Київ. РЕАЛЬНІ особливі питання на співбесідах на Карту Поляка.

Останнє оновлення: 14.01.2019

Що питають на співбесіді на Карту Поляка? Які питання задають реально? В інтернеті дуже багато інформації є по підготовці на Карту Поляка, але реальних історій не так вже й багато. Нижче перелік того, про що консули говорять у Києві останнім часом. Ті питання, що були недавно будуть зверху.

Все це  реальні питання які задаються на співбесідах. Все зібрано зі слів членів групи у Фейсбук. В основному поки люди будуть в нашій групі https://www.facebook.com/groups/infoKP, писати про результати співбесід буду збирати сюди цікаві питання. Група поки що в основному з Києва, тому інформація дуже актуальна для столиці.

Передивіться всі питання, не дивіться лише на останні! Тут немає ступеню важливості. В перелік я не буду додавати типові речі які можна вичитати у цій книжці (яку дуже рекомендую прочитати): http://www.msz.gov.pl/resource/045d60da-0fa7-4f2d-8b9a-000069e7c151:JCR Або ще одне посилання: (https://fex.net/load/282966472824/111526063). Також багато інформації по типовій історії, культурі, додаю на цю сторінку нетипові речі. Приклад: хитре питання (“Що відбувалось в Магдаленці в 1989″) то  в цей список таке питання додано. Тому для початку – перечитайте книжку за посиланням вище, і після цього також зверніть увагу на перелік який тут є.

І ще одне – НЕ ЛЯКАЙТЕСЬ. Перелік питань виглядає дивно великим. Але ніхто не задає це все на одній співбесіді. В основному проходить співбесіда по історії (в основному сучасна). Деколи традиції, і деколи ці питання. Якщо Ви чогось не знаєте – нічого страшного, за неправильні відповіді на пару Вас не виженуть (Якщо звісно це не якесь дуже щось важливе, наприклад дата отримання Незалежності Польщею).
Але прочитавши ці питання що написані нижче, Ви будете готові до несподіваних поворотів ходу співбесіди.

І ще одна порада. Коли у Вас щось запитали (міста, свята, особи) то називайте ті речі, чи тих людей, про які Ви можете продовжити розмову. Наприклад, коли питають про видатних поляків, називайте першими тих про кого знаєте що розповісти, бо в 90% випадків консул запитає – а хто це? Так само і свята. Які свята знаєте? Назвете Різдво – можуть попросити розповісти детальніше, тому першими називайте ті свята, про які не будете мовчати 🙂

Поїхали:

 • Це питання не буду опускати вниз –  залишу першим – майже усіх питали десь до січня 2018  (зараз вже рідко, але я рахую що це питання мусить бути вивчене в першу чергу) про визначні місця пов’язані з Польщею у Києві. Але якщо раптом хтось хоче детально про це почитати – будь-ласка, зберіг собі передрук матеріалу: http://roma.in.ua/polski-slidy-kyyeva-avtor-ivan-parnikoza/ . Основними ж місцями є (список звісно неповний і буду помалу доповнювати):
  • Костьол св. Александра
  • Костьол св. Миколая
  • Пам’ятник біля костьолу Миколая Юліушу Словацькему
  • Пам’ятник Яну Павлу ІІ (він недоступний для відвідування бо стоїть на території посольства Ватикану)
  • Биківня (обов’язково згадати) де зараз є меморіал – місце де НКВД хотіло приховати розстріляних більше 3000 польських офіцерів, інтелігенції.
  • Пам’ятник Городецькому, вул. Городецького (він же архітектор костьолу св. Миколая).
  • Мурал яну Павлу ІІ біля вулиці одноіменної (Колишня Лумумби)
  • далі буде….
 • Хто був при владі після закінчення 2 світової війни? Комуністи. Більшовики.
 • Нове питання (з осені 2018 в Києві новий консул разом з пані Ігою: розповісти про повстання в гетто у Варшаві. Почитайте на вікіпедії, і згадайте про Ірену Сендлерову.
 • Ще одне нове питання – розповісти про концтабори в Польщі в часи 2 світової. (Можете згадати що це були німецькі концтабори, а німці в 2018 році назвали їх польскими, що не відповідає дійсності і через це Польща висувала претензії німцям у 2018 році.
 • Хто такий Словацький, хто така Конопніцька.
 • Оригінальне питання – хто був  президентом Києва в 1863р (Józef Zawadzki)  і Wilhelm Kotariński (виділив окремо бо обоє поховані на Байковому цвинтарі)
 • Знову (вересень-жовтень 2018)  почали питати на вибір куплет гімну (зазвичай 4й).
 • (останні пів року не писали що це питають, але треба знати) Видатні дати 20 століття (і сюди ж додам питають не один раз що було в 1989, хто був на круглому столі)
 • Дуже оригінальне питання з’явилось 26.04 – назвати 2 чоловічих і 2 жіночих польських імені. Не відомих поляків, а просто польські імена 🙂
 • Нове з цікавих питань – як пов’язані між собою Віслава Шимборська і Чеслав Мілош. (Вони отримали обоє нагороду Нобеля, але це не все – вони і знайомі були, і жили в Кракові. Читайте тут: http://mowimyjak.se.pl/newsy/fakty/co-aczyo-wisawe-szymborska-z-czesawem-mioszem,22_37485.html )
 • Назвіть які битви під час 2 війни світової знаєте. Про це є описано в от цій статті Вікіпедії. Посилання на статтю. Прокрутіть нижче і там є розділ “Bitwy z udziałem wojsk polskich”
 • (це питання знову почало восени 2018 з”являтись) Ще раз повторилось те що було раніше – тому виношу окремо (квітень 2018) Назвіть 5 або більше письменників, 5 або більше художників…. Цитую на рахунок 5 або більше: “Вона щей на пальцях показала.”. Тобто готові будьте до такого. З осені 2018 поки що таке питання перестали задавати про конкретно 5. Просто про відомих.
 • Зараз приймає пані Іга, і новий консул також часто питає (зараз, це листопад жовтень грудень, тобто весь 2018 рік) про тих хто відіграв важливу роль в отриманні Польщею незалежності (2018 рік – буде 100 років з дня отримання незалежності Польщею, тому питання буде постійним). Хто крім Пілсудського відіграв значну роль в отриманні Польщею незалежності в 1918 році? Гарно описано тут: http://roma.in.ua/lyudy-yaki-vplynuly-na-otrymannya-nezalezhnosti-polshheyu-u-1918/ про цих людей:

  STEFAN WYSZYŃSKI (1901-1981)

  1. WINCENTY WITOS (1874-1945)
  2. STEFAN GROT-ROWECKI (1895-1944)
  3. IGNACY JAN PADEREWSKI (1860-1941)
  4. ROMAN DMOWSKI (1864-1939)
  5. Ну і сам JÓZEF PIŁSUDSKI (1867-1935)
 • Що таке Rzeczpospolita Obojga Narodów  (питання навпаки задавалось раніше) (państwo złożone z Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego istniejące w latach 1569–1795 na mocy unii lubelskiej), раніше питали навпаки – Яку назву мала країна (Польща) після об’єднання з Литвою (це питання навіть знизу є в цьому тексті)
 •  Bitwa o Jasnej Górze
 1. STEFAN WYSZYŃSKI (1901-1981)
 2. WINCENTY WITOS (1874-1945)
 3. STEFAN GROT-ROWECKI (1895-1944)
 4. IGNACY JAN PADEREWSKI (1860-1941)
 5. ROMAN DMOWSKI (1864-1939)
 6. Ну і сам JÓZEF PIŁSUDSKI (1867-1935)
 • Видається контурна карта – обвести воєвудства які знаєш, назвати столиці воєвудств (малюнок нижче) Це питання в другій половині 2018 році не задавали. Також починаючи з осені 2018 року це питання не задавалось.

 • Що таке резурекція(Rezurekcja)? Що таке свєнчонка (Święconka) ? Rezurekcja (z łac. resurrectio – zmartwychwstanie) – uroczyste nabożeństwo w Kościele katolickim, połączone z procesją[1], którego celem jest obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa – https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezurekcja . Święconka (w niektórych regionach Polski – święcone) nazwa pokarmów (głównie mięsa, jaj, chrzanu, chleba etc.) święconych w Wielką Sobotę w Kościołach.
 • Типове питання, але давно не питали. Зате запитали 1 грудня – Найвища гора в Польщіhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Rysy І не один раз питали найглибше озеро.
 • Консул показав картинку, малюнок з мультику. Що то за мультик? (Відповідь була Льолек і Болек, хоча можливо то був і Рекс). https://pl.wikipedia.org/wiki/Reksio_(serial_animowany) і тут: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bolek_i_Lolek. Питання було задано давно, і 04.03.2019 знову питали (цього разу був Рексіо), залишаю в списку, бо питання нетипове.

  • Назва Польщі після 2ї світової війни (під час панування комуністів) – PRL, якщо розшифрувати – Polska Rzeczpospolita Ludowa. Але зазвичай кажуть “w czasy PRLu” В часи Пе ер елю
 • Дали карту Кракова (центр). Що там є, як називається, що там Пан знає? (Тут тяжко підказати, я так розумію це питання задають тим хто каже що був у Кракові, тому зверніть увагу де є Мар’яцький костел, де є Вавель, де площа Ринок). Пригадайте в голові що цікавого бачили і киньте оком на карту де воно то все знаходиться. На карті (додано малюнок) позначив площу Ринок, Костьол Маріацкі і Вавель.

  • Яке свято в Польщі 2 травня…2 травня – День Прапору, але це не основне що хоче почути Консул – він або вона хочуть почути про день Полонії, він теж 2 травня. Тобто якраз тих поляків і людей польского походження, хто живе поза межами Польщі. І 2 травня це робочий день, але так як 1 травня і 3 травня вихідні то зазвичай його переносять. Якщо в ці дні їхати у Польщу (наприклад в 2017 році 1-3 травня були понеділок-середа, то це був Długi Weekend – довгий вікенд
 • Почали консули питати за сейм і сенат. Після нового (2018) Року таке детальне питання вже не задають питають просто які партії знаєте. Які зараз там є партії. Хто голови тих партій. Власне я знаю Платформа Обивательська і ПІС (PiS) Prawo i Sprawiedliwość. Але на диво запитали ще крім цих партій які представлені? Знайшов – прямо на сайті Сейму 🙂 http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/kluby.xsp

  • Яку назву мала країна (Польща) після об’єднання з Литвою – тобто як названо було państwo złożone z Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Нагадую – Rzeczpospolita Obojga Narodów
  • Хто з сучасних людей похований в Вавелю. Вважаю хороше питання. В Вавелю поховані Королі Польщі, але не можна не сказати про Качинського, можна згадати що була ексгумація, і були навіть протести проти поховання Качинського у Вавелі, бо там похоронені королі Польщі. При такому питання можна розвернутись і згадати про Смоленськ, куди летів Качинський, перейти відразу на Катинь, і Биківню…
 1. Władza Ustawodawcza – Dwuizbowy parlament Rzeczypospolitej Polskiej, w skład parlamentu wchodzą Sejm (460 posłów) jako izba niższa, oraz Senat (100 senatorów) jako izba wyższa
 2. Władza Wykonawcza – Prezydent (https://pl.wikipedia.org/wiki/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej), Rząd (Mateusz Morawiecki– Prezes Rady Ministrow, Premier – od 8.12.2017. Jego rząd – https://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Mateusza_Morawieckiego)
 3. Władza Sądowa – Sądy Trybunały.

.

 • Цікаве питання  – Видатні Поляки які народились або жили  на території сучасної України. У Відповідь можна називати багато кого.
   1. Можна пригадати що в лютому 2017 року померла президент Київської асоціації поляків “Згода” Вікторія Радік на 62–му році життя після тривалої хвороби. Прах її було поховано аж 4 листопада. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=705405512982636&id=526279010895288 . Також у цій же статті про поховання згадуються поляки, які були поховані на Байковому кладовищі. Але не говоріть імена якщо не знаєте що про цих людей розповісти! Wilhelm Kotarbiński, Józef Zawadzki, Ludwik Górecki, Włodzimierz Wysokowicz, Józef Chojnowski, Walerian Kulikowski, Leon Idzikowski, Włodzimierz Wysocki.
   1. Також можна називати Городецького бо жив творив тут(Будинок з химерами – його робота, вулиця є в Києві з його іменем). Хоча і народився у Варшаві.
   1. Ігнаці Падеревскі (піаніст) https://pl.wikipedia.org/wiki/Ignacy_Jan_Paderewskihttps://www.youtube.com/watch?v=nD2xfBzv5Pw ),
   1. Maria Konopnicka,  Жила і померла у Львові, народилась у Сувалках (Lviv)-poetka, автор пісні “Rota” – пісні яка конкурувала з Мазуркем на роль Гімну Польщі.
   1. Juliusz Słowacki  – polski poeta, urodził się w Krzemieńcu w południowo-wschodniej części dawnej Rzeczypospolitej, obecnie miasto na Ukrainie.https://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_S%C5%82owacki
   1. Jan III Sobieski – urodził się  zamku w Olesku. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_III_Sobieski )
   1. Joseph Conrad Korzeniowski urodził się w 1857 roku w Berdyczowie https://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Conrad
   1. Кароль Домінік Вітковський. Народився в Тернопільській області,відомий більше, як американський художник. Відома робота”Поцілунок під омелою”.
  1. Wilhelm Kotarbiński – дуже люблять поляки цього художника, який  помер в Україні, похований на Байковому кладовищі. Судячи з вікіпедій то він рахується і польським і українським художником
 • Гімн. не просто гімн, а Гімн треба знати на зубок. Були варіанти коли попросили весь гімн заспівати(розповісти) а були коли просили з 3 або 4  куплету. Тому гімн вивчіть ідеально.
 • Звертаю окрему увагу на початок другої світової війни. Консулів може зацікавити дата нападу не лише Німеччини (1 вересня 1939) а й СРСР (17 вересня 1939 року) і тут можуть чекати продовження – розповідайте про катинь.
 • Задають питання (не один раз) – за чиїм наказом було розстріляно в Катині військових і інтелігенцію. Не переживайте – сміливо кажіть – більшовиків, а конкретно – Сталіна.
 • Видається контурна карта і просять показати орієнтовно де знаходяться міста, які називає консул. (давно по картах не було питання, але залишаю бо нетипове
 • Що таке ПастеркаPasterka, Msza Pasterska – uroczysta Msza odprawiana w nocy (najczęściej o północy lub w godzinach wieczornych) z 24 na 25 grudnia, jako pierwsza z liturgicznej uroczystości Bożego Narodzenia.
 • Чи був Ян Павло ІІ в Києві? (У червні 2001 р. Іван Павло II відвідав з офіційним візитом Україну, де відправив меси у Києві та Львові).
 • Дуже рекомендую подивитись хоча б деякі фільми польською. Якщо тяжко – тоді  обов’язково подивіться легкий фільм Pianista, Jan Pavel II, Katyn, Znachor. бо доволі часто питають чи дивились фільми польською, режисерів, акторів. З сучасних дуже легко йде фільм Listy do M, Listy do M-2 і вже йде в кінотеатрах Польщі Listy do M
 • Кого з сучасних відомих поляків та діячів культури, хто зараз живе знаєте. Знову ж таки, дякуючи людям з групи зібрали невеликий перелік. Виберіть тих про кого Вам було б цікаво розповісти
 1. Lech Wałęsa без коментарів.
 2. Adam Małysz спортсмен, лижник
 3. Maryla Rodowicz відома співачка.
 4. Jack Szostak laureat nagrody Nobla w 2009 roku z dziedziny medycyny; profesor genetyki Harvard University.
 5. Bronisław Komorowski колишній президент, політик
 6. Jerzy Hoffman режисер
 7. Roman Polański режисер
 8. Bożena BobaDyga поетеса, Про неї також писали в Dzienniku Kijowskim
 9. Krzysztof Penderecki композитор, отримав нагороду “Греммі”
 10. Andrzej Sapkowski письменник, автор  “Wiedzmina”
 11. Krzysztof Zanussi Режисер
 12. Izabella Scorupco акторка, знімалась в Вогнем і мечем
 13. Janusz Leon Wiśniewski письменник
 14. Jacek Żakowski публіцист, автор і ведучий телепрограм
 15. Tomasz Gollob мотогонщик (żużlowiec)
 16. Justyna Kowalczyk лижниця.
 17. Patryk Vega режисер, сценарист
 18. Marek Wróbel художник
 19. Sonia Bohosiewicz – акторка.
 20. Jacek Sroka художник
 21. Edyta Piecha piosenkarka polskiego pochodzenia.
 •  Емоції, живі емоції людей які пройшли співбесіду збираються тут: https://goo.gl/KMvJ6w і частина друга – https://goo.gl/t99UeP, ці файли бачите якщо підключитесь до нас, разом легше! https://www.facebook.com/groups/infoKP/. Вся інформація на цьому сайті – це не є робота якоїсь людини, це все дякуючи тому, що люди допомагають один одному а потім діляться інформацією.
Поділитись: