Львів. Після співбесіди на КП

Все нижченаписане – слова людей, написані в групі https://www.facebook.com/groups/infoKP/ після проходження співбесіди або після подачі документів на дітей. Приєднуйтесь, допомагайте іншим.  Прізвища авторів текстів прибрано, якщо хтось бажає вказати – Ви знаєте куди написати, додам.

Що питають на співбесіді на Карту Поляка в Львові?


22.05 подача дітям

Доброго всім дня.Сьогодні подавали вньоски дітям на кп у Львові.Приймала Пані Irena Nagórska.Дуже привітна і мила Пані,дай Боже їй здоровя.Також хочу подякувати людям які були в черзі на 10:20 і любязно нас пропустили з дітьми без черги.Дітям 10 років і 3 місяці.Пані запросила нас в кабінет і далі почала знайомство із сина.Запитала сина як звати,скільки років,далі запитала мене звідки приїхали,чим добирались з дітьми і т.д.Перевіряла документи і говорила з нами чи у нас у місті є польский культурний осередок,чи ходимо до костелу чи до церкви.Всі ці питання були в розмовному тоні,тобто для підтримки розмови.Потім спиталась сина чи він хлопчик чи дівчинка,він відповів.далі спиталась чи то у нього сестричка чи брат,він теж відповів.Також спиталась у мене звідки у нього навики мови,сказав що ходить до польскої суботньої школи у нашому місті.це їй дуже сподобалась,ще спиталась у нього імя вчительки.Далі під час заповнення шапки вньоску спитала чи не знає якись віршик і він росказав Поляк Малий і ще один про Боже Народження який вчили в тій же польскій суботній школі на заняттях.Після зробила фото із дітьми,дала нам талончики з номерками і побажала успіху.Враження про конула дуже позитивні і приємні.Вся розмова велась на усмішках.Також сказала нам що має знайому яка родом із нашого міста але після війни мусіла переїхати і що та їй багато про нього росказувала.
Увага.Перед нами була сімейна пара з дітьми 14 років зі слів матері(хоча хлопець виглядава старшим) і дівчинка 5 років.Вони здавали у іншої Пані чи Пана.Дівчинці дали позитивну відповідь а хлопцю відмовили через те що він ні слова не міг вимовити по польски.Але я думаю там ще зіграв фактор батька який мову вчив 2 роки назад перед здачою на кп,після як отримав перестав і призабув і як висновок теж дуже погано орієнтувався що консул запитував.
Дякую Пану Роману за групу і за допомогу в деяких питаннях а також людям яким стукав у месенджер і які з любязністю відповідали.


17.04 Марян

Був записаний на 13:20
До цього уже здавав але невдало, приймала пані консул Ірена Нагурська висока і строга але дуже дружелюбна жінка. До пані консул попав уже вдруге. Із документами було усе добре мав додатково щей вичьонг усі копії та оригінали документів.
Пані була дуже приємна.
В питаннях йшлось про сім’ю та які польські традиці підтримую.
Також питала особисті дані та чим займаюсь.
Спитала про Велканоц та яке свято ми святкували 14 квітня
Цментаж орлент і хто такі орлента
Показала фотографію Иоанна Павла ІІ та запитала як його ще називають та хто він.
Попросила заспівати гімн, після першого куплету попросила зупинитися. Також пані консул питалась що таке Пастерка і коли її святкуєм. Під час розмови робила деякі помітки про те де навчаюсь на якому курсі і хто із родичів за національністю Поляк у вньоску.
Потім пані консул дала мені Дицизію, і я підписав
В кінці говорили про те що не варто забувати про традиції та продовжувати вивчати польську.
В кінці вона пожала мені руку та привітала з наступаючим святом
От такий чудовий день))
Дякую Пану Роману за групу, підтримку і за консультації))


17.04 Violetta

Була записана на 09:40
До цього здавала 01.04 – невдало, приймала пані консул висока і строга (не вистачало оригіналів документів).
Сьогодні прийшла, була одна, вийшла пані консул чорнява з кудряшками і в окулярах.
Попросила документи бабусі, надала.
Пані була ДУЖЕ приємна.
Спитала де народилась(Маріуполь)
Спитала коли маю День Народження (19.04.2000 – в п’ятницю)
Консул сказала, що пані пощастило, що День Народження перед швентамі.
Спитала про Велканоц
Цментаж орлент і хто такі орлента
Показала фотографію Иоанна Павла ІІ
Попросила заспівати гімн, я проспівала 1 куплет і в мене потекли сльози, пані консул посміхнулась
Пані спитала де я навчаюсь і на кого, і чи працюю (Львівська Політехніка – правнік)
А потім пані спитала кого ще маю з національності, бо я темненька – сказала, що тато грек і бабця живе в Афінах….і тут понеслось😂
Пані консул то дуже сподобадось, вона мені розказала про свою одногрупницю, яка консул в Афінах😊
В характеристиці написала, що батько грек і взяла копію паспорту тата
Дала мені Дицизію, я підписала….і тут пані каже мені :”Візміть Дицизію, я вас сфотографую для моєї подруги”, я взяла і посміхнулась)
Потім ми с пані консулем довго розмовляли про те, як ми оказались в Маріуполі, про греків і Польшу.
В кінці спитала де вчила польську, чесно сказала, що мама мене вчила і я розповіла пані віршик з дитинства “про поччонг”😂
Вона знову засміялась)))
В кінці вона пожала мені руку, потім обняла, а потім поцілувала в щічку, сказала, що я файна дитина і попросила передати батькам привітання з святами🎉
От такий чудовий день))
Дякую Пану Роману за групу, підтримку і за консультації))


10.04 подача дітям

Сьогодні подавала на Карту Поляка дітям 4 і 11 років.
Меншу спитали скільки їй рочків,вона не зразу зрозуміла що питають,але потім показала чотири пальчики.
Зі старшою просто консул розмовляла:
як тебе звати
Як звати маму
Як звати тата
Скільки тобі років
Яке свято найблищим часом очікуємо
Що мама готує тобі на сніданок
І все.Консул похвалила малу що та її розуміє і відповідає на питання.
Документи здали.Старша навіть розчарувалась бо вчила гімн Польщі ,а її не спитали!
Всім успіхів!


08.04 Max

Приймала пані Агнєшка.
Перше представляв свої документи і закінчив словами … Школа імені Марії Конопніцкої і пішли питання.
Як зв’язана Конопніцка зі Львовом (розказав все про неї)
Які польські знані місця я би їй показав (назвав цментаж орлят і пару пам’ятників, може ще щось варто було назвати або вона щось конкретне хотіла получити, але більше нічого не сказала)
Яке найближче свято ми маємо
Шо таке Шмінгус Дингус
Шо таке оплатек
Шо таке пастерка
З ким воювали Орлята (тут загнався, правильна відповідь з українцями)
Особисті питання по діду і прадіду і де і на кого я вчився
Все, підписав листок про приналежність до польського народу і дали пісульку щоб монітори готовність карти в інтернеті

Всім дякую за ваші відгуки, пану Роману за групу, багато почерпнув і всім бажаю успіху і терпіння😉


03.04 Viktor

Львів. 3/04. Приймав Гжегож Боханек. Запитання стандартні. Личаків-Орлята, Паска, Пілсудскій, Каштанка. Найцікавіше запитання: Чому Пілсудскій носив такі пишні вуса? Відповідь бо дістав прикладом від поліцейський по зубам і йому так і не могли підібрати протези 2 передній зубів.


27.03 Yaroslava

Добрий день Усім. 27.03. Львів. Вдало. Я подавалася у справах полонійних ( маю польське походження зі сторони мами, але непідтверджене) . Сама не зі Львова, але навчаюся тут на реставрації творів мистецтва. Дома співпрацюю з сестрами законими від 2015 р. Організовували разом безліч поїздок та культурних зустрічей. Дотримуюся всіх польських традицій. Також належу до товариства ім. Т Падури і проводжу в польській недільній школі майстер класи з малювання для діток. Мала безліч виставок. На розмову з Консулом принесла opiniu, zaświadczenie, prośbu та портфоліо з купою фото. Консул подивився документи, потім почав гортати альбом, а я йому розповідити. Про Світові Дні молоді у Кракові, про дитячі табори та багато іншого ( про те що на диплом реставрую кронштейн з Королівської кам’яниці на пл. Ринок, а в ній мешкав Ян ІІІ Собєський) … Додатково пан консул питати мене не став. Хоча я все, що тільки можна було знала та визубрила. Дав прочитати, підписати декларацію і привітав. Щастю не має меж. P. S. _Вірте в свої сили та в себе! Успіхів Вам та удачі! Дякую пану Роману та учасникам групи за всю інформацію)


27.03 Oleksandra

Доброго дня. Львів 27.03 вдало. Приймав пан консул. Був в хорошому настрої. Питання:
1. Юзеф Пілсудський.
2. Оплатек, що з ним робимо і коли.
3. Чи маю в дому кури і т.д.
4. Гімн (конкретно 3 стовпчик так як моєї мами прізвище Чарнецька) 
Було багато питань про себе роботу і життя в Польщі. Говорила стільки, що попросив консул помовчати щоб провірив документи. З документів цікавило все по мамі, документи бабусі і дідуся навіть не дивився. Кілька раз похвалив знання і мою польську. Дав підписати документ, сказав прочитати я тільки запитала чи в голос. Знову похвалив. Зі мною здавав ще один чоловік вже 4 раз. Приймала (чорненька) пані консул. Не здав. Давала багато питань по історії. В самому кінці сказав, що у мене цікавий код, а я запитала чи хоче пан почути щось про ту дату. Відповів ”нічого більше не хочу чути від пані. Вітаю. ” і потис руку.
Дякую пану Роману і учасникам групи за всю інформацію. Моя порада “вірте в себе і все обов’язково получиться”.


25.03 Анонімний відгук

Добрий день!!!Вчора здав на Карту Поляка у Львові!!!!Прийшов зранку людей багато не було зайшов перевірили сказали почекати консул покличе,буквально за 5хв вийшов пан консул повненький в окулярах і запросив досебе!!!Подавався по організації мав все засвядченіє,всі копії все з організації,і почались питання:
1)Розказати про себе де живу працюю,чим займаюсь!!!
2)Для чого мені потрібна Карта Поляка???Сказав відповідати чесно а не заучені фрази з інтернету!!!
3)Марія Конопніцка все про неї де народилась що робила де проживала,коли померла де похована?Розказав все що знав,запитав про вірш що мав стати гімном Польщі як на зивається і перший куплет(не знав),сказав що знаю 1 гімн польщі Богуродіца і хто написа!!!!
4)Показав малюнок два хлопчики на поліграються запитав що тоо за мультфільм???(сказав чесно що не знаю)сказав що то не страшно але треба подивитись(Лолек і Болек)
5)Сказав показати на карті де є Краків Варшава що там є цікаве що знаю розповісти?(Розказував все що вчив)
6)Запитав про Незалежнісь Польщі Пілсудського,Цуд на Віслов!!Про Повстання Варшавське і ще які знаю Повстання!!!(розказав все що знав і що прочитав в інтернеті сказав дуже добре що пан знає)
7)Гімн 1 і 3 стовпчик,і розказати молитву яку знаю?(розказав отченаш і то з помилками чи то від переляку чи просто від того що пан уважно слухав відзначив що я дуже добре спілкуюсь польською мовою)
Все сказав щоб я не хвилювався що все добре і почав заповнювати вньосек,сказав що тепер дуже приходять не підготовлені що вертають учити мову і історію!!!Почали говорити про роботу про те де працюю,що планую робити в майбутньому!!!Дав підписати декларацію і привітав!!!
Дуже дякую пану Роману за допомогу в реєстрації😉 і за групу знайшов тут багато цікавої інформації!!!Всім успіху!!!!


21.03 Олександр

Сьогодні,тобто, вчора здавав на карту …..,успішно.Здав у Львові.Не готувався нігде.Сам вивчав то, що в Фейсбук ,в групі. З документами було важко.Тільки свідоцтво про смерть діда ,де вказано,що він поляк,було основним документальним аргументом. Але,знання традицій,мова,в принципі ,елементарне.Боже народзеннє,вігілія,вєльканоц,всіх святих,конституція,Пілсудський.Здавав у пані Агнєшкі.Дуже розумна,виважена жінка.Всім успіхів.


13.03.2019  Lyuba, подача дітям

Всім привіт,сьогодні були на співбесіді з дітьми (6р,1.7)на карту поляка (Львів).Запитали старшу дочку скільки років,де вчить польську мову і чи хоче їхати до Польщі на що моя донька відповіла скоріш би.Сказали чекати місяць


18.02.2019 анонімно подача на дитину (дитині 5 років)

Львів. Подача на дитину.
Мали запис на 9.20, приїхали перед 9, зразу зайшли. Через пару хвилин нас запросила пані консул, зразу спитала чи картка для дитини і попросила показати картку власнику. Потім паспорти українські, свідоцтво малої і вньосек. На сам кінець паспорти закордонні. У батька дитини була печатка про відкриття справи про часовий побут, спитала чи вже є рішення і за свідоцтво про одруження (була копія), сказала то неважливо.
Виправила у вньоску адресу по прописці сама, не переписувала (бо була написана фактична, перед тим спитала з ким живе дитина, бо різні прописки).
Дала підписати батьку дитини (мій підпис стояв) і сказала чекати півтори місяці І вручила номер (посміхнулася, каже пані знає як то перевіряти, бо тільки свою отримала).

P.S. на початку розмови як тільки взяла мою картку спитала чи пані знає що по ній може може отримати сталий побут і потім обивательство). Були з малою, її ні слова не питала.

Дуже приємна пані, строга….але водночас добра .


11.02.2019 Katerina
Доброго дня! Здала екзамен на карту у м.Львів! Дякую пану Роману за реєстрацію.. 😁Розмова була з консулом Гжегожем Бохенкєм.
Чесно кажучи думала що буде гірше 😳
Але все пройшло дуже легко і просто .
Що мене питали
1. По традиції, карти Личаківськомго цвинтаря намальована на листочку , що там находиться ! Тоді почав розглядати документи . 
2. 1 куплет гімну
3. Józef Piłsudskiej – хто це
4. Karol Józef Wojtyła – хто це ..
Я відповіла на всі питання навідь більше , пан консул сказав що більше нічого не потрібно видно що я готувалась тому я і отримаю карту поляка .. 😃😃

06.02.2019 Олександра

Доброго дня! Здала екзамен на карту у м.Львів! Не віриться! Дякую пану Роману за реєстрацію,сама б не впоралась.
Здавала у пана консула. Питання не важкі,але з того страху забула все, що знала, тому обов’язково тренуйте розмовну мову .
Питання:
1.Де працюю
2.Свято 1 листопада як називається і що робимо
3.Показав оплатек, що з ним робимо і коли
4. Свято 11 листопада
5. Пілсудський, хто такий,я добавила і битву Варшавську,спитав ще,між ким вона була
6.Про коня Пілсудського,відповіла,за те дав карту.
Але мову сказав вчити.
При заповненні документів питав про роботу і всякі дрібниці.
Потім запитав, звідки приїхала і скільки часу зайняла дорога, і дуже здивувався,що проснулась о 3 годині ночі. Сказав їхати додому і поспати. Всім успіху!


06.02.2019 Божена

Доброго дня!
Сьогодні здавала на Карту Поляка м. Львів.
Успішно!
Готувалася 2 місяці з Ярина Значко -усім рекомендую! Уроки проходили завжди на позитиві. Ярина надала мені всю потрібну інформацію і допогла з усіма моїми питаннями.
А тепер найголовніше – що питали.
Співбесіду проходила у консула.
1. Розповідь про себе ( ім‘я, прізвище, де працюю, про сім‘ю).
2. 1-ий куплет гімну.
3. Хто такий Jozef Pilsudski.
4. Cud nad Wisla.
5. Cmentarz Orlat.
6. Чи знаю, як виглядає курка, і що ми робимо з яйцями)))
7. Хто такий Ян Лем.


30.01.2019 Настя

Всім привіт!
Дякую пану Роману, за повідомлення в групі про початок реєстрації (Львів), завдяки цьому зареєструвалась самостійно безкоштовно (одна пані під консулятом розповіла, що за таке задоволення заплатила 500 грн).
Розмова була з консулом Гжегожем Боченкєм.
Подавалась по документах, які вели до свідоцтва про народження батька, в якому прописана, що його мама – полька.
Лунали такі запитання:
1. Де я працюю
2. Де я навчалася
3. Де вчила польську
4. Чи була колись на Личаківському (питання привело до відповіді про цментаж Орльонт)
5. Чи маю вдома яйця (питання привело до відповіді свячення яєць у велику суботу)

Все!

Надзвичайно просто і приємно було спілкуватися з консулом про такі звичайні речі, після того, коли готувалася 2 місяці і вивчила всю історію, культуру, географію і політику Польщі.

Не все так сталося, як гадалося, можна було і не готуватися)


30.01 Lyuba

Всім привіт, Львів!!! Можете і мене привітати!!! сьогодні здавала на карту поляка.Була записана на 12.00але запросили 10.30.Отже що запитували за родину,чи була у Польщі,хто батьки по національності, день незалежності,чи знаю молитви,чи читала книги,чи з сім’ї має хтось карту поляка (в мене татові сестри всі мають), чи знаю вірші і тут я зтупила сказала ні але зайшла мова за Вігілію то розповіла,вроді все.Переживала страшно після чого підписала документи вньосек і що належу до народу Польщі.З документів мала своє свідоцтво про народження де пише татові національність,і татові де пише діда і баби націон.свідоцтво з костелу що до першого причастя ходила, свідоцтва дітей що хрещені в костелі.


14.01 анонімне враження

Доброго дня !здавала сьогодні (14.01) на карту поляка у Львові …. емоції зашкалюють 😃😊


Про співбесіду …тривала десь хвилин 5-7 хв.Приймала дуже приємна ,усміхнена пані з коротким крученим волоссям .
Запитала:
1. чи хтось має з родини карту поляка
2.як мене звати ,скільки років ,чи працюю ,коли я народилася .
3.хто це на фотографії (Ян Павло ||,я ще сказала коли він народився і помер ,пані сказала дуже добре ,бо дехто каже що це ,,руский папа “)
4.Цвинтар Орлят (я сказала Znajdują się na nim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią .пані запитала між ким була ця битва ?і тут я розгубилася,але пані консул сказала ,щоб я не хвилювалася ,бо заслуговую на карту поляка ,і дочитати це .
5.коли я сказала ,що маю сина ,вона запитала ,чи розмовляю з сином польською ,я сказала що в часі Різдва колядувала йому польські колядки ,це пані консул дуже сподобалось .
Сказала чекати місяць -півтора ,я запитала “І to wszystko?Nie mogę w to uwierzyć.
dziękuję bardzo .do widzenia!” І ВСЕ


19.12 Nadia

Здавала сьогодні на Карту Поляка…і здала!!!

Приймала пані блондинка, худенька і на перший погляд дуже строга))
Одразу як тільки вона мене прийняла, я почала розказувати свою візитувку. Пані зупинила мене на середині і одразу почала хвалити мою польську мову:))
Питання мені взагалі ніякі не задавала.

Я дуже стресувалася, і для того щоб не мовчати, за власною ініціативою сама почала розказувати за Cmentarz Orląt, Katyń i Powstanie Warszawskie.

Потім пані покликала 2х консулів і почала мене при них хвалити))) я була в дуже приємному шоці. Казала, що я дуже гарно розказувала і багато чого знаю)

Питала ще де я вчилася розмовляти і як. І для чого мені польська мова.

Єдине що було нє бардзо-це документи.
Мої оригінали у Варшаві в ужонді. І я мала нові дублікати.
Але я все пояснила, довезла те, що потрібно і все.

Ми одразу підписали документ, який підтверджує моє pochodzenie:)
Сказала через місяць по номеру на сайті провірити чи карта готова.

Хочу подякувати пану Roman за запис та поради, якби не Ви, я б ще пів року тягнула😅😅

І окреме дякую Artem Ilkiewicz за навчання, матеріали, підтримку і віру в мене:))) Дуже щаслива, що вибрала саме Такого вчителя 😍😍

Ну ніби все:))

P.s. дотепер не віриться, що все це пройшло)


19.12 Віталій

Доброго дня, вітаю всіх з Миколаєм)
Хочу розказати свою історію як я здавав на карту поляка 19.12
Прийняв мене консул такий повненький, ім’я не знаю! Відразу тільки но я зайшов запитав для чого мені карта поляка, але щоб я чесно сказав) потім перевіряв документи, коли перевірив документи запитав чи знаю я що несуть кури, і коли ми святимо яйця, показав оплатек і питав що ми з ним робимо, потім запитав хто такий Пілсудський і коли я йому почав детально розказувати про нього він мене зупинив і сказав що вистачить. Відзначив собі на листочку навпроти мого прізвища “ок” і почав вводити щось в комп’ютер. Під час того питав про те де я працюю, чи одружений, про сестру, чи дідо по якому подавався ще живий. Розказував ще що приходять такі що 2 слова до купи не можуть зліпити, а перед мною було 2 близнючки які дуже гарно співали)) співбесіда пройшла дуже легко, хоча ще пару днів тому я був впевнений що в мене немає шансів!!!
дякую дуже пану Романові за таку групу, практично всю інформацію для навчання взяв з цієї групи….


19.12 Анонімно 

Доброго дня!
Дякую вам величезне!!!
Проходила у Львові в пана Гжегоша. Питав скільки маю дітей, вік. Паралельно дивився документи. Спитав за день Неподлеглості, Пілсудського. На початку схема Цмантаж Орлянт, бо якщо пані то не знає, то йде гуляти. 1 куплет гімну. Каже то добре, пані ма карте)))Потім всі документи зібрав вніс , паралельно спитав чи знаю хто такий Ян Павел.
Час від часу кликав до себе молоду панянку консула, показував їй мій витяг, як виглядає оригінал. Звернув увагу, щоб вчила мову і дав підписати)))
Враження неймовірні!!!! Це реально співбесіда, а не допит)

В кінці спитала чи можна дитині без чоловіка картку, сказав пані отримає свою і потім з чоловіком при консулу підписує вньосек)


19.12 Oleksandra (невдало)

Всім доброго ранку! Для нас він не дуже добрий….чоловік не здав на карту поляка.м.Львів. Був записаний сьогодні на 9.00 .Прийшов швидше ,приймав Генеральний консул,Рафал Вольскі ,це ми вже потім на сайті консуляту побачили)Консул дуже прискіпливо вивчав документи, печатки на них, звіряв підписи,прізвища…. в
Виправив прізвище і ім’я у вньоску, чоловік написав ,так як в закордонному паспорті, консулу це не сподобалось…Питав дуже мало, де працює, до якого костелу ходить, хто в сім’ї є чи був поляком, по історії практично нічого не запитував, лише про Личаківське кладовище ,про Орлят. Потім сказав -Запрашам поновнє….не зрозуміло ,що не так, на всі питання відповідав, з документами все гаразд….🤔😕😟😟😟


03.12 Надія. Подача дитині після 16 років. 

Доброго дня. Сьогодні у Львові син (16 років) пройшов співбесіду. Бесіда з консулем пройшла в спокійній обстановці, Пані Консул була дуже милою, питала де і як навчається, про Яна Павла || , про сучасну Польщу. Дуже Пані Консулу сподобалось, що син гарно розмовляв на польській мові. Син розстроївся, що Пані мало питала бо був приготовлений, а Пані Консул сказала, що при заміні карти в 18 років буде питати більше. Щоб готовився. Ось така у нас була співбесіда.


07.11 Ira

Проходила співбесіду у Львові 7.11.18 у пана Гжегожа
Питав :чи перший раз подаюсь, по якій лініі(мамин тато поляк) , скільки дітей (дочка )і який вік , звідки приіхала(Івано-франківськ) , дату дня незалежності Польщі, що несемо на Великдень святити, чи маю вдома кури,що кури несуть і вкінці про Пілсудського . Карта була готова 2 січня і вже її забрала . Тепер намагаюсь зареєструватись щоб здати для дочки . А взагалі то була не вимушена розмова з консулом він був у гуморі , а (згадала)ще один куплет гімну розказувала йому. Ось так.
Згадала ще: питав у кого навчилася польського відповідала що мама навчила


29.10  Таня

Добрий день , була сьогодні на співбесіді у Львові, мене прийняв консул в окулярах Grzegorz Bochenek. Спитав про личаківський цвинтар, гімн Польщі. Переглянув документи. Після ще спитав про свята ( 1 листопада, св‘ято коли ялинку ставлять, які страви готуємо на св‘ятвечір, хто такий Йозеф Пілсудський, про сім‘ю, ким працюють і тд,). Дав прочитати декларацію і сказав підписати.


17.09 Львів невдало 

Зараз їду з співбесіди Львів получив відмову консул була жінка за 50 коротко стрижнна кучерява сказала щоб я підтягнув мову я говорю добре по польськи але напевно через переживання почав там затинатися. Спитала хто такий ян павел 2 і ким він був і ще спитала чому я раніше не хотів отримати карту поляка я сказав що я небув одружений і див в Польщі так а тепер з сім’єю хочу переїхати думаю цього було мало як відповідь недуже засмутився буду пробувати ще з досвідом хоча і малим але легше дякую .


Liudmila 13.09

Доброго дня.
Можете і мене привітати
Здала на КП у Львові.
Руки ще тремтять….
Переживала дужееее.

Дякую всім…..особисто Roman за “блискавичний”запис
Переконалася в одному, що з таким вчителем , як Артем, можна підготуватися за 10 днів.

Ця група найкраща….всім дякую.

Приймала пані в окулярах
Не знаю імені.
Питала все про родину, свята, традиції, Катинь.
За святий вечір ….навіть…як прикрашена церква 

Головне….результат.
Щиро всім вдячна😍


Helena 09.08

Доброго дня усім учасникам групи.Хочу поділитися враженнями про те,як я пройшла співбесіду на КП у Львові.Записана була на 10.00, за що величезне дякую Roman Denysiuk👍. Не скажу,що дуже боялася…певно вже перебоялася поки вчилася.Вчилася сама 1,5 місяці.Так от.Пройшла перевірку речей,документів і вийшла консул пані Ірена і запитала,хто вперше йде на КП.Я відізвалася і пані консул запросила мене до кімнати.Дуже виважена,надзвичайно спокійна і приємна жінка,завжди усміхнена.Мені полегшало,бо невимушена бесіда проходила в такій теплій атмосфері.Пані консул запитала мене де я працюю.Дуже втішилася,коли почула ,що я медик.Запитала дещо про стан нашої медицини,діток з цукровим діабетом,чи важко купити глюкометри в країні чи це скоріше дорого.Я розповіла про свою роботу,відповіла на запитання,і пані потім запитала про мою родину,діток,де вчаться,за цей час оглядала документи.Я все розповіла.Дивлячись метрику моєї бабусі зазначила,що бабця народилася 15 серпня і я швиденько сказала,що відзначають в цей день.Дуже п.Ірена була задоволена,що моя родина підтримує всі традиції і що я дуже добре розмовляю польською.Сказала ,що навіть не буде питати мене історію ,а одразу дає підписати документ.І ще й спрезентувала мені парасольку.Я йшла така щаслива,що ніхто вже мене не питав чи я здала “екзамен”😀.За КП прийти за 1-1,5 місяці. Хочу сказати ,що дуже завдячую пану Роману за таку підтримку,матеріали і поради! Дякую Вам щиро і будьте нам здорові😉А також дякую усім хто ділився досвідом- з Ваших розповідей теж почерпнула багато інформації.


Vasyl 09.08

Всім привіт. Сьогодні(09.08.2018) був на прийомі у консула в м. Львів, здавав на Карту Поляка. Це мій другий візит. Перший раз попав до пані консула, старша короткострижена з кучерявим волоссям жіночка в окулярах, імені не знаю, дуже сторога і вимоглива, прискіплювалась до кожного слова, виправляла хоча польський знаю непогано. Хотіла більше документів всіх можливих витягів з архіву, короче не знав я у неї. Назбиравши всі можливі витяги я прийшов вдруге. Спеціально не пішов до неї коли вона сьогодні питала хто по запису, взявши когось з черги на продовження карти поляка вона пішла, я перехрестився. За нею відразу у коридорчик вийшов Пан Консул, повненький дядько в окулярах приємний на вигляд, я пішов до нього. Переглянувши мої документи, захотів фотокопії до витягів з архіву, їх у мене не було.Я попросив вибачення, сказав що не знав цього, це правда. Він кудись пішов з цими витягами, а повернувшись за хвилину почав мене розпитувати:
1. Розказати. перший куплет Гімну Польщі
2. Що поляки святкують 11 листопада
3. Що я знаю про Пілсудського( це питання зараз я так розумію дуже актуальне зважаючи що 15 серпня – чудо над Віслою, а 11 листопада 100 років незалежності до якої Пілсудский теж причетний)
P.S. Задав додаткове питання чи знаю я як звали коня Пілсудского. Відповіді я не знав, але спитав у нього яка відповідь : Каштанка. Пан консул розказав що колись дівчатам роблячи комплімент казали Що ти красива як Каштанка😀
4. Що поляки святкують 1 листопада
5. Чи є у моєму місті кури і що вони несуть
6. Як називається всято коли поляки святять ті яйця.
Після цього сказав що я маю Карту Поляка. Дав підписати папери. І тепер залишається чекати.
Дякую цій групі та сайту roma.in.ua за допомогу у підготовці до екзамену


Marichka 08.08

Привіт усім! Була сьогодні на візиті в консула. Коли дізнався, що я львів’янка, каже: «Перше питання культурно-туристичне, якщо не відповім, то піду на прогулянку  І на папері схематично показує вхід на Личаківський цвинтар, і питає куди потраплю, якщо йтиму прямо, і потім поверну праворуч… На прогулянку йти не довелося…  І Він почав переглядати мої документи. Наступні питання: Ким був Юзеф Пілсудський, і що він зробив для Польщі (тут я ще додала, що в цьому році 11 листопада будемо святкувати 100-ліття Незалежності) Потім просив розповісти про Cud na Wislą, і з ким тоді воювала польська армія. Коли святимо яйка? І що таке Wigilia, які страви готуємо в цей день ( тут ще додала про ділення оплатком і складаннє жичень) Питав також, о котрій годині в катедрі Пастирка. І на кінець, які міста Польщі я відвідувала. Так йому сподобалась моя розповідь, що заклив Пані консул з сусідньої кімнати, і каже: ” No prosze jeszcze raz powtużyć jaki miasta Pani odwiedziała”
Також питав, ким є, де вчила польську, і чому раніше не прийшла… Дякую щиро Roman за цю чудову групу, яку Ви створили. А Nadiya за підтримку, консультації і конспект, які значно спростили мою підготовку. Всім бажаю успіхів і натхнення! 


Nadiya 02.08

Вітання всім!
Хочу поділитись з вами своєю радістю)
Сьогодні у Львові здавала на Карту, розмова пройшла успішно.

Коли, перед візитом до консула, перевіряли мої документи, вийшов пан консул і питає, чи є хтось перший раз, щоб отримати Карту, бо було багато людей на продовження терміну. Сказала, що я.То хай пані підійде до мене. Хух, мені стало більш спокійніше, бо говорили, що якщо пан, то файний:)
Попросив показати вньосек і паспорти( закорд., укр.) І каже: О, то пані є зі Львова. То хай мені одразу розкаже про пам’ятки Львова. І я, звичайно, почала про Cmentarz Orląt. Він зупинив і ще на листочку уявно намалював схему Личаківського і каже, що буде, якщо йти прямо до кінця, що там за цвинтар. Я продовжила, встигла сказати лише хто похований і чому, консул зупинив, бо було достатньо тільки назви.
~Далі перший куплет гімну
~ Ким пані є, чим займається?
~ Де вчила польську?

Я в очікуванні наступних питань, а пан консул каже, щось в такому плані, вже дослівно не згадаю : Zapewniam że pani dostanie przynależność…
І я зрозуміла, що отримаю Карту, і думаю, як, так швидко, я скільки все детально вчила, а спитали зовсім мало.
Тим часом, коли я це собі думаю і здивовано радію, пан консул ніби згадав і каже: Tak mi sę spodobało jak pani dobrze opowiadała że zapomniałem przejrzeć dokumenty( сміється).
Почав дивитись документи. Ними були свідоцтво про народження бабусі, де вказано національність її батьків( моїх прадідуся, прабабусі) – поляк, полька. Спитав, чи є ще їхнє свідоцтво про народження. Сказала, що немає. Він посидів, подумав, а мої думки в той момент: хоч би не сказав їхати за витягом…і десь вийшов. Прийшов і почав вносити дані в комп’ютер.
Паралельно з тим спілкувались: Чи маю rodzeństwo, чи вони мають Карту, чи так само знають польську, чи планую їхати в Польщу, які польські книжки читала, хотів почути про Станіслава Лема, бо є його українська школа у Львові (він там вчився).
Вкінці запитав для чого мені КП і дав підписати документ.

Дякую групі за допомогу у підготовці, ваші відгуки, матеріали. Особлива подяка пану Roman за допомогу у реєстрації і створення цієї чудової групи. Дякую Artem Ilkiewicz і Natalya Perepelyuk за відповіді на мої питання і важливі рекомендації.
Бажаю усім успіхів! 😊
P.s.
• будьте впевненими і щирими
• усміхайтесь
• постарайтесь не хвилюватись


Natalya 20.07

Доброго дня, сьогодні здавала на карту поляка в Львові. Здала Слава Богу!!!!!!!Дякую перш за все пану Роману і всім учасникам групи за допомогу і підтримку. То все що я готувала розповідь про себе про національність нічого консула не цікавило, то доречі була така старша строга жінка, не знаю як звати. Валила мене по повній, історія, але не просто дати а такі дрібниці що я в шоці була. Питала чому бабця залишилась в Україні а решта її родичів в Польщі, що то було в тих роках. Купа було таких питань що і книжках не написано. Моя співбесіда тривала хвилин 50, вийшла червона аж Малинова. Короче спочатку сумнівалася чи давати чи ні, але останнє питання яке вона задала було таке: Що у Львові я покажу своїм дітям що стосується пам’яток архітектури і тут мене понесло, пам’ятники, Личаківський цвинтар, що є при вході, львівські орлята і які поляки там поховані, будівлі і т.д. , привязала до того питання все що знала і історію і вулиці і це мене врятувало. Після цього вона почала заповнювати бланки в компі увесь цей час розказувала мені про всі дрібниці війни польсько- більшовицької, що було до неї після неї. Короче я в шоці від того всього. Але результат позитивний. То головне. Сказала щоб я й надалі вчила мову, бо мова має бути кращою.
Готувалася я дуже сильно напротязі тижня, аудіо книжки слухала, читала книжки, проходила тести онлайн, ходила індивідуально до викладача. Вчилась в день і в ночі. Насправді треба знати все. Удачі всім хто готується до співбесіди.

Повторне згадування питань в коментах:

які звичаї польські дотримується моя родина
Які у Львові є польські костели
Чому родичі моєї бабусі були перевезені в Польщу, що то була за подія
На які свята поляки дарують дітям дрібні подарунки
Польський Львів, пам’ятки архітектури, будівлі, пам’ятники, Личаківський цвинтар.
З чим асоціюється 1918 рік, 1939 рік
Про Львівських орлят, при чому все в деталях
Відсіч Шведська, з ким билися поляки і як закінчилася та битва
Показувала різні картинки і питала що це
Для кого на Вігілью ставлять пусту тарілку і чому так роблять
Традиції і свята


Romanna 16.07

Сьогодні пройшла співбесіду у Львові, черги не було, тільки мені сказали, що потрібен більш розширений витяг про народження. Правда я мала оригінали маминих документів і це допомогло. Співбесіда була в формі розмови, пані консул побачила, що я орієнтуюся в питаннях і досить добре розмовляю польською.

Мені сказали, що треба якийсь розширений витяг, донести, бо мої діти і внуки потім можуть мати проблему з оформленням КП, а мені вистачає того, що є. Краще мати оригінали документів. Правду кажучи, я чомусь ще 100% не впевнена і за себе, пані консул сказала, що викривають дуже багато фальшивих документів, хоча я в своїх впевнена.


Андрій 16.07

Любі друзі, здавав на К.П в Львові сьогодні,мав запис на 10-30 прийшов раніше,нікого не було що здивувало, так як записатися не реально. Приймала дуже мила Пані, не питала абсолютно нічого,просто поговорили про все,дала підписати і подякувала за розмову. “РS” ( будьте впевнені в собі) і буде Вам щастя. Щиро дякую усім за допомогу

Йшов По товаристві+ прадід


Olga 11.07  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!!! (як не вартує приходити на співбесіду)

… курйозний випадок,що трапився на моїх очах, поки отримувала карту, сидів хлопець молодий, можливо студент, я так зрозуміла,він запізнився, тому пропускав всіх, коли пані нарешті його прийняла, через кілька секунд вийшла з ним, постукала охоронцю та звернула всіх увагу на його взуття ( в’єтнамки) сказала, що це не басейн і так на офіційні зустрічі не взуваються. Хлопця вона прийняла, але була обурена, надіюсь у нього все добре! Ото ж взувайтесь правильно !


Anatoliy 11.07

Шановна спільното! Сьогодні успішно пройшов бесіду на Карту (Львів).  … дякую всім за участь. У цій групі можна знайти корисну і потрібну інформацію.
Був записаний на 13:00, але реально потрапив до консула о 14:30. Там була делегація з Варшави, тому всі чекали. Заходив останній.
Приймала пані консул. Спочатку навіть не знав, чи то консул, чи ні, бо виходили запрошувати дві пані. Була досить мила бесіда. Питалася:
1) про польскість (що для вас особисто означає);
2) про родину;
3) гімн;
4) Пілсудський;
5) Диво на Віслі;
Питалася, де вивчив польську. Загалом побачила, що я орієнтуюсь і дала підписати декларацію.
Прискіпливо ставляться до повторно виданих документів (нових). Мені мало вистачити маминого свідоцтва про народження (вказано, що її мама – полька). Але я ще показав бабині документи консулу, коли вона засумнівалась. Могла послати в архів, як я розумію. Але обійшлося.
Беріть крім закордонного ще й внутрішній паспорт. Одного пана послали по паспорт.
Порада: краще не беріть зайвих речей із собою, щоб не думати, де їх там лишати. А всілякі ножики, запальнички, сірники, ножиці треба класти біля охоронця в кошик (одна сім’я мала невеличкий стрес, бо не виклали, а потім металошукач показав, що є; треба було бігти викладати).
Оце ніби все.


Roman 03.07 (невдача, донесено повний витяг і все добре)

Сьогодні здавав на Карту Поляка у Львові.
Спочатку пані консул перевірила всі документи, потім розповідь про себе, розказати гімн, які будівлі у моєму місті побудовані поляками, звідки походить Іван Павло ІІ. На всі питання я відповів.
Потім запитала чому я аж тепер подаю на Карту. Я сказав тому, що у мене народилася дитина. З того моменту пані ніби підмінили. Вона сказала: «Ви тільки думаєте як би відправити дитину до Польщі, мені дуже прикро». Більше ні про що не питала, сказала, що документи не підходять (хоча на початку розмови вони підходили) і я пішов геть. Півроку підготовки пішло надаремно.

Документи, які не підходять:
1) Свідоцтво про народження матері, видане в 1951 році – вказано, що мої бабуся і дідусь поляки.
2) Витяг з державного реєстру про моє народження – вказано, що моя мама полька.

ДОДАНО 18:07

Сьогодні знову був у консульстві, взяв новий ПОВНИЙ витяг про своє народження (попередній був звичайний).
Як тільки-но я зайшов до кабінету, ще не показавши нового витягу, побачив по її настрою, що сьогодні буде успішне рішення. У новому витязі немає ніякої нової інформації щодо національності. Практично більше нічого мене не питала.
Впевнений, що минулого разу образа на мою відповідь про дитину не дозволила їй вирішити питання позитивно.


Петро 13.06

Доброго дня всім учасникам групи,прийшов час написати й мені кілька слів. Завдяки допомозі пана Романа мені сьогодні випала честь побувати на розмові у пана Консула,за що йому(пану Роману) велике,щире СПАСИБІ. Розмова тривала десь хвилин 15_20.Традиційне питання для Львів’ян про “Цминтаж обронцув Львова” з аркушем А4,розбір документів,розповідь про себе,про сім’ю. Потім про Папу Іоанна Павла 2,цуд над Віслою і Йозеф Пілсудський,а також про футбол(вчора грала збірна Польщі),також запитував чи був у Польщі і де. Доречі пан консул дуже приємний до розмови чоловік. Також зайшов якийсь другий пан і спитав де я ходив довгих 10 років😁,і чи не перебуваю в якійсь польській організації. На цьому все,пан Консул сказав ,що все добре і дав прочитати і пидписати декларацію.Я попрощався,подякував і щасливий поїхав до дому😀😀😀


Olga 06.06

Доброго дня, тепер і я готова поділитись своїми враженнями,щойно повернулась з Львівського консульства, (заледве дихаю, але мушу записати пок свіже в голові) їздила туди два рази, перший раз 30,05,завдяки пану Роману, який мене зареєстрував. Пані мене прийняла переглянула документи,якщо чесно,то я спочатку навіть не зрозуміла,що це консул =)можливо це мене і врятувало, майже не було хвилювання, зрозуміла вже коли вона мені сказала “Давайте поговоримо про традиція Польщі”, от тоді я почала хвилюватись і голос мій почав тримтіти=))) хоча польський у мене не поганий, кілька років живемо в Польщі. Питань було кілька, про Різдво,Великдень, коли розказувала про Великдень, то вона несподівано спитала про одне додаткове накрите місце на столі, я згадала,що це для неочікуваного гостя, перед тим ще й дивилась “Катинь”, а там був такий момент, де дуже гарно видно Різдвяні традиції, але ледь не сказала,що то на Великдень,а потім сама себе поправила  Щойно почала питати які свята є в листопаді, я почала з Днем всіх Святих і вона мене перервала,сказала,що я орієнтуюсь і що може ми ще про це поговоримо. Мені не вистачало одного документа, Пані сказала довести і записала мене на сьогодні. Я була з сином(5 років) трошки попитала звідки він знає польську, переглянула фото наші ,кілька наших сімейних , трошки з елементами традицій святкування свят, а також там було фото сина на концерті Марилі Родович ) Сьогодні я знову ж таки хвилювалась, все повторяла, в голові повна каша, але обійшлось тільки документами, перепитала мене чи ми розмовляли про традиції, я відповіла “Так” і все, дала мені підписати документ про приналежність до польського народу і ще попросила прочитати мене в голос,що я підписую і ВСЕ! Якщо чесно все трапилось так швидко,що я й не зрозуміла, я думала мені зразу скажуть децизію, а так , я розумію, ще потрібно на неї чекати 1,5 місяці( знов хвилювання)! Маю надію все буде добре!
P.S. Не написала про саму пані консул, Пані старша жінка, на вигляд строга, але очі має добрі, мило посміхається!


Halina 06.06

Доброго вечора.Сьогодні знайомий успішно пройшов співбесіду у Львові. Консул спочатку питав по документах, далі коротко про себе, гімн розказати (після приспіву зупинив) потім називав дати свят і потрібно було відповідати яке свято святкується у той день. Запитав чи знає що таке “Оплатек”. А на останок дав прочитати текст.


Юлія 06.04

Вітання ВСІМ !!! Львів-06.04.2018 – пройшла співбесіду!!! Обидві сторони були позитивно налаштовані( я і пан Гжегож), що врятувало ситуацію!!!! Питання на темат Великодня, хто такий Пілсудський (долучила “Чуд над Віслою”, щоб ніхто не сумнівався, що я знаю) і перший куплет гімну(розповіла з приспівом і зробила вдох на другий, але мене зупинили), запитав чи була на Личаківському кладовищі, відповіла, що не була, але якщо пан хоче спитати про автономічний цвинтар оборонців Львова, то можу розповісти і в кількох словах, короткими реченнями відповіла. Ну і звісно розповідь про себе. Окреме ВЕЛИЧЕЗНЕ СПАСИБІ Roman Denysiuk та Artem Ilkiewicz , якби не ВИ то цього чуда, я б так зразу не побачила (це був другий візит до консульства, перший була консультація стосовно документів).
Головне пам”ятати, що це звичайна співбесіда, не пройдете за першим разом-спробуєте ще, якщо ви справді поставили мету і знаєте ціль. Кожен випадок є індивідуальним, тому не порівнюйте себе ні з яким іншим випадком, а просто пробуйте!!! Їх поганий настрій можна пояснити, як виявилося приймають по 70 людей кожного дня… Удачі і віри в чудо!!!


Регіна 06.04 подача на дитину 15 років.

Подалися сьогодні з малою на карту. Попали до Бохенка знов. Нічого не питав, але рівень знання польської мови таки перевірив тихенько, бо сам багато говорив і дивився як мала реагує і що відповідає. (тут проблем у нас немає, бо польська школа). І попросив гімн процитувати. Перший куплет і приспів розказала, було достатньо.
А ле настрій в нього так собі. Зараз пішла хвиля на продовження кат поляка, ті, що в 2008 році отримували, і їх дуже багато, отже консули просто завалені тими анкетами. До того ж багато приходять з нових взагалі без знання польської і він дуже сварився.
Казав, що відправляє всіх, хто його не знає. Вчора відправив вісім людей, бо не знали гімну


Галина 05.04

Доброго дня!Співбесіду на отримання Карти Поляка пройшла успішно.Прийняв мене пан консул.Спочатку попросив розказати про себе,потім спитав які я знаю свята,назвала релігійні і державні,спитав що таке wigilia .І на кінець спитав що святять у кошику,Підписав документи і сказав чекати 1.5місяця.


Мар’яна 04.04

Доброго дня усім!
В мене він точно гарний, адже я пройшла співбесіду на отримання Карти Поляка.
Але не все так було весело, це друга співбесіда.
Перший раз я попала до жінки консула. Дуже хвилювалась. Жінка консул почала закидувати мене питаннями, почала говороти, що моя польська нікудишня, маючи бабцю польку можна було вивчити. Коли я сказала, що єстем схвільована, вона запитала, цо то значи схвільована і тут я вообше розсіялась. Далі вона попросила мене піти до бабці і щоб вона навчила мене мові і історіі.

Сьогодні другий раз здачі.
Перейшлась по головних датах, традиціях, святах, про цвинтар…трошки культури.

Прийняв мене пан консул, дуже був позитивний і веселий, що мені стало трошки легше)
Присідайте, розказуйте пані, каже консул. Я наперід вибачилась, що хвилююсь і за свій рівень пол.мови, але сказала, що вчу сама дома і з бабцею.
Він засміявся і каже якщо пані дасть мені відповідь то будем говорити а ні то допобачення. Мене аж всю скрутило.
Поклав перед собою листок А4 і каже цвинтаж а що далі як пройти вздовш… я відповіла цвинтар Орлят ( захисники Львова )
Добже іджеми дале…. 11 листопада що за дата) я відповіла
Яке було свято? Вельканоц
Розказати про себе про чоловіка і дітей.
Гімн…… і тут мені …….капец… я знала лиш перших два рядки, за те знала хто написав слова і музику і кажу йому. Кажу вибачте я забула, але виправлюсь чесно я вчитиму…
Далі він слухав мене і переглядав моі документи і каже, ще хоче бачити док мого така про одруження ( беріть зсобою все все що маєте ) я дума то капец, нащо йому вони, він вже хотів мені все віддавати, я підстрибую і кажу, за годину буде на столі, він як за годину!!!! Я кажу чесно чесно. Він каже марш. Що це було далі, інший кінець міста, затори на дорогах, я розтріпана і радію і переживаю, але встигла. Він знов перейшовся по документах, хоча свідоцтво татове йому чомусь не сподобалось, я сиджу трушусь, він каже чого я так переживаю адже карта в мене))) мені аж не віриться. Вкінці він дав мені прочитати документ де я ставила підпис на карту поляка.
Читати і розуміти в мене добре, але говорити трошки проблема, тому тепер лиш вчитись.
Так що я щаслива.


Наталія 13.03

Здавала у консула, пана Гжегожа.

Спочатку сказав, що якщо я зі Львова, то має питання до мене, і якщо не відповім, то поїду на екскурсію на Личаківське кладовище і не буде навіть розглядати документи. Запитав, якщо зайти на Личаківське кладовище і йти прямо, то що я побачу. Відповідь я знала – Цментаж обронцув Львова. Він каже – дивно, 95 % не знають назви правильної. Каже – тоді пані нікуди не їде і будемо говорити.

Наступне питання – скільки голів має польський орел – 2 чи 3, я відповіла що 1, ще запитав що несе курка, і що то за свято, коли ми ті яйця святимо. Ще запитав, чи знаю гімн, але розповідати не просив. І все..навіть трохи шкода, що більше нічого не питав, бо я вчилась два місяці і знала дуже багато. Ну але тепер знаю історію Польщі і ще багато всього, це мені точно не зашкодить.

А далі було найцікавіше…я подавалась по маминому свідоцтву про народження, де вказана національність бабці. Консул сказав що йому не подобається це свідоцтво, що воно має підозріло новий вигляд. І каже – хай пані їде за витягом по цьому свідоцтву з квадратною печаткою, як привезе сьогодні, але тільки до 13.00, то буде тоді мати карту без додаткових питань. А як не привезе, то буде ще раз реєструватись на зустріч з консулом. І відправив мене на вул. Дорошенка за витягом. Я туди приїзджаю, а мені кажуть – ми тут тільки печатку можемо поставити, а витяг треба брати в міському Рагсі на Новому Львові. Їду до Рагсу, впрошую зробити мені терміново витяг, бо вони видають його тільки після обіду. Потім лечу знову на Дорошенка, ставлю печатку і бачу що не встигаю вже до консула.

Але все одно їду до Консульства і охоронець каже, що консул ще приймає. Заходжу вже до нього, а він каже – о пані так швидко, не очікував що сьогодні встигне. Каже, не дуже мені той витяг треба було, але хотів побачити – наскільки пані сильно хоче отримати Карту. І все! Підписав документ і сказав чекати від 1.5 місяця . Реєстрацію я мала на 9.00, а в кінці вийшла з консульства о 14.30, але щаслива!


Галина. 01.03

Добрий день! Здавала у Львові 01.03 у старшого чоловіка-консула. Спочатку попросив розказати про себе,звідки приїхала і як їхала (мороз мінус 22). переглядаючи документи запитував хто мама, хто баба, хто дідо, як звали їхніх батьків. Сказав, що документи добрі і переходимо до культури, традицій і історії. Потім запитав які я знаю свята,назвала релігійні і державні, назвала які саме. Запитав по датах коли яке свято.Дальше питав про Святий вечір: якого числа, як все відбувається, які страви готували. Запитав чи знаю що таке Tłusty czwartek-відповіла, а потім Środa Popielcowa, я говорила, а консул почав друкувати і тут пауза…(.серце стукає все сильніше)…, а потім для чого мені КП-відповіла, а він каже що треба добре польською розмовляти-кажу дуже стараюся, але вчилася сама та й так виходить. Надрукував декларацію і дав підписати. Видрукував листочок написав там номер і сказав чекати 1-1, 5 місяця. Дивитись в інтернеті коли буде, та й все dziękuję та й do widzenia.


Наталія (23.02 подача для дітей)

Всім привіт. Як і обіцяла звітую про сьогоднішній наш похід у Львівське консульство на подачу документів дитині на КП.
Записані ми були на 11-у годину, прийшли нікого з людей взагалі небуло, окрім охоронця, що мене дуже здивувало, бо коли появлялись дати для запису то я не змогла зареєструватити дитину бо вони швидко зникали, дякуючи п. Роману ми сьогодні потрапили в консульство. Дитину ми з собою не брали, хоча дуже хотіли її взяти бо вона в свої три дуже гарно говорить по польски. Але добре що не брали бо її присутність була необовязкова. Зайшли ми в середину десь об 11-й, а до консула потрапили десь о 11. 40 точно незнаю але трохи чекали в середині. Нас як батьків нічого непитала, перевірили документи ми з чоловіком підписалися, ще поки пан консул заповняв То мило собі з ним поговорили. От і все, видрукував нам лист очок написав там наш номер і сказав чекати 1-1, 5 місяця. Дивитись в інтернеті коли буде наш номерок


Юрій 21.02.2018

Сьогодні пройшов співбесіду на КП. Питали про польські традиції в родині, про битву “Чудо над Віслою”, про незалежність Польщі, що символізує оплатек. Головне спокійно і впевнено відповідати на запитання.


Віола 14.02

Добрий день!Здавала у Львові 14.02 у жінки-консула.Спочатку попросила розказати про себе,звідки приїхала і як їхала,чи була важкою дорога.Потім попросила розказати про традиції,які я знаю.Це був перший день католицького посту,я розказала про Попельцову срьоду,потім про те спитала,коли і що світимо на Пасху.Потім показала оплатек,спитала,чи знаю я,що це таке і де можу його взяти.В кінці спитала для чого мені карта і дала підписати декларацію.

Oxana 12.02.2018 подача дітям 15 і 17 років. ВАЖЛИВО

Здавали сьогодні дітям на КП (Львів). 15 і 17 років. З документів. У дітей показували закордоні паспорти і свідоцтва про народження. Про ІД-картки навіть не питали. У батька дітей був лише український. По розмові, почав з старшого, спитав чи говорить польською, син відповів чесно, що не дуже, але вчить, і тут почалося… традиції, день незалежності, гімн, ще по святах, Личаківський цвинтар. Син не все знав, консул трохи розізлився. Документи взяв, але на листку, по якому відбирають, написав, що при отриманні повинні його розпитати по святах, гімн і Личаківський. У меншого лише спитав, скільки років


‎Nataliya 22.01.2018 подача на КП дітям

Доброго дня! Звітую по гарячим слідам 📷:) подавали сьогодні у Львові документи на Карту Поляка для дітей (2 і 5 років) по Карті батька. Все було супер, прийшли раніше, одразу вийшов консул, запросив до себе, при тому, що в коридорі ще сиділи люди. Тут в групі нам порадили дітей з собою не брати – так і зробили. Не врахували нюанс- треба реєструвати кожну дитину окремо (бо ми реєстрували на зустріч тата/власника карти з проханням видати карти двом дітям). Ще підписи у вньоску треба ставити в присутності консула, тому з останньої сторінки у віконечку пані вирізала фото, сказала переклеїти, в другому вньоску не встигла – вийшов консул, дозволив не переробляти 📷:)здали, чекаємо


Через приват 18.01.2018 КП для дитини

Були в посольстві в Львові , ми їхали подавати на карти дітям отже дітей не потрібно було можна без дітей їхати якщо вони не мають повних 13 років .ми зайшли з дітьми але їх не кликали.Ще навіть консул вибачився що дітей не кличе а ми привезли ..
Після нас була пара теж для карти дитині вони навіть не питали де їхня дитина просто все прийняли і то дуже швиденько напиши там в групі може когось цікавить
Перед нами вийшов один хлопець який здавав пятий раз і не здав консул вийшов весь червоний злий добре що ми до нього не попали бо хто зна може б і дітей тоді закликав . Так що там краще йти до жінки або до консула високого худшого а от до маленького грубого ні


Анна 17.01.2018 КП для дитини

Сьогодні подавали документи на карти Поляка для дітей.Прийшли раніше, подалися раніше, т.як нікого більше не було.Процедура зайняла 15 хвилин за двоє дітей.Сказали карта буде готова за 2 місяці.


Петя  05.01.2018

Всім доброго вечора.Сьогодні успішно пройшов співбесіду у Львівському консульстві.Насамперед велике спасибі адміністратору групи Roman Denysiuk за те що багато в чому він прояснив ситуацію по документах(я готувався і записувався сам без агенств) по вньоску і допоміг мені найти гідну людину для підготовки.Велике спасибі пану Artem Ilkiewicz за допомогу у підготовці.
Запис у мене був на 12.00,об 11.35 я зайшов у консульство,по суті була жива черга,переді мною було 4 особи.Приймали пан і пані консули.Я потрапив до пана.
Біля 8-10 хвилин він переглядав усі мої документи яких я привіз чимало)))до речі забрав для комплекту всі,навіть такі як військовий(хоча там дата народження з помилкою була,тільки дата і місяць,рік правильний був)і саму метрику дідуся де була помилка в прізвищі,буква Е замість И,також документи з костелу забрав.Подавався я по метриці мами де національність її батька(мій дідусь) була поляк.а всі інші брав як додаткові і пан консул всіх їх забрав,хоч я йому вказав що в інших помилки є
По питаннях
1.Звідки я приїхав,коли почав розмову він перебив і погнав по питаннях
2.Гімн росказати перший куплет з приспівом
3.коли день незалежності
4.від коли почали святкувати день незалежності
5.Хто такий Пілсудський
6.що несе курка
7.коли світимо ті яйка що несе курка))))
8.яке годло
9.показав кусочки оплатку і я це чудово знав але із за хвилювання ляпнув що то пастерка(хоча чудово знаю що таке оплатек бо тітка з польщі ще в 90-х роках завжди його нам привозила на вігілію)
10.після спитався а що таке тоді пастерка
11.об якій точно годині вона починається
12.скільки голів у орла з годла 2 чи 3???Я відповів що 1 і він тоді ще 2 рази перепитав чи точно я так впевнений в цьому)))))я відповів що 100 %
13.далі спитався чи був я в Кракові і чи знає що є символом міста,я відповів що не був але літом обовязково зїзджу
після він почав друкувати листок і взявся за печатки(тут я видохнув і зрозумів що все ок)))
під час цього він сказав що я перший хто сьогодні у нього здав)))як доказ показав печатку де дата не була поміняна від вчорашнього дня,поміняв дату і почав бити печатки.Дав розписатись на бумажці і ще спитав для чого карта..
в кінці вже коли я ставив в плецак документи (серед яких був номерок за яким я маю слідкувати коли карта буде готова) пан спитався скільки я готувався))))я відповів,після чого він мене привітав і побажав успіхів.Йдучи з ним уже на вихід я йому сказав що не можу зрозуміти як на оплатек я сказав пастерка,він засміявся і сказав що із за хвилювання буває.
Вибачайте що багато тексту але то все емоції,чесно не вірилось що все получиться з 1 разу тим паче що ще півтори місяці назад я навіть не знав що таке карта поляка і хто 1 король був і елементарних речей.Ще раз всім дякую
P.S.Народ готуйтесь до розмови бо чекаючи в черзі я побачив людей які вже 2 чи 3 раз здавали і не знали елементарних речей….
Всім успіху і любові!!!


Pavlo грудень 2017

Також додам свій список запитані котрі задав консул.
Назва польських поховань на Личаківському кладовищі. Цього я не знав і Пан Консул відправив мене на саме кладовище і взнати.
Коли я приїхав з кладовища він після детального вивчення документів:
– Що означає дата 11 листопада для поляка
– Яке свято святкуємо 1 листопада
– Хто такий Юзеф Пілсудський та що він зробив для Польщі
– Другий поділ Польщі коли відбувся.
Плюс звичайні питання під час перевірки документів: ким працюєш та чи маю дітей.
Дуже радий, що вдалося все пройти за один день.


Irysja грудень 2017

Всім добрий вечір! Хочу поділитися своєю радістю- вчора отримала позитивний результат по співбесіді на карту поляка в місті Лева. Випадково дізналася про зміни до закону ” Про карту поляка” і вирішила не втрачати свій шанс та спробувати. Буквально за тиждень підтягнула польську, вивчила всі питання необхідні на співбесіду про Польщу. Дуже хочу подякувати пану Роману за його колосальну роботу з веденя групи та донесення необхідної інформації людям, про яку на жаль не розповідають в новинах( Також за підтримку та моральний настрой! Подавалася я по громадянству свого дідуся, який служив в Війську Польському!В мене були документи з польського ужонду, які підтверджували даний факт, також було посвідчення ветерана та медаль за участь в Оборонній війні 1939 року. Також дідусю була призначена польська пенсія. З цими документами я і прийшла на співбесіду) Співбесіда була з жінкою консулом. Одразу почалися питання про мого дідуся, по якій лінії, які маю підтверджуючі документи. Між переглядом документів задавалися питання по знанню традицій, культури. Питання були такі:
– Коли день польського війська і з яким святом та подією цей день асоціюється?
– які знаю свята, які були та будуть найближчим часом. Які традиції підтримую в своїй родині?
– Що таке іменини в Польщі і з чим вони повязані. Що важливіше для поляків іменини чи день народження?
– З чого починається Вігілія. Що прийнято робити на Боже Народження.? Що таке ялинка і з чим вона асоціюється.
– Коли Святого Миколая та які традиції?
– Що таке оплатек та які звичаї повязані з ним.
Потім були питання на визначення мого знання мови, на зразок розказати за свій день коли просинаюся, що роблю.
Також питали де вивчала мову, які фільми польські бачила та де їх можна глянути в Львові.
Питали польський гімн, який я запропонувала заспівати, але сказали що краще не треба))
І ще було питання, який би я хотіла отримати подарунок на Різдво)Ну який подарунок, це зрозуміло- карту поляка)
Чекати на виготовлення картки потрібно півтора місяця, провіряти можна за номером телефону або онлайн. Всім дякую хто дочитав до кінця) Якщо в когось будуть якісь питання – радо відповім)


Oxana Fortuna 6.12.2017

Heh, напишу і я…(Львів). Зранку встала, розбила телефон, подумала ….яка дурниця, на щастя) Поламався принтер-сканер (а я не скопіювала документи, які тільки вчора привезла з архіву)… Поїхала на подачу на КП. Вже в черзі почала трохи заспокоюватись, черга була трохи велика, поговорилаз іншими і все ок). Прийшла на розмову, була остання, попала до такого нехуденького пана, який був дуже голодний і трохи злий. Взяв листочок, і каже, як пані не відповість на це питання, то йде на прогулянку, вже сьогодні пару людей туди пішло… Я напряглась))) Консул намалював квадрат…”ось тут головний вхід Личаківського, а ось в іншому кінці що” і тут мене понесло, бо про Личаків і про людей, похованих на нього я можу говорити довго, про Орлят, в якій битві вони загинули, коли це було, що до того спричинилось. Пан консул мене перебив, ” не треба треба, вистачить, не треба назвіск, бо я дуже голодний”. Потім спитав, коли святимо яйця, після відповіді розказав, що хлопець переді мною цього не знав! коли Вігілія, що за свято 15 серпня, я знов цілий твір: незалежність, Пілсудський, війна рос-більшевицька за кордони, хід війни іт.д. Пан консул зробив круглі очі, перебив, бо “направде єстем бардзо глодни” . Взявся до документів. До речі, в мене був ше як додатковий документ з краківського архіву, то при мені дзвонив в той архів і провіряв, чи документ справжній.. Дав прочитати вголос лист про приналежність до польського народу, і після підпису мого ще спитав, чи знаю такого спортовца Войцеха Фортуну, лижника, (однофамільця), я сказала, що не знаю, але знаю Малиша) Він засміявся. і все…..Я ЩАСЛИВА, два роки до цього йшла, все шукала документи, писала по всіх архівах Польші і України, їздила сама по архівах. В цей час багато читала, дивилась, купляла книжки. Мені просто було це цікаво…. Найперше, дякую Оксана Летнянчик за копняки, якби не вона, я б давно кинулась того ровера, дякую Roman за групу, за щирі слова і відповідді на мої безкінечні питання, дякую усім в групі за дописи і людям, які тримали за мене кулаки, дякую Artem Ilkiewicz за розмови і віру в себе…. Я це зробила! Плачу від щастя і нарешті я…. висплюсь


Анонімно листопад  2016

Я хотіла просто розповісти як я отримувала карту поляка.Тобто я прочитала що люди дуже налякані тою співбесідою і багатьох той страх зупиняє.
Я здавала у Львові в листопаді 16.і все зубрила вчила назубок. Їхала до консула в таксі і таксист каже чого ви така налякана.я кажу:їду на співбесіду з консулом переживаю дуже. Начебто все вчила але аж руки трусяться страшно
А він говорить:ви собі просто зрозумійте що ті співбесіди потрібні щоб знати що я володію мовою і знаннями і зовсім необов’язково що питатимуть щось аж таке))Він як в воду дивився .Я розлабилася.Зайшла до консула.він в мене спитав чого ясварюся з пані біля віконечка.я кажу бо вона не хотіла брати документи і я їй сказала що це вирішуватиме консул а аж ніяк не вона.Він засміявся.тоді почав питати чи мені не зимно бо кондюк включений але все ж прохолодно.я кажу я зимова)тоді спитав звідки володію так мовою я розказала що жила в Польщі про дитинство про конкурси про програми які дивилась.спитав улюблене місто я кажу краків.спитав чи я смока бачила ))подарував шоколадку.)тоді сказав що в нього непрацює принтер щоб видрукували мені бланк(думаю такий хід щоб подивитися чи я нервуюся)я спокійно сиділа розповідала всі ті 30хв поки непрацював принтер про сина про те як краще подати на нього документи.і ТД словом Жодного питання про королів свята річки озера памятні дати тощо.Просто розмова ніби старих друзів.І коли я прийшла подавати на сина то попала до нього ж)))він спитав в чоловіка чи той непроти)щоб синок мав приналежність до народу польськего і все)
Тобто не у всіх це важко проходить.
Ще сказав що приємно коли дівчина приходить скромно вбрана а не з цицьками навикаті перед прапором Польщі)

Поділитись: