочка пройшла співбесіду на карту поляка!!!)”


Artem 15.12.2017 від імені студентів.

Witam moi drodzy)

Звітую за своїх. Сьогодні не день, а якийсь джекпот. Всі четверо хто йшов, всі поздавали.
Відпишусь від тих, хто зміг оформити емоції у текст)
питання: польські місця в Києві, Биківня, Катинь, чому Сталін вирішив вбити поляків в 1940, хто новий Прем’єр Міністр Польщі і де зараз Б. Шидло, королі Польщі, битва під Грюнвалдем, дата вступу в НАТО, Юліуш Словацький.
Про Броніслава Абрамовича попросила віддати їй матеріали, я розказав їй про нього – почитає і буде всіх питати тепер)
Тепер у Пані Іги буде фішка) то ж шукайте про Абрамовича


Inga 15.12.2017

Делюсь своими впечатлениями) я была сегодня первый раз. Принимала Пани Ига. До этого выходила на несколько минут и молодого парня приняла пани Агнешка так мне сказали ( молодая девушка,рыженькая). Потом вернулась Пани Ига и с пол11 начали заходить,которые уже на сегодня по времени. Была девушка передо мной ее начали гонять по второй мировой, спрашивали про героев ,генералов и что нас очень удивило про философов и социологов. Девушке сказали приходить еще раз. После услышанного была в шоке. Потом зашла я, Пани очень доброжилательно. Никаких таких вопросов о себе,традициях. Начала разговор с того,что я делаю в Киеве – работаю. Была ли в Польше. Какие места в Киеве. Сразу ответила про быковню. Потом спросила где еще в Украине подобное место – пьятихатки под Харьковом. Потом праздники в январе – ответила про праздник трех крулей. Назвать их имена. Праздники в мае. Разделы в Польше, какие знаю династии королевские. Где похоронены. Первая столица. Собственно и все,дала подписать документ. Никаких вопросов про писателей,художников, войны,восстания. Может потому что первый раз. Но поняла,что кто идет второй ,третий раз им достоется по полной. Вот таким был мой поход в консульство.”
(Додам коментар – вияснили що то не була Агнєшка. То була пані Клаудіа)


Анастасия  14.12.2017

Добрий день. Була сьогодні з мамою, теж була Пані Іга, мені з мамою зайти не дозволила, але пройшло все добре, були легкі питання- напевно подивилась у паспорт на вік)): навіщо картка, чи була у Польщі, коли Вігілія і Різдво, яку річку знає в Польщі, трохи про родину. Пані Іга просто зачарувала маму, бо дуже позитивно була налаштована до неї. ))


Helena 14.12.2017 КП дитині

Сьогодні народу небагато, ми нервували, що мало часу буде, бо доньці треба було ще в школу їхати. Але встигла) А мені треба сьогодні ще повертатись – забули українські паспорти.
Пані Ига була заклопотана дуже. Ми прийшли на 9.40, а її ще не було. Потім прийшла і почала викликати по списку. І мені сказала, що мало часу, бо треба на 11.00 бігти до Посольства, вручати карти, а потім назад. Рухлива в неї робота)


Roman 14.12.2017(Від людини з пошти)

Принимала Пани Консул! Спрашивала 4 куплет Гимна, режисеров и писателей. Я упомянула Анжея Вайду, что он режисер фильма Катынь, она спросила кто репрессировал Поляков, я сказала Советы. Она осталась довольна”.


Artem 13.12.2017 від учениці, невдала співбесіда.

Звітую від учениці
Сьогоднішні питання у консуляті:
– шо відбулося 13 грудня;
– скільки тривав стан воєнни;
– яких маляжи знаєте;
і шось новеньке
– назвати сучасних польських письменників у кількості 5 осіб. “П,ять – знервовано казала пані консул і показувала 5 пальців руки”.
я на вскидку згадав лише Сапковського і Вишневського. І ще) після слів, шо то останній щанс по громадянству, консул сказала, шо нічого, приходьте ще.


Roman 13.12.2017 КП дітям

Всем добрый день. Подавал сегодня документы на карту для детей, дочь 5 лет, сын 1,5 года. Записаны были на 12.40, приехали в 12.30. Людей было очень много. Принимала пани Ига, выходила со списком и приглашала по фамилии. Очень удивил охранник, так как не только угостил детей пачкой печенья, но и, после того как мы пол часа ждали, подошёл к пани Иге и сказал что у неё есть посетители с детьми, на что пани Ига начала оправдываться, что сейчас примет тех кто уже зашли и пригласит, она же не бездельничает 📷🙂. Итог: документы дочери приняли, а сына нет. Придётся записываться ещё раз.
(Коментар додам по написаному вище. Не прийняли документи в другої дитини бо не вказано ніде громадянство дитини, дитина не має закордонного паспорта)


Леонид 13.12.2017 КП дітям

Сьогодні подали документи на КП для дітей 12 і 14 років. Приймала панв Іга. Так як
нас не прийняли в п’ятницю, то сьогодні прийняли без черги. Питань ніяких не було, хоча гімн і колядки вчили. Дякую пану Роману що допоміг зареєстроватися.


Victoria 8.12.2017 КП дитині

Всім доброго дня! Сьогодні подавали документи на КП доньки. У звязку з тим, що були й ті, що записані на співбесіду ще через e-konsulat, всі , хто по новій системі та ще й ті , хто по другому, третьому…. разу – черга була велика.Нова система ще не дуже досконала – так що налаштовуйтесь чекати. Пані консул приймала у пана, котрий на 9:00 аж годину!!!!!! – бо пан уже четвертий раз ( на щастя здав). Нас пропустили з малою за ним, бо ж поляки добрі люди:). Все підписали швиденько, але мала пустила сльозу – бо пані Іга нічого в неї не питала. Але всі залишились задоволені. Успіху всім, хто здає сьогодні.


Anytka 7.12.2017 (КП для неповнолітнього,без закордонного паспорту)

Ми все.
Все зайняло хвилин 10.
Написала листа 2.12(сб ніч) 4.12 (пн ранок),прийшла відповідь-запрошення на 7.12.
Були умовлені на 11:00,зайшли в 10:30.
Я забула вписати пункт 25,не питайте як, вже коли їхали в машині на спотканье,на форумі дівчина запитала про 25 пункт,і я зрозуміла що я його взагалі не вписала, думала прийдеться переписувати весь вньосек, але пані сказала що просто ручкою вписати.
Сказалa, як буде готова карта, зателефонують.
А, іще пожартувала що мали народився 11.11 , prawdziwy Polak )


Майя 7.12.2017 (Київ, діти)

Добридень, шановне панство! Сьогодні з дітками були в консуляті, здали документи на КП. Приймала пані Іга. Була в доброму гуморі. У дітей нічого не запитували, лише звірили документи. Але є ось один такий нюанс. Тато з дітьми на одному прізвищі, я – на своєму дівочому. Звісно, для уникнення непорозумінь взяли із собою свідоцтво про шлюб. Пані Іга якраз і попросила його. А от копію я зі шлюбного не зробила. Тому всі документи прийняла, а копію цю я бігала робила і вдруге заходила. Але так мені дивно було. Пані Іга попросила донести копію шлюбного до 11.00. Я вже була біля дверей о 10.15. І … жодної душі. ЖОДНОЇ! Але довелося зачекати ще десь з півгодини, бо кімната була зачинена. Тож, ВСЕ здала. Усім дякую за спілкування!
Лилия Сичкаренко 05.12
Сьогодні подавала документи на КП дітям. Були записані на 12.10 ( дякую пану Роману). Я трохи нервувала…бо начиталась, що черги і з дітьми довго стояти і тд Але нам повезло. Прийшли в консулят о 11.30. В черзі було 3 людей. Приймала пані Іга. Всих швидко приймала. Ми вже в 12.05 вийшли з консулят. Дітей не питали нічого, пані пошуткувала, що буде питати найменшу ), але звірила пані консул документи і все. Через 2 місяця будуть мати карти мої дівчата!


Larisa 05.12.2017 про знайому

Шановни паньство) Сегодня у девочки был вопрос – кто кроме Пилсудского в ноябре 1918 года участвовал в процессе одзыскания Польшей независимости.. ? и просят еще раз передать, что п. Ига говорит не совсем понятно, тихо, под нос, опустив голову и не совсем доброжелательно. Не подсказывает, молчит, и одним-двумя художниками, актерами, писателями не удовлетворяется, спрашивает, а еще, а еще … ? вот так как-то…Прошу понять правильно, ни в коем случае никого не хочу обидеть, делюсь вечатлениями сдававших, если кого-то обидела, пшепрашам… ( сегодня во второй половине дня никто не сдал, а в первой не знаю, может, тоже были не сдавшие(


Людмила 4.12.2017 про знайому

Сьогодні в консульстві зранку приймала Іга. Задала лише два питання:карта контурна, обведи воєводства, назви їх і їх столиці. Ще, хто приходить другий, третій раз, консул питає, коли були. Потім шукає в журналі, дивиться, що він, або інший консул написав. А пишуть, те, на які питання не відповідав, наприклад : мова, історія. Це значить слабка мова і не відповів на питання з історії. От і є вже про, що питати.


Iulia 01.12.2017 Діти КП

Ходили в консульство 01.12! Дети 10 и 15 лет. Дети выучили гимн, знали немного о себе, немного истории, праздники… старший ходит к репетитору. Зашли всей семьёй! Пани консул спросила у кого есть карта поляка и начала общаться только со мной! У детей ничего не спросила. Старшему только сказала подписать внесек, ну и естественно проверила документы, взяла все копии на каждого ребёнка и мы с мужем подписали внески каждому ребёнку. И все! Сказала ожидать звонка в течении месяца-двух! Дети вышли удивленные почему ничего не спрашивали, они же учили))) Поэтому были польщены походом в ТЦ Космополит на развлечения)))


Наталья 30.11.2017

Сьогодні була у пані Іги з дітками, діти готували пісні, вірші, а їх взагалі нічого не питали (малий 5 років навіть трохи засмутився, але розповів пані , що сьогодні в нього Dzień anioła Andrzeja)


Людмила про знайому 30.11.2017

Сьогодні приймала Іга зранку в консульстві. Були нові питання :показала картинку, малюнок з мультику. Що то за мультик? Потім дала карту Кракова (центр). Що там є, як називається, що там пан знає? Питала про Вавель, хто там похоронний, про Ринок,про Марьяцкий костел. Питала і про музикантів, і про письменників,і художників


Artem про учня 30.11.2017

У вівторок моя учениця здала на карту. Традиційно спитали про повстання варшавське, про письменників останню учениця назвала Марію Конопницку і Пані Іга запитала чи знає, де вона похована.Хоча учениця то не моя, готувалася самостійно і була там 4 рази, а я їй тільки за 2 уроки розповів як побудувати розмову і уникнути раніше зроблених помилок.Всім іншим бажаю успіху у підготовці і не падати духом, навіть якшо не вдалося у перший раз.
Irina Parkhomchuk (1 грудня)
Дорогие одногруппники, сегодня я успешно прошла собеседование на карту поляка. Сдавала в Киеве, принимала у меня пани Ига (я в самом начале подала ей руку и назвала своё имя. Она немного оторопела, но повторила все за мной. Так что имя я знаю из первых уст). Вся идея со сдачей началась у меня а мае, когда я решила докопаться, были ли у меня корни. В итоге, проходила по национальности предков, впрыгнув, так сказать, в последний вагон в связи с предстоящим принятием изменений к Закону о Карте Поляка. Все документы из архивов получила в конце октября (Брестский и Ровенский архивы). В начале ноября с помощью моего ангела-хранителя Людмила Островская Хронюк мне удалось узнать, когда появятся очередные термины. Я записалась в Киев и начала готовиться. Язык я знала, в прошлом году закончила интенсив от Польского Клуба в Киеве на уровне В2, год уже живу в Варшаве. А вот история, культура, традиции – было достаточно новым для меня материалом. Но за 3 недели я довольно глубоко вникла во все это. Отвечала уверенно и развёрнуто на такие вопросы пани Иги:
1. Варшавское восстание 2. Польские писатели 3. Государства, граничащие с Польшей 4. Самая высокая горная вершина (Лиса, я ответила просто, что она в Татрах) 5. В каких городах Польши я была 6. Какие музеи Варшавы я посетила. Далее перешли к документам. Там все было быстро и просто.
Самым сложным оказался формальный вопрос с моей подачей в консульство Киева. По прописке я должна относиться к Виннице, но до переезда в Варшаву я 13 лет жила и работала в Киеве, имеем с супругом тут 2 собственных квартиры. Так вот, самым сложным оказалось доказать, что в одной из этих квартир я действительно жила. К счастью, предполагая эти сложности, я обложилась всевозможными бумажками. Сдавала впервые и, конечно же, переживала. Но все сложилось здорово! Спасибо всем, кто пожелал мне удачи, кто поддержал и кто помог с материалами для подготовки! Отдельное спасибо Roman за эту группу и все, что Вы делаете в помощь нам! Это дорогого стоит.


Olga Reach 22.11.2017

Всем доброго вечера!На карту сдала! За что большое спасибо администраторам и участникам группы и Artem Ilkiewicz – моему первому учителю польского!Собеседование принимала пани Ига. Очень приятная и доброжелательная пани. Длилось быстро. Отвечала я сразу, не думая. Пани Ига сначала спросила, для чего я хочу получить карту поляка. Я ответила, что хочу подтвердить своё польское происхождение. Тогда пани спросила, какие традиции мы поддерживаем в семье. Рассказала про Вигилию, жирный четверг. Потом пани попросила показать документы, рассказать о себе. Спросила кем работаю. Следующим вопросом было назвать 5 поляков, связанных с Киевом. Назвала Городецкого с его домом с Химерами, ул.Коперника, ул.Малевича, пани спросила, кто такой Малевич, ответила, что художник, назвала памятник Словацкому и Иоанну Павлу II, пани спросила, есть ли улица Иоанна Павла II в Киеве, я засомневалась, потом вспомнила, что есть, пани сказала, да, есть, недавно открыли. Пани спросила, приезжал ли Папа Римский в Киев, я назвала дату приезда и что он делал во время визита. Затем пани спросила, была ли я Польше, в каких городах, я назвала Краков. Пани спросила, знаю ли, где проходят музыкальные фестивали, я назвала Зелену Гуру и Сопот, пани спросила, знаю ли про Ополе. Честно ответила, что не слышала. Следующий вопрос был про орден тевтонских рыцарей (крестоносцев). Кто такие. Рассказала от причин, как и когда из-за кого крестоносцы появились в Польше (в 1226 г в Польшу их привёл Конрад Мозавецкий) и до победы над ними в Грюнвальдской битве. Далее был вопрос о писателях 20 века, назвала тех, кто получил Нобелевскую премию. Далее подпись декларации. Пани Ига была очень доброжелательна. За мной сдавал мужчина, тоже сдал.


Валентин  22.11.2017 Przedłużenie ważności Karty Polaka – заміна “дитячої” КП на “дорослу” по досягненні 18-ти років.

Сьогодні син складав вньосек за попередньою реєстрацію через e-konsulat, благо проблем з реєстрацією зараз немає. Приймала пані Іга. Перевірила документи, попросила вписати у вньосек (секція D) дані, на основі чиєї карти була видана карта дитині (тобто, мої дані і мою КП). Хоча там і вказано, що nie dotyczy wniosku o przedłużenie ważności Karty Polaka, але вона наполягла щоб вписали. Син вийшов з кабінету, взяв мою КП, повернувся і все вписав (моя КП була зі мною, а я – в коридорі в консульстві – група підтримки). Далі пані Іга дала підписати сину декларацію і на тому все. Хоча син і готувався, бо казали, що можуть проводити співбесіду (бо тоді, пів-року назад, до 18-ти не проводили, а тут вже ж дорослий), але співбесіди не було. Можливо, комусь ця інформація буде корисною.


Artem про учня 22.11.2017

Доброго дня, шановна спільното. Хочу поділитися враженнями після екзамену мого учня, так як він лінується користуватись ФБ) Готувались ми давно, ще роки 2 тому. Після чого Пан Олег пішов на екзамен. Консул сказав шо володіння мовою і матеріалом добре, але невідповідність у документах не дає змогу отримати карту. Треба було через суд довести приналежність прадіда саме цій сім’ї, бо у одних документах був дід Юзефом, а у інших став Йосіфом.2 роки тривав процес отримання рішення суду. Все, отримали і записались на екзамен.У понеділок Пан Олег пішов на екзамен. Слова з перших уст: питали про себе, ким є; поляків Києва та визначні місця пов’язані з ними; приналежність до віри (відповів щиро, що хрещений за православним звичаєм); спитали чи може Пан заспівати пісню чи прочитати вірш Сказав шо не сильний у тому, а більше знає по прозі. Ну і розповів про свого улюбленого польського фантаста Лема.Ще була проблема з документами, тому що новим консулам не потрібно оте рішення від суду про однаковість особи у документах. Спитали чи ще шось є з документів, то був військовий квиток і свідоцтва про народження всіх інших членів сім’ї по польській лінії.


Татьяна 20.11.2017

Добрый день! Киев! Пишу по горячим следам. Была сегодня на собеседовании. Проводил молодой человек (увы не знаю имени) очень молодой, очень симпатичный и очень улыбчивый. Из новых вопросов: допытывался про 15 августа (что и почему), какие польские традиции соблюдаются в семье и очень много интересовался о СОВРЕМЕННОЙ Польше (современная история, сегодняшние события, сегодняшние политические партии, политики), спрашивал про “круглый стол” в 1989г. В общем разговор проходил легко, в ситуации когда не знала, или давала неполный ответ легко удавалось уйти в стронону. И мне давали шанс. Говорила не замолкая. Обо всем, что могло хоть как-то показать мой уровень языка и знания о Польше.
Очень не повезло женщине за мной. Собеседование практически закончилось удачно, как тут зашел консул. И понеслось! Куча вопросов от него и в результате ее завернули. Но молодой человек (добрейшей души) назначил ей повторно на 5 декабря. Без регистрации, просто на стикере написал. С такой же записочкой стояла еще и молодая девушка. Она была три дня назад, не сдала и он ей назначил повторно на сегодня. Все кто на 5-е декабря знайте принимать будет он же.
Ну а все, кто сегодня на дорогах в городе видел чудачку за рулем с улыбкой аж за уши, знайте – это была я  Пишу об этом в конце, потому что еще не верю. Поверю когда Карта будет у меня в руках.)))
Огромное спасибо ВСЕМ, ВСЕМ, ВСЕМ. Такой отзывчивости я не встречала уже очень давно. Вы все очень классные!!!!!!!!!
Татьяна Шереметьева (залишаю цей пост щоб було видно початок – 14.11)
Всем добрый день. Очень рада, что нашла эту группу и очень огорчена, что так поздно. В первую очередь хочу поздравить всех, кто прошел собеседование!!! И добавлю немного дегтя. Расскажу о своем неудачном собеседовании. Уверена, что делиться нужно и неудачным опытом. Собеседование было 24 октября в Киеве. Вопросы: о себе, Варшавское востание, Катынь, какой праздник 6 января, какой праздник 2 мая, назвать 5 писателей, 5 выдающихся личностей (еще живущих), места в Киеве, связанные с поляками.
Первой моей ошибкой было СТРАШНОЕ ДО БЕЗУМИЯ ВОЛНЕНИЕ. Я волновалась так, что у меня дрожал голос! От волнения из головы вылетело все! Я 2 минуты вспоминала как будет на польском “бухгалтер”, а слово “przedsiębiorca” выговорила с 5-го раза. Все даты из моих уст звучали как каша! На вопросы по истории ответила даже более чем требовалось, кроме Катыни упомянула и об остальных захоронениях. Из писателей вспомнила только трех. К своему стыду о 2 мая знала, что это только День Флага, а о том, что это еще и День Полонии увы нет. Из выдающихся личностей (живущих) вспомнила только Леха Валенсу, о местах в Киеве (как оказалось) НЕДОРАБОТАЛА. Вспомнила только о недавно (15 октября 2017) переименованной улице в честь Папы Иоана. И еще не знала как зовут премьер министра Польши. ((( Выучила всех королей и президентов, про двухпалатный сейм, чьи портреты на купюрах, а тут ….. премьер (((. Но зато когда вышла из здания консульства…… в памяти мгновенно одно за другим стали всплывать имена тех, кого нужно было назвать.
ВЫВОД: СОХРАНЯЙТЕ ХЛАДНОКРОВИЕ!
Следующее мое собеседование уже 20 ноября. Такой маленький разрыв в датах собеседований связан с тем, что у меня 2 загранпаспорта и как только открыли еще даты я, не пройдя еще первое, записалась на второе. Такая изворотливость наверное благодаря польской крови. POLAK POTRAFI !!! 📷😁 Успела даже съездить в Краков.
Читайте, делайте выводы. А я еще хочу попросить о помощи. Подскажите инфу о местах в Киеве (памятники, дома, построенные поляками или польскими архитекторами…), о поляках, которые внесли лепту в развитие Украины (культуру, архитектуру, историю…). Заранее благодарна за помощь.
А напоследок хочу выразить благодарность создателям группы. СПАСИБО!


Elena 14.11.2017

Вопросы были такие же, кроме известных личностей и писателей. Дополнительные вопросы 1,2,3 мая. Диалог начался рассказом о себе и я первая рассказала о том, что посещаю Быковню, костел св. Александра и др. Нервничала, заикалась, допускала ошибки и тут же исправляла. Пани Ига была очень внимательна и располагала к себе. В итоге, я прошла успешно. Передо мной были двое мужчин, они не прошли.


Oleg 14.11

Шановне панство! Я пройшов бесіду з пані Консулом сьогодні успішно! Урррааааа!
Що відчуваю? Що прожито ціле життя саме з цим всім. Рідні кажуть, що я вже більше двох років готувався. Я хронометраж не вів, але то був сенс життя останнім часом і виклик для мене. Чи зможу? Кожного разу відкладав запис, намагався підготуватись краще. Завдяки пану Роману, взнав вчасно новину про зміни в законі про карту поляка. Спочатку розізлився, що не встигаю. Потім змобілізувався, зробив все можливе, аби попасти на співбесіду, зареєструватись. Знову ж таки велика вдячність панові Роману, який надихав не складати крила і пробувати всі шляхи достукатися до Консулата. Був і лист, написаний до пана Консула і неодноразові спроби реєстрації і електронній черзі. І, нарешті новина, як грім з ясного неба! Є місця у черзі! Консулат викинув додаткові місця для бесід, пішов людям на зустріч, мабуть знаючи реальну ситуацію з прийняттям закону. І ось я два дні гарячково вичитую все, що треба знати, отримую від пана Романа останні поради і…. вранці розумію, що я все забув:) все змішалось докупи, коні, люди …. але коли зайшов до приміщення консульства, побачив людей у черзі, почав розмовляти з ними, то якийсь азарт мисливський охопив мене. Відчув, що знаю дуже багато і мушу доказати, що насправді є гоноровим поляком. Гусарія крилата ж так просто не відступає! І я пішов на бесіду широко посміхаючись і блискаючи своїми небескіми очима:). Я говорив про все. Я відчув, що моє натхнення і настрій передалося пані Консулу. Пані Іга навіть посміхнулась і зупинила мене. Сказала: “Пан з копита зайшов, давайте хоч документи справдимо:)”. Ну то мабуть, значило – з місця і кар’єр погнав:), але по польську. Але отой настрій якось допоміг мені відчувати себе розкуто і радісно. Я ж у Консула! І пані Іга мене слухає і навіть виходить в мене відповідати на питання! Ото був драйв сьогодні! А коли в кінці мені дали той довгоочікуваний документ на підпис, що я погоджуюсь з тим, що є частиною польського народу, то я зрозумів, що моя мрія збувається. Ось вона, зовсім поряд! Ці секунди. Я встав і сказав пані Консулу, що ось саме зараз є самі щасливі хвилини в моєму житті. Вона теж радісно посміхнулась і потисла мені руку. І я сяючи, як зірка вийшов з кабінету:) Можна було навіть не питати результат. Всі зрозуміли. Я побажав дівчині, що йшла наступною удачі і пішов подумки наспівуючи, знаєте що? Марш польських легіонів! Причому з таким натхненням, що хтось може і позаздрив. Так, Мазурка Домбровского просто чеканила переможну ходу і додавала настрій! І я подумав: “Але ж як добре, що я її знаю і можу отак завзято співати!:)”. А ще я зрозумів, чому Марш польських легіонів надихав поляків на боротьбу за свободу і чому він став дійсно народною піснею і Гімном країни згодом. І ці всі думки пронеслися в моїй голові поки йшов до машини. Я доказав, що я поляк і що я гоноровий поляк! Так! Це вже нова реальність. І це не закінчення тієї частини життя. Це нове продовження!:) “Далі буде”, як то пишуть в кінці блокбастерів. І далі точно буде! Треба ж ще доказати, що є і шляхетним поляком:). А то внутрішній стан, то не походження тільки лиш. Шляхетність то те, що в серці, в думках, в ставленні до Світу і людей. І то не на один раз для показу, а весь час для себе і інших. То спосіб життя:). І він цікавий. Він надихаючий. І він притягує таких же подібних по духу людей. І можна з тими людьми навіть змінювати Світ навколо. Потроху. Крок за кроком. Без зайвого пафосу. Почати з себе. Отакий сьогодні настрій накотив, як хвиля морська…
нижче ще раз розміщую, як проходила бесіда. Сподіваюсь, що ця інфо допоможе краще зорієнтуватись наступним здобувачам завітноі Карти.
Спочатку пані Консул попросила розповісти про себе. Де народився, де вчився, де працюю зараз. Для чого мені це все? Потім розбиралася з документами. Питала про всіх родичів, ким були. Спитала про Катинь та Биківню. Що там сталось? Кого стратили? Скільки осіб? За чиїм наказом? Спитала як в школі цю подію нам висвітлювали на уроках історії? Як німецький злочин чи правду? Спитала яких письменників польських знаю? Кого з них читав? які книжки? Потім було контрольне мабуть питання: хто написав “Хлопи” і про що цей твір? Мені повезло. Я знав, що це був Владислав Реймонт і що він отримав першим з поляків нагороду Нобеля. Також у цьому творі на фоні любовного трикутника батько, син і дружина сина висвітлювалися проблеми та стан польського села тих часів. Насправді, дуже цікавий твір. Це пані Ігі сподобалось. Розповів, що читав Сенкевича. Quo vadis його знаменитий і про часи гоніння на молоде християнство у древньому Римі. Вона побачила, що дійсно читав. Ну і авжеж про Адама Міцкевича, який більшу частину прожив за межами РП, але написав чудові твори. Зізнався, що важкувато читати Пана Тадеуша, бо купа застарілих слів трапляється, але рифма цікава і опис природи Литви, любов до неї. Всім цим пронизаний твір і то цікаво. А дехто мені в польському клубі в цю суботу радив “Мауглі” читати…. якби слухав, то ніц не здав би:). Також спитала, що за дата 6 січня? Сказав, що свято трьох королів. Попросила назвати їх імена. Що це за свято порозмовляли. Що крейдою на дверях початкові букви імен королів пишуть.


Svetlana

Доброго дня всім!Вчора були в консульстві по запису на КП для двох маленьких онуків.Дякую Роману, що порадив для дітей зробити КП.!Бо ще б і досі сиділи,а так зробили дуже гарну справу!Вміє в добрий час і порадити і допомогти.Слава Богу за таких людей !Також вдячна за усіх небайдужих у справі Карти Поляка.
Вчора ми прийшли до консульства у назначений термін.Була дуже велика черга і і всі майже з дітьми.Приймала пані Іга. Чекати довелося довго.Навіть з дітьми 10-15хв.не менше.Сподівалися,пані Іга прийме нас раніше,але вона запрошує тільки по часу, на який людина була записана.Та і у черзі нас ніхто не збирався пропустити.А від одної мами я почула,що не обов’язково приходити з усіма дітьми,а особливо з грудними і в усіх був такий подив,ніби я зробила щось таке, що не знаю! Потім пані Іга повернула з кабінету жінку, бо та заповнила не той вньосек,і пішла…на цілу годину,замкнувши кабінет.Усі діти почали доводити всім оточуючим, що вони діти,а наш малий півторамісячний Владь захотів їсти і понеслося! Але слава Богу,двері кабінету на всю відчинилися і,о диво, пан Томаш став запрошувати з дітьми.!Першого разу ми не встигли пройти ,бо прохід було заблоковано і дітьми і дорослими .А один дорослий хлопець вигукнув з коридора,що в нього відходить через 2години поїзд наВаршаву,на що пан Томаш відповів,що,, нєх пан єдє собє до Варшави!”Ну ,коротше говорячи,всі ми показали свою культуру!Вибачаюся,але може для когось така інформація стане корисною.Доречі,пан Томаш прийняв нас швидко ,дозволив увійти до кабінету разом з батьками мені,бабусі,не звернув уваги,що старший 2-х річний Андрійко почав скидати з себе чоботи і за три хвилини ми,подзеньковавши,вже бігли до самоходу.СПРАва зроблена.!Їхали в Карапиші,згадуючи сміялися,а діти спали.Чекатимемо на дзвінок. А отримувати вже будемо без присутності дітей,за дорученням!Всім УДАЧІ і ТеРПІНННЯ!!


Irina 10.11.2017

Велика величезна подяка Roman за створення цієї групи та контент. Також, дуже вдячна Artem Ilkiewicz за безцінні шпаргалки, які допомогли в підготовці до співбесіди на Карту Поляка. Дякую всім учасникам групи, які ділились досвідом та інформацією.
Здала в пятницю, 10/11. Це моя третя спроба)) Перша була 04 вересня.
Питання були про Другу Світову, роль Польщі в цій війні; Варшавське повстання, Режисери, Письменники, коли Вігілія, день прапора, День Конституції, … На контурній карті потрібно було показати міста.
Готувалась самостійно, тому ще раз вдячна за групу. Та бажаю удачі всім, хто на шляху до співбесіди


Виктор 

Ура!!! Наконец-то и я пишу этот пост.
Я прошел собеседование на Карту Поляка!!!
06.11.17. было само собеседование. Принимала Пани Ига, просила рассказать о себе, спрашивала о Варшавском восстании, просила назвать писателей, композиторов, 5 мест в Киеве, связанных с поляками, затем дала книгу и попросила прочитать текст. Сказала, что разговор – хорошо и перешла к документам. Далее сказала, что свидетельства о рождении мамы не достаточно и попросила донести “Выписку из реестра”. На то, чтобы донести выписку дала времени до конца недели. Далее поход в ЗАГС, поиски архивных данных и, через два дня, выписка у меня в руках. Отнес ее Пани Иге, вопросов больше не задавала. Подписал декларацию. Когда выходил с Консульства то светился от счастья, теперь жду звонка на получение.
Кстати, со мной в очереди на собеседование стоял парень, которого Пани Ига сразу отправила за Выпиской даже не начав собеседование с ним. Так что, сейчас участились случаи с этими Выписками.
Спасибо всем учасникам группы за поддержку, помощь и советы. Спасибо Victoria Goncharenko за клуб РКР, громадная благодарность Roman за всю работу, которую он проводит в группе, за рекомендации и советы и Татьяне Стебливец за помощь в изучении языка. Огромное Вам всем спасибо!


Alyonka 09.11.2017

Dobry wieczór !
Сегодня ,09.11.17, сдала на Карту Поляка !!!Эмоции просто переполняют!!!
Огромное спасибо клубу PKP, Victoria Goncharenko, за организацию,моей nauczycielkie Пани Марьяне и Пану Roman за запись на собеседование!
Принимал Пан Томаш. Сначала попросил рассказать о себе, родителях, чем занимаюсь… а потом понеслось…:
Места в Киеве , связанные с поляками
Быковня
Третий раздел Польши
Что было с Польшей после раздела
День Независимости Польши
Что произошло 1 сентября 1939 года и в каком городе, соответственно какие действия проходили после 1 сентября..
Благодаря Пани Марьяне – я знала все ответы на эти вопросы)))
И в конце беседы – Пан Томаш увидел у меня значок PKP и блокнотик с фото с PKP , который я выиграла на Дне Рождении клуба (я специально положила их в папку с документами), начал рассматривать , спросил откуда это у меня и где мы встречаемся…может в гости к нам собирается?
И в конце своего поста, хочу всем пожелать : никогда не терять терпение и добиваться своих целей!!!


Светлана 

Здала! Фактично здавала другий раз, тому що рік назад, якраз 20 жовтня, здала докумненти на сталий побут у Польщі. Доки пройшли всі формальності, в Польщі змінилось законодавство і мені відмовили, на підставі того, що моя бабця не полька, а тільки громадянка Польщі (брала участь в голосуванні в Сейм в 1938 році). Спочатку я махнула на все рукою, але потім потрапила до PKP UA в Пузатій хаті, де познайомилась з Людмилою Хронюк, яка порекомендувала цю групу. Потім Роман організував шабаш з записом на карту поляка, потім Вікторія Гончаренко підсунула мені Ярину зі Львова, яка займалась зі мною по Skyp, потім успішно пройшла співбесіду Олена Сенів, з якою я з першою познайомилась в PKP UA, і мене заїла велика зелена жаба. Прийшлось визубрити все. Тому на спвбесіді було легко. Питання були: про себе, Катинь, Ян Павел II (під час моєї розповіді пані Іга перепитала чи він був у Києві), Вігілія, які польські свята в листопаді.
Що важливіше на співбесіді: мова чи знання історії, традицій і відомих поляків? Не знаю. і те, й друге. Переді мною проходила співбесіду дівчина, яка рік вчилась у Польщі, чудово розмовляла польською мовою. Теж йшла по громадянству, плюс вони були репресовані до Казахстану і потім повернулись до України. Ми з нею разом під дверима до консула пройшлись по основних історичних датах. Буквально через 2 хвилини вона вийшла із сльозами в очах, я не наважилась її розпитувати чому саме їй відмовили. Тільки сказала, щоб вона зібралась і ще раз прийшла на співбесіду. Маю надію, що вона здасть. Велике спасибі всім, хто мені допомагав.
P.s. Інформація для тих, хто пробував здавати в Польщі і їм відмовили: обов’язково візьміть на співбесіду копію децизії, адже на карту поляка не мають права подаватись ті, хто подався на сталий побут у Польщі (дякую Vira Usharuk за підказку).
Roman Soleado
Всем добрый день. Наконец то я сдал! Спасибо большое всем участникам группы за поддержку, помощь и советы. Отдельное спасибо Roman ,за то что создал и администрирует страницу, а так же PKP-UA и Victoria Goncharenko за отличную возможность общаться на польском и знакомиться с интересными людьми.
Как прошло: так как пани Ига меня запомнила, я был 4.09 и 3.10, то вопросы о традициях заняли примерно минуту. Остальное время она спрашивала о документах и я, почувствовав себя «своим», задавал разные вопросы.
В общем, пани Ига очень приятная и милая девушка, но так же и требовательная. А если кто-то ещё сомневается нужна ли ему карта поляка и получится ли её получить – прочь сомненья! Собирать документы, записываться на собеседование ну и конечно приходить в PKP UA. Всё получится!


Victoria 

Доброго дня! Сьогодні мала співбесіду з пані Ігою. Дуже сподоболось, атмосфера дружня і невимушена. Запитувала про Варшавське повстання, ким організоване і як закінчилось, про свята – яке свято 6 січня, 1 листопада, 2 травня. Що таке пастерка? Які костьоли в Києві. Яких режисерів знаю, їх фільми і актори , які в них знімалися. Розповідь про себе, хто за національністю чоловік і його громадянство. Де вчиться донька. Чи ходжу в церкву чи в костьол? Сказала, що я чудово підготовлена. Далі перейшли до документів. І тут сталося саме неприємне- виявилося, що свідоцтва про народження мами мало( хоч там вказано, що бабця полька). Пані консул попросила прийти в кінці жовтня і принести витяг з реєстру, в якому вказано, що бабця полька і що сама «книжечка» не годиться. Хоча я вперше таке чую. Пані консул наголосила, що вже тоді питати мене нічого не буде. Так що будьте уважні з документами.
Ділюся радістю- сьогодні віднесла до Пані Ігі витяг. Тепер чекаю на карту! Ура!!!!! Ще раз поговорили з пані консул і новим консулом – але вже просто як давні друзі. Дякую всім ще раз за допому і підтримку! Пане Артем – ви мій друг навічно!!!! Пане Роман – дякую за поміч в записі. Сьогодні щасливий день!


Леонид 

Ура сдав! Все пройшло чудово. Було декілька питань: Одне по історії і 2 по релігійних святах. Чудова kobieta пані консул. Дякую PKP пані Вікторії і пану Роману.
Питання були такі: 1 Розповісти про себе. 2 Повстання Варшавське. 3 6 січня. 4 1 листопада. І все
І ще запитала чи перший раз прийшов на зустріч. Я сказав що другий, бо перший раз слабо розмовляв по польську. Пані консул сказала що я добре розмовляю. Файна пані консул. Не очікував


Julia 

Witam wszystkich! Я сдала на КП! Радости и счастью нет предела 📷🙂
Принимала замечательная Пани Ига, с ней был ещё молодой мужчина. Сама атмосфера была дружественная и радостная, я не ожидала что будет так весело. Вопросы были абсолютно простые: рассказать о себе, президенты Польши, военный стан в Польше, кто был выбран в 1989 году премьером и от какой власти, кто на Байковом кладбище из известных поляков, места в Киеве связанные с поляками, о известных живых писателей, поэтов, актеров, певцов, спортсменов, известные режиссёры, которые ещё живы, о Быкове, немного, о фильмах Анджея Вайды “Катынь” и “Лех Валенса, человек надежды”, спросила какой из этих фильмов больше понравился, о современных музыкальных группах, о сериалах. Но это был просто разговор и это для меня удивительно. Так, как будто я пришла просто поговорить и посмеяться с хорошими знакомыми 📷🙂 Большое спасибо Пану Роману за помощь и всем, кто писал здесь.


Valentina 

Доброго дня всім учасникам групи! Ділюсь своїм сьгоднішнім досвідом, нажаль невдалим. Але любий досвід – це досвід!
Завалилась на таких питаннях:
1. Хто з видатних поляків народився на території сучасної України
2. Кого з сучасних відомих поляків та діячів культури, хто зараз живе, я знаю
Ще були питання про Катинь, де захоронені жертви Катині, про себе буквально декілька слів, навіщо карта, режисери, актори, скільки вивчаю мову, чи знали родичі-поляки мову, чи була в Польщі…
Мій основний висновок: саме важливе на співбесіді вільно володіти мовою, добре розмовляти і не боятися.
Всім удачі!
Якщо підскажете відповідь на перше питання буду вдячна:)


Olga 

Cześć!
Здалааааааа на КП!!! Від радощів не знаю куди подітися! )))
Приймала Пані Іга, я зайшла на 20 хвилин раніше, бо хтось не прийшов. Перед мною двоє людей не здало і тут мені стало страшно! Я старалась побільше говорити по питаннях, які вона задавала: Що ж питала: ◇ розповідь про себе; ◇ ходжу я до церкви чи до костелу, в які дні; ◇ чим займаюсь; ◇ усі свята пов’язані з Wielkanoc; ◇ яке свято 6 січня; ◇ яке релігійне свято 15 серпня; ◇ що таке Катинь (велика честь Пану Роману за організацію поїздки в Биківню, бо я ще й похвалилась, що пару днів назад там була); ◇ розповіла про депертацію маминої сім’ї та свою участь у польських конференціях. І після цього почала перевіряти документи. В загальному була 20 хвилин. Дякую Пані Вікторії, Пану Роману, викладачу Пані Мар’яні й усім учасникам ПКП за підтримку!!! )))


Валентина 

WITAM! Вчора пройшла співбесіду на Карту Поляка!!!.Дуже вдячна всім учасникам групи і особисто пану Роману за допомогу! Була записана на 21.09.,але Консулят чомусь переніс співбесіду на 28.09.Сьогодні емоції вже трохи вляглися,але дуже щаслива.Все пройшло добре і набагато простіше ніж я уявляла.Питання були дуже прості:розказати про себе,яке свято 6-го січня,яке свято 2-го травня,що повязане з Катиню,і що відбувалося з Польщею після 1945 р.Встигала сказати одне чи два речення відповіді,пані говорила “досить добре” і задавала слідуюче питання.В кабінеті була максимум 5 хвиин.Ті,що були до мене теж довго не затримувались 10-15хв.Ще раз ВСІМ дуже дякую за підтримку і допомогу.


Nataliy 

Доброго вечора!!!
Нарешті….Здала!!! А ж не віриться, я так довго до цього йшла…2 роки. Перша проба в 2015 була невдалою, потім в мене з’явився страх йти знову…мене намагалися записати багато разів, я відмовлялася, бо дуже переживала, хотіла за другий раз точно здати, і вирішила для себе, що піду тільки тоді, коли буду wszystko wiedzieć.
От сьогодні і настав цей час…
І так по-порядку… На початку консул попросила розповісти про себе, про дітей…нащо мені карта поляка…Чи ходить пані в костел? Який? Які місця в Києві пов’язані з поляками, які вулиці? Чи є вулиця Павлу ІІ? Яких видатних письменників я знаю? Потім переключились на історію: суд над Віслою, кінець1-ї світової, кінець 2-ї світової, чим закінчилась війна? Повстання Варшавське, хто брав участь і чому поляки не виграли?
Потім пішли традиції: 6 січня, 15 серпня і 2 травня- все розповідала про ці свята.
І на останок саме цікаве- писала диктант, речень 3, не більше, з журналу Пані консула
Потім мене попросили дати документи і підписатися. Я з переляку не бачила свого свідоцтва і сказала, що вдома забула, бігом поїхала додому,перевернула хату, не знайшла…Їду назад до консула. ..плачу…Що мені говорити консулу і робити..? Але стоячи під кабінетом, листала папку свою, і тут….мене ОСІЯЛО… ЦЕ Ж МОЄ СВІДОЦТВО лежить саме перше в папці.
Велика подяка вчителям, які мене навчали впродовж цих 2-х років. По-перше Taras Moshovskyy, з яким я займалася від А до Я, мій головний викладач, Artem Ilkiewicz- для мене це найперш психолог, людина, яка втілює велику надію, і звичайно викладачам клубу PKP UA, також людям, котрі роблять велику справу для всіх, стосовно інформації та запису, щодо карти поляка – Roman та Наталія 


Helena 20.09.2017

Сдала!!! Эмоции зашкаливают!))) Хочу сказать ОГРОМНОЕ спасибо Roman , который неожиданно записал меня на собеседование и дал мне пинок, чтобы я начала учить историю). Думала, буду по-тихоньку читать для себя, а пришлось срочно за месяц все выучить. И правильно, нечего тянуть)). Занималась и сама по интернету, смотрела фильмы, и ходила по 2 раза в неделю к преподавателю на живое общение, а в сентябре подключила еще занятия по Скайпу. И здесь хочу поблагодарить Viorika Language School Online и лично Victoria Goncharenko !! За то, что так быстро среагировали на мой срочный запрос, нашли замечательных преподавателей (отдельное большое спасибо Ярине и Юле, очень рекомендую их для изучения польского, такие обе позитивные, общительные, знающие свое дело!!)
Про само собеседование – была записана на 10.10 утра, пришла минут на 20 раньше, передо мной было 2 девушки, у одной оказалось, что не все документы в наличии, вторая не прошла. Потом Пани консул закрылась в кабинете и еще минут 10 меня меня трусило от волнения)). Потом, когда я зашла, то как-то перестало меня трусить)). Пани консул очень приятная. Зовут ИГА (я специально спросила, т.к. читала, что народ интересовался), она еще отметила, что такое необычное имя. Попросила рассказать о себе, где учила польский, где была в Польше, когда сказала, что в Кракове, попросила назвать достопримечательности и кто там похоронен (я рассказала про Вещув Народовых) . Потом спросила про династии королей, когда было Варшавское восстание, места в Киеве, связанные с поляками, и когда в Киев приезжал папа Римский…В итоге, Пани сказала, что я хорошо подготовлена)). (честь моим преподавателям!!)) Вот все)) Теперь – свобода! А то последние дни казалось, что мозг лопнет от всех дат и фамилий)) Оказалось, не так страшно! Всем удачи!!!


Renata 

#Після_зустрічі_з_Консулом
Яке дивне відчуття. Тиша на душі і в голові. Нічого не відомо, але вже не треба читати word’и від пані Мар’яни, не треба відбирати у кицьки навушники для скайп-заняття з паном Артемом, не треба Googl’ити і вичитувати польську Вікіпедію…
Так дивно. Не висипалась, пізніми вечорами читала, читала, читала, не сподіваючись хоч щось запам’ятати, просто, щоб розуміти, як воно було, щоб мати «картинку» в голові, щоб потім, на зустрічі з консулом, розповісти своїми словами…
Третій день по зустрічі з пані Консул, і мені так жаль, що все скінчилось. І так не вистачає тієї наповненості найбажанішою, найдовгожданнішою подією. Душа завмерла і чекає?
Ще не виспалась, ще нема бажання іти далі і братися за щось нове. Тиха радість і ностальгія. Відкриваю Googlе, а там Катинь, Косий капонір, страти польських офіцерів…
Яку букву не наберy у пошуковику, кругом випадає історія Польщі: Quo wadis, Wielkanoc, Władysław Jagiełło, e-konsulat kijow, elekcja wolna, rozbicie dzielnicowe, tłusty czwartek, uroczystość chrystusa króla, Unia w Krewie, potop szwedzki, słynna ikona, data przyjęcia konstytucji polskiej, historia polski mp3 chomikuj, jezu pomóż, Jan III Sobieski, karol człowiek który został papieżem, kalendarium ludobójstwa, związek radziecki, czas honoru…
Не хочу перегортати цю сторінку )
***
На згадку:
Boże Narodzenie, Święto Trzech Króli, Wielkanoc, Zielone Świątki, Zesłanie ducha świętego, Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, Dzień Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości, Ojcze nasz, któryś jest w niebie…
Pierwszy władca Polski, pierwszy król Polski, pierwszy patron Polski, pierwsza stolica Polski, Kraków jako stolica, Testament Krzywoustego, rozbicie dzielnicowe, “Ten, który sprowadził Krzyżaków”, koronacja Łokietka, bitwa pod Płowcami , „Zastaw polskę drewnianą, a zostawił murowaną”, złoty okres, Akademia Krakowska, Jadwiga Andegaweńska, unia w Krewie, Władysław II Jagiełło, krucjatę chrześcijańską, wojny Polski i Litwy z Krzyżakami, bitwa pod Grunwaldem, złamanie potęgi Krzyżaków, bitwa pod Warną, sekuralizacja Zakonu Krzyżackiego…
Rzeczpospolita Obojga Narodów, unia lubelska, demokracja szlachecka, królowie elekcyjni, Zygmunt II August, śmieszny Henryk ІІІ Walezy, ale Artykuły henrykowskie, Pacta convent, Warszawa jako stolica, Złoty wiek Rzeczypospolitej, Andrzej Modrzewski, Jan Kochanowski, Łukasz Górnicki, Jan Dantyszek, Mikołaj Rej, Mikołaj Kopernik, heliocentryczny układ słoneczny, polski styl renesansowy, silna pozycja…
Wojny polsko-rosyjski, Bogdan Chmielnicki, wojny polsko-turecki, początek upadku, potop szwedzki, obroną Częstochowy, Matka Boska Częstochowska, Jan III Sobieski, odsiecz wiedeńska, zahamowanie ekspansji Turków Otomańskich, Liberum veto, nieograniczona wolność szlachecka, Stanisław August Poniatowski, I rozbiór Polski , II rozbiór Polski, III rozbiór Polski, Tadeusz Kościuszko, ostatni król Polski, RP I zlikwidowana…
Życie pod zaborami, 123 lata pod Austrią, Rosją i Prusami, walki o niepodległości, powstanie Listopadowe, powstanie Styczniowe, Kosy Kaponir w Kijowie…
I wojna światowa, niepodległość Polski, II Rzeczpospolita, wojna polsko-bolszewicka, cud nad Wisłą, Gabriel Narutowicz, zamach stanu, Józef Piłsudski…
Pakt Ribbentropa-Mołotowa, Kampanią wrześniową, 1 września 1939, hitlerowskie Niemcy, Związek Radziecki, Polska traci niezależność, zbrodnia w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Tweru, Piatichatkach naprzedmieściu Charkowa, Bykowni koło Kijowa, Auschwitz-Birkenau, Treblinka…
Powstanie w gecie warszawskim, Armia Krajowa, powstanie Warszawskie, August Emil Fieldorf, Monte Cassino, koniec II wojny światowej, Polska Rzeczpospolita Ludowa, dominacja ZSRR, stalinizacja, walka z komunizmem, stocznia Gdańska, NSZZ Solidarność, Lech Wałęsa, Wojciech Jaruzelski, stan wojenny, Okrągłe Stoły, Pierwsze demokratyczne wybory, Lech Wałęsa prezydent RP, III Rzeczpospolita, NATO, Unia Europejska, Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski, Andrzej Duda …
i dalej i dalej …


Лилия

Cześć!
Сьогодні здала на карту). Радощам не має меж!
Дякую пану Роману, за допомогу в запису! А також Denis Hetman за підготовку!
Питали про Биківню, про Катинь, резисерів, фільми, ноблістів, про призедентів, про сім’ю і в кінці був диктант невеликийю. Диктувала пані консул з книжки буквально 3-5 речень
Майя Нагорняк
Усім вітання! Сьогодні здала на карту поляка. Приймав пан Консул. Мала заходити о 13.10, потрапила на годину пізніше. Розмова тривала хвилин 15. Спочатку пан Консул попросив розповісти про себе та свою родину. Потім запитав, хто був поляком у родині. Далі питання із історії – коли були всі три розбьори Польщі, упродовж якого часу Польща не мала Незалежності, коли здобула її, в яких роках відбувалася перша світова війна. Насамкінець запитав, які фільми польські дивилася. Відповіла, що “Вогнем і мечем”. Про що фільм, чи лише про війну, які актори грають і т.д. На цій приємній кіноноті розмова скінчилася.
P.S. Чоловік переді мною не пройшов. Не зміг відповісти на запитання, яке місце під Києвом пов’язане із Польщею. Це Биківня.


Marichka

Ура!!!!Здала!!!
Вийшла від консула і посміхалася так, що навіть охоронцям було дивно:), а перехожі питали: “Що потрібно для такої посмішки”?!
Скажу чесно, що це була найлегша співбесіда, яка тільки могла бути.
Приймала нова пані (хоч від страху забула спитати як її звуть), дуже приємна.📷:) Щоправда, спізнилась вона на 1,5 години. Я мала зайти першою о 8.50, а потрапила о 10.30. За цей час себе налаштовувала не переживати.
Питання були загального характеру, хто в родині був поляком, чи з дитинства знала що є полькою, які фільми дивилась та коли Вігілія (24грудня). Все.
Пишу, що було легко, бо так дійсно було – 5хв розмова, не більше. Але раджу не розслаблятись. Чим краще Ви підготуєтесь, тим легше буде і Вам! Дуже дякую Роману за корисні поради та підтримку, PKP та школі Viorika – за знання.

Всім удачі!:)


Valentina 

Кстати, дочечка сдала на карту поляка! Ну после того, как мы показали Сертификат ензыка польскего яко обцего на В2 из Жешува и доця поделилась, что мечтает получить образование в самом лучшем ВУЗе – в Ягеллонском, на международных отношениях, пани консул (очень, кстати, милая, Инга или Инка, я к сожалению, не расслышала), которая сама там отучилась с милой улыбкой пригласила на вручение карты поляка через месяца 2.
Так что уважили муж и дочь память предков из которых один был сослан в Сибирь и там расстрелян за “польскость”, другие переезжали несколько раз чтоб выжить и прятали фото и документы с 1900-х годов, третьих потеряли навсегда и не знаем их судьбу.


Марія

Друзі, відійшла від шоку 🙂 і безсонної ночі і з радістю ділюсь новиною: я сьогодні також успішно пройшла співбесіду на карту поляка! Приймала, наскільки я зрозуміла, нова пані. На жаль, не спитала її ім’я. Переді мною було три людини. Дехто сидів більше півгодини, хтось 15 хвилин. Я була в кабінеті хвилин 5) Спитали, як проводжу вільний час, де вивчала мову і які польські місця в Києві знаю. Поцікавились історією родини. Сказали, що видно, що я готувалась, і з задоволенням би поговорили ще, але через велику кількість людей немає часу. Підписала декларацію і все) Правда, трохи затримали прийом. Чула, що була нарада. Але загальне враження дуже позитивне. Дуже дякую всім за поради і особливо пану Roman ! Як мантру, повторювала Ваші слова, що це не екзамен, а співбесіда))


Olga

Не знаю точно, но думаю, что у меня тоже сегодня принимала новая Пани. Приятная, доброжелательная, но требовательная и серьезная


Roman

Поздравляю! Я тоже сегодня был, первым.
Вопросы: Историю, культуру, фильмы, режиссёров, привязки фильмов к историческим событиям (я сказал что “Огнём и мечём” смотрел). У меня две пани было. Одна молодая, вторая чуть старше. Спрашивала в основном молодая. Мне показалось это стажёр был, так как вторая просто сидела и записывала себе что-то. После минут 15 разговора меня попросили выйти и через минуты две опять пригласили.


Виктория

Спасибо большоe за созданиe этой группы! Ведь благодаря Вашему труду, указание дат когда возможна регистрация и написания письма в консульство, я смогла с первого возможного дня зарегистрироваться на собеседования и попасть к консулу, что в течении каждого дня в протижении более 3месяцев не могла сделать. Пусть воздаться за добро в тисячи в личных начинаниях!
Вопросы: Для чего карта, почему именно так. Географию(озера)


Зоя

Сегодня сдала на карту.Принимала пани консул.Вопросы: для чего карта поляка и символы Польши.Разговор занял не более пяти минут.Благодарю всех членов группы и клуба за то ,что делились информацией.Особая благодарность пану Роману за его труд.Удачи всем.


Svetlana

Скоро получим Карту Поляка!Собеседование проходили вместе с дочерью.Спасибо огромное ,что есть группа PKP!!!!!
Вопросы: Солидарность,ЛехВаленса,для чего нужна КП.Президенты.


Tatiana 

Tak! Będę mieć kartę! Dziękuję wszystkim i osobiście Panu Roman Пани Клавдия спрашивала, зачем мне карта и о семейным традициях) Еще лайфхак, я постоянно (по 10 раз в день) проходила тесты онлайн в интернете на карту. Это помогло мне в голове упорядочить даты и события. И сегодня по вопросам истории я была уверена в себе. Но не пригодилось)


Інна 13.07.2017

пройшла співбесіду на карту в Києві. Питала яких письменників знаю, я назвала Сенкевича, вона запитала яку я книгу його прочитала, я відповіла, що не читала лише бачила екранізацію його романів. Вона ще запитала за фільм Огнем і мечем, про що він. І все. Всім дякую за підтримку і допомогу. Нехай щастить

Поділитись: