Сталий побит за походженням (Без Карти Поляка)

Дані, які публікую, зібрані на основі реальних описів співбесід, в основному з групи: https://www.facebook.com/groups/infoKP/

Не всі пишуть відгуки, для узагальнення – підтверджена інформація поки що що питань має бути 22 задано. Перелік питань не знаю звідки але є типовий (малюнки нижче), зараз почали питати про Бандеру і Волинську різню, Шухевича.

Багато людей навіть не знають що так можна. Можна! Якщо маєте польське коріння – не обов’язково робити Карту Поляка щоб отримати швидше сталий побит. Вигідніше, так, 100% з Картою Поляка. Але якщо час дорожчий (особливо там де нереально записатись типу Вінниці), то можна з цими документами зразу подаватись на сталий побит.

Які плюси які мінуси?

УВАГА! Коментар відносно оплати за подачу на побит сталий від Наталії з групи юридичних консультацій:

по поводу 640 злотых, то я писала на мера города письмо на «уможение» этой суммы, в связи с трудным финансовым положением. На тот момент была студенткой стационара и работал один муж. И, в результате, решением мера я не платила этих 640 злотых, только 25 зл. за пластик. ( Муж заплатил 640, за дочку заплатили 320)

Про эту возможность подсказали сами работники уженда, в тот момент когда я уже собиралась платить.

Плюси Мінуси
1. Якщо подаєтесь на сталий побит – економите час, бо процедура дуже проста, подали документи, пройшли співбесіду, отримали КСП. Якщо брати найгірший варіант з Картою Поляка – то до її отримання може пройти 2-3 місяці, а деколи і пів року.

2. Записатись майже ніде проблем немає, а навіть якщо є то є рішали які за 100 злотих (а не стільки скільки у Вінниці) запишуть Вас прямо на завтра.

3. Поки що можна проходити співбесіду з перекладачем.

4. Отримання печатки про подачу на СП відразу легалізує Ваш побит в Польщі. З Картою Поляка поки не подались – треба мати візу.

1. дорожче. Бо при наявності Карти Поляка не треба платити 640 злотих

2. Треба переклад всіх документів, присяжний переклад. Якщо це треба аж до прадідуся чи прабабусі – то дуже багато документів треба перекладати

3. більше питань задають

4. немає допомоги при подачі, як при Карті Поляка.

5. Більше проблем з дітьми (якщо зробити карту поляка до діти теж можуть КП отримати неповнолітні)

Тому вирішувати кожен має сам – що зекономити? Час (тоді сталий побит), чи часу є багато (тоді КП). Якщо ж Ви не плануєте їхати ПРЯМО ВЖЕ – робіть Карту Поляка. Ну і відгуки.


07.09.2018-19.01.2019 Anna Варшава

Подавала 7 вересня 2018 особисто.
З датою допомогла Halina Lewitcka,за що окрема вдячність.
До цього намагалась зловити дату сама і нічого не виходило 2 тижні.
Готувалась і на подачу і на співбесіду самостійно.

З поданих документів:(всі документи оригінали і по 2 копії для завірення)

ОРИГІНАЛИ І КОПІІЇ

2 заповненні вньоски
4 фото 4.5×3.5
Паспорт+всі сторінки з відмітками
Карта(Якщо є в наявності)
Контракт+децизія(працюю в Польщі з 2017р.)
Довідка з податкової(про відсутність заборгованості)
Довідка з ZUS
Справка про несудимість
Песель
Ніп
Мельдунек
Умова найму мешкання
Чек про сплату(рекомендую заплатити за день до подачі і зробити копію чека)
Біографія польскою мовою

Свідоцтва про народження і шлюб(при зміні прізвищ)
Моє-Мами-Бабусі з присяжним перекладом

Свідоцтва віддала одразу оригінали(Пані,яка приймала документи порадила,щоб потім не доносити)
Здала відбитки і отримала одразу червону печатку в паспорт(також Пані порадила поставити,бо потім будуть викликати окремо)
Децизію поставили на 7.01.2019

Окрема порада:подавайте одразу якнайбільше документів,від цього залежать терміни розгляду Вашої справи!

В онлайн кабінеті в перший же день висвітило донести оригінали свідоцтв про народження з вказаною національністю…(Я їх здала одразу)

На наступний день,я була в уженді,де мені сказали чекайте на лист,часом так вибиває програма,але лист є головним.

На сайт заходила часто,періодично ходила на пошту, питала чи нічого не було…

Все було без змін до 19.12
На сайті запросили на співбесіду на 7.01
20.12 поштар принесла лист
В листі інспектором була зазначена жінка, але проводив співбесіду чоловік.

СПІВБЕСІДА

Прізвище ім’я моє
Як називається воєводство де ми знаходимось-перерахувати воєводства
Місто де ми зараз-всі столиці
Де вивчала польску?
Сімейні традиції,які дотримуємось
Чи ходжу до костелу
Різдво-дати звичаї страви
Заспівала 2 колядки
Прочитала 2 молитви(їх знала з дитинства)
День незалежності-дати
Заспівала весь гімн
День поляків за кордоном
Символіка-герб,прапор
День всіх святих
Кого можна вважати сучасним героєм Польщі?
Валенса “Солідарність”
Кароль Войтила
Видатні люди мого міста
Улюбленні музичні гурти,фільми,серіали
Катинь
Волинь(Бандера і Шухевич)
Президент,прем’єр

ВСІ запитання були вже написанні раніше,він тільки зачитував.Я відповіла на всі,готувалась ще з літа.
Загалом все зайняло 40 хв.
Прочитала,підписала.
Запитала скільки часу чекати?Сказав від місяця до 3…
19 січня прийшла смс на 29 забирати карту😇
Сподіваюсь,мій досвід Вам стане у нагоді!
Дякую за допомогу і інформацію у группі😘


24.04.2018 Марина, Гданськ

Добрий день, дякую цій групі за доступну інформацію щодо питань. Документи на сталий побит без карти поляка подавала в місті Гданск Поморського воєвудства в квітні, зустріч з інспектор була сьогодні 5 вересня але можна було і в серпні. Інспекторша була дуже приємна, співбесіда проходила як питання і відповідь, питань було десь 50-60, більшість про родину, традиції які в моїй родині, як виглядає будинок в якому я виросла, чи були в мого дітуся памятки звязанні з Польшою, які свята святкуємо і як, що я знаю про Польшу свята або видатних людей, так як зараз живу в Гданске то що такого цікавого і чим є це місто видатним, хто такий Jan Pawel, хто зараз президент і премєр, що буду робити коли отримаю карту, більшість питань були по родинні історії які мені розповідали, вірші і пісні якщо такі були чи памятаю. Сказали що добре і чекати на рішення) Всім терпіння і добре пройти співбесіду)

Подала документи 24 квітня, відбитки в червні взяли але на печаті поставили, що в квітні. Весь процес десь був 5 місяців, думаю тому що в Гданске і то мені говорили в іміграційному центрі, що люди чекаю рік і більше.
Питання лише було як я ставлюся до української політики, і чи розповідав мені дідусь як мордували поляків але таких питань щодо Бандери, Шухевича не було.

Мені інспектор сказала що децизія повинна бути в кінці вересня, так натяки були але це лише 2 питання і то вона сказала що панні може і нічого не відповідати якщо вважає це за потрібне.


14.12.2017  Viktoria Бидгощ

Доброго дня усім хто тут підписаний! Також хочу поділитись своїм досвідом у подачі на сталий побут в місті Бидгош ( Куявсько-Поморському уженді )
Коли я приїхала у Польщу, працюючи і маючи весь пакет документів на часовий побут, поїхала я подаватись на нього. Чесно, не цікавилась і абсолютно нічого не знала , що щось є подібне як Сталий Побут. ( А ні родина, а ні знайомі не робили ніяких карт, тому ніколи не перетиналась з такою інформацією)
І вже в уженді мені дісталась адекватна інспекторша, і розказала за сталий побут по корінню ( по походженням)
Самий перший мій вньосек був це часовий побут, він у мене тягнеться і до цього часу ( вже 1.5 роки!!!! Так! Так!) постійно щось довожу, постійно щось не вистачає. І буквально дві неділі тому я отримала децизію і вона була негативна. Пояснення було таке, що мій регіон де я працюю і живу, не потребують в моїй праці, у них вистачає своїх швачок. Я написала одволання до воєвуди, то покищо ніякої відповіді немає. Моя сім’я вся тут, я з чоловіком працюємо легально, доньку в школу вже записали, як би все ідеально, а тут мені прийшла відмова.
Але я паралельно за якийсь час після подачі на часовий побут, подалась і на сталий, бо маю коріння польське. Вньосок був зложений 14.12. 2017 року . Всі документи по походженню переклала в Польщі, важко і дуже довго чекала витягів з Хмельницького архіву, але найшвидше мені удалось їх взяти у районному ЗАГСі, ці всі папірці мені збирала мама, бо її тато, і дід уже були поховані, тому вона витягувала акти про смерть. В одному з актів не писало походження поляк, тому прийшлось копати глибше, аж до прадіда.
Всі можливі документи я визбирала і до цього ще додала, копії умови про роботу, песель, страховку. Короче ще все те, що готувала до часового побуту. Лише один раз мені прийшов лист, щоб я письмово пояснила, чи я подавалась на Карту Поляка в Україні, якщо “ні” то чому, а якщо “да” то де. Та паспортні дані мого чоловіка та доньки. І от, в п’ятницю 27.07.2018 року я отримала децизію про надання сталого побуту. В децизії написано що мені принести ще мольдуник на термін більше 2 місяці та зробити проплатив на рахунок 50 злотих для виготовлення пластику.
І саме головне, без екзаменів, без співбесід, я стільки готувалась, бо знала що мене це не обійде, а тут такий сюрприз!
Коли отримаю карту на руки, напишу як це було.


21.06 Dima (Познань)

Ну що ж був сьогодні на прослуховуванні в Познані, в справі сталого побиту по походженню, без КП. По історії, культурі, географії взагалі нічого не питали! Всі питання стосовно родини! Прослуховування йшло приблизно 2,5 години, питань було 50 точно))

Питали, які свята святкуємо, як розмовляємо з дідом, з бабусею, з батьком, з мамою. Як вони між собою розмовляють, чи ж рідні в Польщі. як вчив мову?! І все в цьому руслі.

Розповів про всіх родичів батька, бо по його корінню подавався, короче купа питань, але все пройшло спокійно)

Жіночка наче привітна, все пройшло спокійно! Сказала чекати децизії місяць точно!
Так що ще місяць нервів!))


15.02 Констянтин (Краків)

Cześć!

Пройшов співбесіду на сталий побит без КАРТИ ПОЛЯКА, але по польському походженню, в Кракові.
Основні питання були по сімї, які традиції святкує сім’я, як по другому називається яйко Вельканоцне, свята державні, видатні люди, кілька історичних дат – хрещення, 17 вересня 1939, 1410рік, хто такий Ян Матейко, Кароль Войтила, хто перший король, які місця повязані із Польщою у Хмельницькій обл, як раніше називальсь місто Хмельницький (Проскурів) бо я сам із Хмельницької обл, питання про бандеру, де вчив польську мову, чи розмовляє хтось в сімї на польській.
Рішення десь протягом 2-х тижнів буде.
Інспектор Kinga Ligęza, дуже привітна і приємна.

Хто такий Бандера.  Подумайте, що б Ви сказали. Бо це дуже важливо! Від цього залежить усе. Почитайте про czerwone noce, і зрозумієте, що треба говорити.
І не подумайте сказати, що це герой. http://linkowskaz.pl/czerwone-noce/

13.11.17 подал, 12.02.18 собеседование, получается 3 месяца

Додано про хід справи:

  1. Децизія 22.03 вже запросили забрати
  2. Карту забрати вже 31.05 можна було.

25.01.2018 

Привіт) була сьогодні на розмові. Чи здала не знаю, нічого не кажуть. Питань було з 25-30. Не знала 2. Хто прем’єр забула і роки Волинської різні. Перше питання після прізвища був Бандера, Волинська різня і Роман Шухевич, дальше по родичам, традиціям, історії, свята, загальні питання.
Про Шухевича сказала, що історії України не дуже знаю, вчила польську, а про Бандеру, що ворог народу, вбивав людей на заході, серед яких були мої родичі.


Листопад 2017 Краків. 

Я була з перекладачем (на всякий випадок ☺) але відповідала майже на всі питання сама. Співбесіда проходила з інспектором, який веде справу. Спочатку підписала згоду про те, що буду казати правду, потім питали про родину з польської строни (все що я казала Пані записувала в себе на бланку). Далі були питання з історії, політики та релігії. Я не відповіла на 2 питання, я їх просто не знала. Перше то скільки міністрів в Польщі і що таке година Ву (W)- хоча все знала про Варшавське повстання, але що воно мало таке кодове ім’я ніде не зустрічала ? На всі інші питання я відповіла. Приблизно було 12 питань по родині і питань 10 загальних.

Вкінці співбесіди я спитала у інспектора, як вона гадає чи дадуть мені позитивну децизію. Вона відповіла, що хоч я і не відповіла на всі питання, але добре видно, що я не одну книжку прочитала з історії і що перелапатила весь інтернет ? тому вона гадає, що все буде ОК ))

В сумі мені задали близько 22 питань і інспектор в мене була бусінка ) А за 2 дня до мене була співбесіда в моєї мами (в неї інший інспектор) так їй задали близько 35 питань? і вона ще чекає на рішення

Були такі питання: хто міністр фінансів, хто похований в Вавелю, все про ратушу Марьяцку

На рахуног Години “Ву”: https://www.youtube.com/watch?v=Ejd2rsXoQSI , https://pl.wikipedia.org/wiki/Godzina_%E2%80%9EW%E2%80%9D

І від цієї людини перелік питань на які відповіді треба точно знати:

08.01.2017 Анонімно Варшава

Получил карту КСП по корням через фирму. Спасибо вам за помошь и как и обещал в двух словах, для вашего архива и вдруг кому то пригодится расскажу как это было.
30.06.2017 подписан договор с фирмой, по условиям договора стоимость составляет 900 евро, 450 вносишь сразу, оставшиеся после получения карты. они меня записали на 30.08.2017 на подачу документов в Варшаве. от меня требовалось только СОР (свидетельство о рождении), где указаны предки по национальности, в моем случаи был дед поляк, поэтому у меня было 3 СОРа, мой, отца и деда. 30.08 приходишь к ним в офис в Варшаве, девочки готовят весь пакет длокументов и вы вместе идете в воеводство и подаете документы (польского я тогда еще не знал, поэтому все делали те девочки). от меня требовалось только сдать пальчики и поставить подписи. Также мне поставили красную печать в паспорт. Также они предоставили небольшйо ликбез по возможным вопросам на собеседование, но готвоился я вашей группе, что думаю и стало решающим фактором) на 05.12.2017 было назначено собеседование с инспектором. предистроия та же, приехал в варшаву, к девочкам в офис, они под руку и в ужонд. девочка была в роли переводчицы, но к тому времени я уже мог общаться на польском и поэтому общался на польском с инспектором.
Собеседование длилось около часа. 45 процентов вопросы по семье/родне, типа знал ли деда, преследовался ли властью, был ли реприссирован, ходили ли в костел, как отмечали праздники, как сейчас отмечаемт празднкии, что готвоим, кто говорит на польском в семье, что есть из символов полських в семье. остальные вопросы были типо как на карту поляка, праздники, Папа Римский, гимн 2 строчки, герб и так далее.
Что смутило инспектора – это то, что в пакете документов было заключении полиции, в котором они указали, что приходили в указанный адрес и там сказали что я там не проживаю. я сказал что я там живу мол когда приезжаю в Польшу, а не проживаю всегда. после этого еще пару вопросов, дал прочитать протокол, подписать и сказал ждать результата.
Через неделю, 12.12 на сайте появилась информация что принято решение и позже что 08.01 можно забирать карту.
В итоге в Варашву я ездил 3 раза по 2 дня.


Поділитись: