Луцьк. Після співбесіди на КП

Все нижченаписане – слова людей, написані в групі https://www.facebook.com/groups/infoKP/ після проходження співбесіди або після подачі документів на дітей. Приєднуйтесь, допомагайте іншим.  Прізвища авторів текстів прибрано, якщо хтось бажає вказати – Ви знаєте куди написати, додам.

Що питають на співбесіді на Карту Поляка в Луцьку?


23.05.2019 Наталка

Вдало!Я не можу сказати,що це був екзамен,співбесіда…для мене це була розмова двох незнайомих людей,які рішили познайомитись я і отямитись не встигла,як пані консул дала підписати принадлежність до польського народу😉
З питань:
– розповідь про себе і родину,
– свята нородові,
– 1 листопада і я зразу за 2 листопада сказала,пані всі мої відповіді набирала на компі так мені здалось.
– які свята святкуєм в родині,відповідала про Вігілію(колядки які знаю але співати не казала😉) і Вельканоц і Ляний понеділок бо його дуже люблять мої діти і вона підхопила і розмова пішла в дуже дружній атмосфері і тут консул питає а якби я приїхала до вашого міста куди б ви мене повели ну і засміялась до мене😁 я так поняла шо в ресторан вона також би не відмовилась піти 😉але я почала розповідати про польські місця мого міста,спитала чи в селі в якому я народилась є костьол(він є дуже давній але його відреставрували і ксьондз той шо в місті там відправляє служби).Трошки поговорили за моє хоббі бо я народний майстер з художньої вишивки і вона була задоволена моїми оповідями і роботами похвалила їх.Один мінус то моя мова😯 в мене вона не дуже…Я все розумію але бардзо ладно мувіч не потрафє😃За це я дуже переживала.Вивчила всі іторичні дати і все то добре знаю на укр.мові але завчала і старалась повторяти на польській.І аж обідно,що то все не питала а потім дала талончик з номером.І сказала карта буде готова за місяць або два.Я дуже дякую усім людям,які навчали,підтримували,повірили в мене,давали відповіді на всі мої питання,щиро Вам вдячна!!!!


05.02.2019 Tetiana

Здали з чоловіком обоє, питання:
1-Чим доїхали до нас?
2-про себе ?
3-хто в сім’ї був поляком?
4- свята Wigilia, wszystkich świętych?
5-15 .08?
6-для чого мені карта?
24.04 їдем забирати очікували 1,5 місяця і подаєм для дітей.


05.02.2019 Valentina

Вчора пройшла співбесіду в Луцьку. Пані консул була дуже мила! Розмова протікала невимушено запитала про родину,про те які традиції підтримуємо,як проходить в нашому домі Вігілія,які визначні місця Тернополя пов’язані з Польщею я знаю.Також запитала які колядки співали вдома за Вігілійним столом.Потім поклала на стіл документ де зазначається що я підтверджую своє польське походження і також дала карточку з номером моєї карти .Сказала ,що було їй приємно зі мною поспілкуватись і побажала гарного дня


22.01.2019 про чоловіка

Здавав сьогодні чоловік у Луцьку. Приймала чорна короткострижена жінка, була трохи роздратована) тримала довго, до півгодини. Спитала як ся називаш, скільки років звідки. Які визначні місця знаєш в Тернополі, яких традицій польських притримуєшся. По датах трохи,, які знаєш народові свята. Що за свято шмігус дігус (чоловік не знав))) що таке плати, пальмова неділя. І для чого тобі карта поляка. Здав, перед ним четверо не здали. Ураааа))


21.01.2019 Маша

Поділюся з вами доброю новиною. Сьогодні проходила співбесіду на Карту Поляка в м. Луцьк. Чесно кажучи, дуже боялася, адже готувалася всього лише місяць. Але всі мої страхи розвіялись в кабінеті пані консула (чорнява жінка з короткою зачіскою). Розпитувала про історію родини, про прадіда і прабабцю, про мої захоплення. Далі розпиталася про традиції, яких дотримуємося в родині і ще спитала, які подарунки приносив мені Миколай на свято і куди він їх ховав. Мені було дуже приємно почути, що відповіді мої були не заїжджені стандартами і щирими. Під кінець розмови дала на підпис папірець і повідомила, де очікувати карту. Протягом розмови я була спокійна, говорила впевнено і розважливо. Все пройшло на ура!!!) Дякую всім, хто ділився своїми історіями і додавав мотивації)


17.12 Олександр

Всім привіт. Мав зутріч з консулом 17го грудня, 2018 року. Приїхав трохи швидше аніж був запис, в консульстві пустота, зазвичай лише люди котрі подають на карту поляка і там так би мовити жива черга, консул нікого не запрошував особисто чи по годинах. Перед мною було ще 4 людини, в мене зутріч була на 13:30. Це вже моя друга спроба на Карту поляка, проте попередня була ще у далекому 2015 році, на виїзді і з дуже негативним відношенням, після чого я не дуже мав бажання подаватись повторно. (але це особисто мій досвід). Щодо питань до мене, то запитувала мене про знайомство діда з бабою, які я знаю польські страви, колядку, запитувала мене видатних поектів та їх твори. Проте окрім цих питань, ми ще спілкувались про мій звязок з польщею (це все було просто як розмова а не як екзамен). Тих хто був передімною досить ганяли по питаннях історії, королів, династії, гімн і т.д. Але вони погано розмовляли польською, то ж не малий фактор грає рівень знання мови. Моя бесіда відбулась успішно, і з 8го січня планую їхати забарати картку.


14.11 Яна

От і настала моя черга поділитись досвідом співбесіди на КП,яка відбулась 14.11.2018р. у Луцьку. Коли йшла на співбесіду,думала будуть все випитувати,розпитувати…….,але було все по іншому.. Пані консул почала передивлятись документи,запитала як звати,чим займаюсь,по кому я подаю на КП,скільки мені років,чи хтось в сім’ї має КП і чи не були переселені, запитала чи є у нас родина у Польщі,чи їздимо ми до Польщі,потім запитала ,які у нас в сім’ї є традиції-розповідала про 1 листопада , Різдво,питала, які знаю колядки,але текст не питала. Також запитала чи діти вчать польську мову. І ще наприкінець почала консул говорити за День Незалежності , і я це підхопила і почала розказувати ,що 11 листопада в Тернополі також були урочистості приурочені цьому святу,концерт,танцювали полонез…
І останнім довгоочікуваним запитанням було- чи признаю я приналежність до польського народу??!! Тепер я з нетерпінням чекаю на СВОЮ Карту Поляка!!!!!
Розмова проходила у невимушеній атмосфері, п. Консул передивлялась документи,заповнювала щось в компютері і паралельно питала.
До співбесіди я готувалась з середини серпня -польська з нуля ,але завдяки Natalia Lobas з MojaPolska- це стало можливим , велике їй ДЯКУЮ!! Прекрасна людина і викладач від Бога!!


15.11 Anna 

Здавала на КП сьогодні (15.11) в Луцьку. Була записана на 11:00, приїхала близько 10:30 і попала до консула десь в 12:00, бо зібралась черга, тому рекомендую раніше приїзжати, якщо вам важливо вчасно здати. Співбесіда в мене була з жінкою з темним коротким волоссям, вона на жаль не представилась. Питання були такі:
– чи це перша ваша бесіда з консулом?
– розкажіть трохи про себе.
– які у вас були традиції в сім’ї (розповідала класичні традиції католицького Різдва).
– які ви знаєте колядки (співати не просила).
– польські письменники (коли назвала Адама Міцкевича і його твори ‘Dziady’ i ‘Pan Tadeusz’, то мене консул запитала, чи я їх читала і я відповіла що ні. Також коли я згадала про ‘Ogniem i mieczem’ i ‘Potop’, вона спитала чи я дивилась екранізації цих творів, і я теж відповіла ні, хоча в цей раз викрутилась і почала розповідати про польські комедії, які мені більше імпонують).
– польські режисери.
– які традиції були у вас в сім’ї на 1 листопада?
Мені здається, що питання мені задавались такі легкі, бо я показала, що мову добре знаю, але можу помилятись. Навіть трохи шкода, що ті всі історичні дати і події, які вчила, мене не запитали 😁
І після цього я підписала тільки документ, що належу до польського народу, мені консул видала папірець з номерком і сказала що чекати на карту 1-2 місяці. Я про всяк випадок перепитала чи це означає що рішення про видання мені КП є позитивним і консул мені кивнула. Взагалі атмосфера була приємна, консул була дуже спокійна і якщо я відповідала ‘ні’ на якісь питання, то не було жодної негативної реакції.
Дякую всім, хто допомагав відповідями і підказками 😉


14.11 Прислано поштою про співбесіду чоловіка.

Чоловіку призначили на 10 годину ( як потім виявилось, всім хто чекав разом з ним, також було на цей час). Він зайшов другим. Перша жіночка також здала. Каже, пані консул представилась, взяла документи і попросила розповісти про себе. Потім були питання про те які державні і релігійні свята він знає, що таке Тлустий четвер, що святкують 1 листопада і чи дотримується традицій. Чоловік розказав про свята і сказав що традиції знає, але в сім’ї дотримуємось лише деяких, бо це вже не ті часи) Потім спитала про герб Польщі і як буде по польськи прапор.
Ще було питання хто такий Пілсудський. Чоловік просто сказав, що видатний маршал, який брав безпосередню участь у встановленні польської незалежності. Ну і по родичах питала, хто був поляк ( в чоловіка бабуся по татовій лінії). Загалом каже, розмова була приємна і не вимушена.
Головне розмовляти, не відповідати сухими завченими фразами. В кінці співбесіди пані консул запитала чи хоче пан підписати документ про свою принадлежність до польського народу і дала картку, де написано номер і де перевіряти чи готова карта. Тож тепер чекаєм)

07.11 Інна (забрали 09.12 готову карту)

Все пройшло на ура. Питали про день незалежності, трошки зачепила історію Польщі, далі про себе, родину, професію. І тут почалося я за професією філолог то багато говорила про поетів, письменників, які фільми дивилася зняті на основі польських романів. І ще за цвинтарі пані консул питала. То я говорила більше за Кременець там і цвинтар є і музей Юліуша Словацького і гора Бона. Складно не було. Емоцій море. Всім бажаю удачі і не хвилюйтеся все буде добре

01.10 Alina

Вітаю, шановне панство!
Сьогодні здавала на карту поляка в Луцьку.
Здала!🎊оцінюю розмову як легкої складності. Готувалась близько двох місяців, вчила все,орієнтуючись в тому числі на питання в даній групі,за це спасибі всім учасникам!
Питання,які були:
1. Розказати про себе
2. Розказати про бабцю і її польське походження,дівоче прізвище,де народилась, навчалась і т.д.,чи маю родичів в Польщі,розказати про них
3. Традиції в сім‘ї
4. День незалежності Польщі, Пілсудський.
5. Походження прізвища
6. Де була в Польщі
7. Пам‘ятки,пов‘язані з Польщею на Волині, Києві,Львові; цвинтарі.
8. Які знаю колядки,молитви
9. Де вивчала мову
Розмова тривала близько 15-20 хв. Головне триматись впевнено і не мовчати!
Всім успіхів!


Анонімно, 06.09

Доброго дня. Хочу поділитися досвідом з учасниками групи про проходження співбесіди в Луцьку.
Але в першу чергу дякую Вам за таку групу, за сайт, за всі інформацію – вона дуже важлива і дуже мені допомогла.)
Я готувалася дуже серйозно – я вивчила основні питання з історії, традиції, визначних людей і т.д. паралельно вчила мову. Чула, що в Луцьку головне добре розмовляти – не відповідати коротко. Так в мене і було. Дуже приємна пані Консул. На жаль, не знаю її імені. Ми познайомилися, і далі питання задавалися невимушено, як би “між іншим” Не було в неї мети мене завалити чи десь впіймати)
Питала: де народилася бабця, де мама, де я. Але це була саме розмова, де я намагалася розповісти більше)
Далі – чим займаюся, чоловік, діти, родина. Традиції які зараз притримуємося, які були в мене в дитинстві. Про це все я теж розповідала доволі розгорнуто.
Де вчила мову
Свята: 15 серпня (обидва свята), 1 листопада, 11 листопада.
Це основне. Ще я розповідала про наші екскурсії до Любліна і до Кракова…Консул була доброзичлива і підбадьорювала мене.. Вибачте, що не вийшло коротко)) Може комусь пригодиться..
Ще раз дякую Вам.


27.08 через приват.
На Карту подавалася повнолітня донька 24 серня,співбесіду проводила Віцеконсул Anna Babiak-Owad.
Розмова почалася:
1.Як пані звати?,
2 .Прошу показати документи,
3.Через кого подаю?,
4.Де вчила мову?,
5.Чи хтось з родини має карту?,
6.Що дивилася з фільмів?,
7.Чи культивує родина Пані, свята релігійні?,
8.Тлустий четверг ?,
9.Що робимо в неділю пальмову?,
10.Чи тримаємо пальму цілий рік?,
11.Попільна середа?,
12.Королі польські.
13.Чи є спілка в місті?
14.Чи була в Польщі?
Після чого, з усмішкою сказала що дуже задоволена і дала підписати документ.Пані Анна була в доброму гуморі ,ще хвилин 15 роздивлялася старі фото прадіда,якій служив у польському війську в 1935 році.

Inna 16.07 

здавала в Луцьку 16.07 питали хто в родині поляки і як святкуємо 1 листопада. розмова була дуже коротка. приблизно вмя процедура тривала 15 хв. я ще все не розповіла, як мені подали картку з номером відбору Карти Поляка і підписати докумет про польську приналежність. 07.08 вже була готова карта.


Лена 20.06

Була сьогодні в Луцьку і здала. ані консул приділяла увагу мові. Питала про моє місто Острог будівлі спільноти. Питала традиції і свята. Бажано щось розповідати і не мовчати. Я розповідала про родину.


Антонина 15.06 (подача на дитину)

В Луцьку все відбулося дуже швидко.До консула запросили без черги,бо мала вже починала марудити…Зайшли,привіталися,я подала документи..Нічого не питали,тільки чоловіка чи він не проти.


Ірина, кінець травня

Доброго дня! Минулого тижня успішно пройшла співбесіду на карту Поляка в Луцьку! Приймало дві пані консули- світла з довшим волоссям, і одна з коротким темним! Я попала до першої так як чула про неї більш приємні відгуки! Так як мова моя бажає бути кращою, чого в результаті пані мені побажала чи то настановила, то перше питання було скільки часу вчила мову, сказала що з осені, менше року! звідки, як саме вчила! І тоді уточнюючі питання які саме книжки читала, які інтернет сторінки, і так далі. Тобто питання які випливали з ходу розмови! Тоді: які свята народові знаю? Дата незалежності? І що знаю про конституцію? Пані була дуже толерантна! Я відповіла на питання по датах, хоча не розгорнуто! Ну і розповідала також як могла на попередні питання! Дякую групі за підтримку психологічну і інформацію! При підготовці опиралась на ВАС!!!! Дякую що Ви є! І пану Роману за цей підтримуючий, інформційний простір!


Maryana 17.04

Доброго дня!
Здавала на КП, в Луцьку 17.04. Дуже сподобалось. Отримала карту на руки 15.05. Зараз чекаю на візу.
Питання були такі:
Чи бабця переселенка?
Чи маю карту побуту?
Скільки живу в Бережанах?
Ким працюю?
Видатні дати в польській історії?
Чи читаю книжки?
Які саме? Я почала розказувати про газети, журнали.
Та яких знаю письменників?

Консул була дуже привітна. Із хорошим настроєм ( у неї було довге волосся, не знаю як звати)

І в самому кінці, консул подарувала мені книжку польську, (як вчити польську в домашніх умовах) Це було дуже приємно😊


Інна 25.04

Луцьк. через приват інформація про подачу на дітей. Наперед скажу – я перепитав – це не був тест чи екзамен. Приймала Anna-Maria Babiak Owad, вона почула що дитина розмовляє і просто вирішили поговорити.
Далі цитую.

Доброго ранку! вчора подали дітям на кп.писала лист 14.04(субота) відповідь отримала 16,04-назначили на 25.04.Спочатку чоловік забрав свою,вийшов на вулицю зробив копію,і чекали свою чергу.Старшу дочку питали як звати, скільки років,звідки приїхала,чує що говорить добре,питає чи розкаже щось про себе,Вона почала розказувати що є ученицею 7 класу,ходить в школу при товаристві в Тернополі 4 роки,що їздила на канікули в Польщу,питала чи були діти тільки з Тернополя,нє були і з Польщі і з Луцька,чи подобається на мазурах,в якому місті була, поки переглядала то весь час щось говорили,ще питала чи бере участь у святкуванні 11.11 і 3.05, казала що брала 11.11.
Дала підписати вньосек,і перейшли до меншої.запитала скільки років відповіла 5.чи тоже ходить в школу ,в садік,тоді почала розказувати що вона тоже отримає таку картку як сестра,але її підпису небуде бо її не 13 років,а 5.мала незрозуміла думала що небуде картки і розплакалася,тоді вона вийшла і зайшла з подарунком(книжкою) попідписували і все ,від 1до 3 міс чекати.

Тоді чоловік хотів подати на візу,сказали що 25.04 приймають на 4.05, але попередньо потрібно зареєструватися на сайті,ми вийшли ,там рядом було фото на документи, зробили,зареєстрували на сайті заповнили анкету, всі необхідні документи, (150грн)ця послуга коштувала,і ще встиг подати на візу
(Додаю від себе – уточнив – 150 грн це взяли за фото, заповнення і друк анкети на візу.)

Були ще з дитиною 6 місячною з Тернополя,то тоже говорили довго)але чоловік добре говорить бо навчається в Польщі

І ще 2 дорослих з Тернополя,жінка 60приблизно років,і мужчина 35,сиділи довго але вийшли з нумериками),
(Додаю від себе – в Луцьку якщо дали номер – то це значить пройшов співбесіду.)
Зрозуміло тепер чому Львів до 13 років дітей каже не брати з собою (після 13 років діти ставлять підпис)

Ще забула сказати,мали нумерики на отримання кп,братових дітей,запитав чи можна забрати,?якщо маєте нот.доручення то можна.

Микола (подача на дітей) 29.03

Dzień dobry szanowni Państwo!
Вчора в Луцьку мої дві доці пройшли співбесіду на отримання Карти Поляка.
Кому цікаво, що все починалося і як було.
21.02.2018 я віправив листа на адресу luck.kg.rejestracjakp@msz.gov.pl, в якому вказав:
– Своє прізвище, імя;
– Адреса проживання;
– Прізвище імя дитини;
– Дата народження дитини;
– Аналогічно Прізвище Імя та дату народження другої дитини;
– свій номер телефону (мобільний).
23.02.2018 на мою електрону адрусу прийшов лист з призначенням дати співбесіди та переліку необхідних документів для проходження співбесіди.
Все здається гіби іде добре, проте отримавши листа моїм доцям, ще не виготовили закордоні паспорти. Але я не дуже хвилювався бо подавши на виготовлення (06.12.2017), мені вказали, що готові будуть 06.03.2018.
Все ніби гаразд, проте прийшов час (06.03.2018) а паспортів немає.
Тоді я телефонував в консульсьтво в Луцьк (+380332) 280-640 та порозмовлявши з приємною панянкою, вона ввійшла в моє положення та перенесла розмову з консулом на 29.03.2018.
Ідучи в Луцьк з Тернополя (там де проживаю) цього дня був туман зранку, і довелося виїзджати раніше запланованого, та з моєї необережності я залишив вньосек із вклеєною на ньому фото.
Пройшовши в консульство, нас скерували до 11 віконечка, пані одразу дала дітям книжечки, щоб діти чимось були зайняті. Та передвилась бланки вньоску. Наступна перешкода – фото. Тоді з дітьми сходили до тих консультантів – спекулянтів, яких біля консульства “хоч гатку гати”, і нам за 5-7 хвилин зробили фото дітей.
Також пані (11 віконечко) вклеїла фото, допомогла дозаповнити вньосек (кілька галочок не поставив), та переглянути наявні документи та поскладала їх належним чином. Всі документи потрібно мати копію та оригінал.
А саме:
– оригінал Вньоску з фото(таке як на візу);
– Ката Поляка – моя;
– закордоний паспорт (перша сторінка) мій та дружини;
– закордоний паспорт дитини;
– Український паспорт мій та дружини;
– свідоцтво про народження;
Враховуючи що подавали документи на двох дітей, то копію закордоного та українського паспортів та копію КП я полдавав в двох примірниках.
Зайшовши до консула (як виходити то він сидів з лівої сторони) я в нього також проходив співбесіду.
Привіталися, старша привіталася а молодші хотів зняти шапочку з голови, вона почала скиміти, поки оділи шапочку, заспокоїли, консул вже переглянув документи одної з дітей.
Дав на вьосках розписатися мені та дружині.
Потім швиденько переглянув другі.
Написав на крточці номери для перевірки, та й УСЕ.
Ми попрощалися із радістю поїхали до Тернополя.


Тетяна 14.03.2018 (подача на дітей)

Привіт всім !
Тільки що проходили співбесіду на карту для дітей . Все пройшло супер !!! Запитали чи діти розмовляють польською ! Сказали , що вчаться , і готуються до польської школи. Все.


Svitlana березень 2018

Здавалася в березні, питали звичаї , традиції, свята ))) По історії питають рідко


Аліна лютий (подача на дитину)

В лютому здавали на карту дитині. Пані Консул дуже гарно нас прийняла.Запитала в дитини чи ходить до садочку та подарувала книжечку про кенгуру. Дитина у нас розмовляє польською, так що проблем з відповідями не було))))


Анонімно через приват (кінець листопада 2017)

Здавала в мужчини (там 2 мужчин і 1 жіночка). Дуже прискіпливо перевіряв документи. Запитував про польські традиції, які ми святкуємо. Я розповіла, як святкуємо Різдво (24, 25, 26 грудня). Здала в кінці листопада. Отримала карту в кінці січня.

До жіночки (консула) краще не попадати – в неї майже ніхто не здає з першого разу – дуже ганяє по історії (дати, імена, назви), по композиторам, науковцям, знанні мови. Мужчини запитують переважно про традиції та свята. Можуть ще щось з області президентів запитати, але не дуже акцентують увагу, якщо не знаєш, який президент що сказав. Гімн Польщі я знаю напам”ять. Але співають його тільки в жіночки, наскільки довелось почути від присутніх там людей. Якось так:)


Ганна 04.12.2017

Здавала в Луцьку 04.12.2017. На лист-відповідь з датою реєстрації на розмову чекала 10 днів. Приймали дві пані. Запитали, які я знаю польські традиції. Я почала розповідь від святкування свята святого Миколая – 6 грудня і далі про Вігілію детально (перелічила страви, сказала, що під обрус кладемо сіно, ставимо зайвий прибор для несподіваного гостя, або мертвих близьких). Пані консул попросила уточнити, що символізує сіно під обрусом і як називається святкова нічна Служба Божа, далі запитала про особливості святкування Пальмової неділі, про свято Божого тіла, просила уточнити чи ці свята рухомі, чи сталі і на який день припадають, а також чи я сама плету віночки і формую букет з верби. Далі про дату прийняття Конституції. Також запитала, які я знаю коляди – я назвала три назви. В ході розмови коментувала інформацію подану в документах, які дозволяють мені отримати карту. Запитала одна з пань де я вчила мову. Отримала карту 24 січня. Готувалася за відеоуроками в інтернеті (https://www.youtube.com/watch?v=BEkNNbtIbzw уроки польської на карту поляка), а також за дописами в групі – дякую усім учасникам і організаторам групи. Бажаю успіху.


Микола 

Доброго дня всім учасникам групи та просто гостям!
Як можна подивитися на фото, нарешті тримаю СВОЮ Карту Поляка в руках!
Звісно для цього було пройдено довгий шлях, чимало людей траплялося на шляху які допомагали мені, а саме:
– Roman та учасники групи Карта Поляка. Інформація як коли (e-konsulat), завжди консультація, практичні поради, в тяжкий час коли рейстрація була практично в руках ботів і “посередників”, змогли записати на співбесіду.
– Natalia Lobas та MojaPolska що навчання польської мови в м. Тернопіль.
Також завдячую всім близьким за віру та підтримку!
ЩИРО ВСІМ ДЯКУЮ!
DZIĘKUJEMY!


Andy 

Пройшов співбесіду на КП! Консул зацікавився моєю музикою. Жодного запитання про Польщу, її історію та видатних поляків.
Порада від мене особисто: вчіть польську мову та слухайте мого брата Roman!


Антонина 30.11.2017

Здавала в Луцьку,30.11.На лист вiдповiдь чекала близько тижня,з датою призначення так само через тиждень.Приймала панi Анна.Питання,яких традицiй дотримувались,коли не жили в Польщi,яке нинi святото(30.11.Анджейки)ну i плавно розмова полилась в напрямку зимових свят,Адвент.запитала чи знаю якусь колядку,розповiла,до половини)панi консул мене зупинила)взагалi б порадила вiдповiдати максимально щиро.
Готувалась читаючи дописи тих,хто здавав в Києвi)))тобто,хочу сказати,що iнформацii забагато не буває,чим бiльше будеш знати,тим впевненiше себе вiдчувати)


Татьяна Тарашевская 30.11.2017

Доброго дня,шановні одногрупники!Може комусь буде на часі корисна інформація.Пройшла сьогодні співбесіду у Луцькому консульстві на карту поляка.Розмовляла з паном та панею.Розумію, пан молодий чоловік років 36 то консул,а пані не знаю,ідентифікатор був перевернутий))Попросили розповісти про себе.Я до всього сказала ,що працювали в Гданську.І тоді почались запитання в цьому напрямку.Які відомі поляки пов’язані з Гданськом.Я знала,що Лех Валенса там народжений.То питали ,коли і що очолив.Питали про Мальборк,що там є.Тоді битву під Грюнвальдом,хто з ким бився.Питали про срьоду Попельцову ,що це таке.Що таке мазурек Домбровського,коли День нєподлєглості,річки які знаю.Що таке Пастерки (я сказала -якесь єдзеня?📷😁)Потім які пісні польські знаю і яким колядкам дітей навчила?В основному питала пані,зауважила ,що теорію я знаю,а що практикуєте в сім’ї?І тоді за пісні і колядки питала.Не була готова зовсім до цього питання я.Але все закінчилось позитивно.Задекларувала приналежність до польськогонароду,чекаю на карту)


Віта Ярема 21.11.2017

Доброго вечора. Хочу поділитись інформацією, вчора моя сестра проходила співбесіду на Карту Поляка по громадянах у Луцьку. Поспішайте, хто планує подаватись саме по громадянах, мають бути зміни в законі. Реєструвалася по електронній пошті 1 листопада, відповідь прийшла 13 листопада, розмову з консулом було призначено на 20 листопада. Питання були про польські свята, які знаєте, які святкуєте в своїй родині. Про президентів Польщі, як загинув Лех Качинський. Звідки знаєте польську мову, Чи вважаєте польську мову рідною ? Для чого Вам карта Поляка? Про лауреатів Нобеля. Про польських письменників. Бажаю всім удачі.


Аліна, кінець жовтня 2017.

Я була на співбесіді в Луцьку в жовтні. І скажу так, шо співбесіда залежить від рівня володіння мовою. У мене розмовна польська. Розмовляли по життю. В самому кінці розмови, Консул запитав про найближче свято-це було свято Wszystkich Świętych. Уся розмова була не більше 10 хв.


Olga, Вересень 2017

Питали чому хочу отримати, і яке свято скоро буде, здавалася в вересні, тому питали за 11 листопада, питали нобелівських лауреатів і за що отримали. І битви, битву не відповіла, але впевнено говорила і посміхалась) так як Пан був змучений, то я підняла йому настрій, так сказав)

І звичайно які польські традиції в родині святкуємо

Поділитись: