Вінниця, після співбесіди на КП

Все нижченаписане – слова людей, написані в групі https://www.facebook.com/groups/infoKP/ після проходження співбесіди або після подачі документів на дітей. Приєднуйтесь, допомагайте іншим.  Прізвища авторів текстів прибрано, якщо хтось бажає вказати – Ви знаєте куди написати, додам.

Що питають на співбесіді на Карту Поляка в Вінниці (Житомирі і Хмельницькому) ?


09.01.2019 Pavel подача дитині

10.12.2018 телефонував у Вінницю на запис подачі документів на КП дитині по моїй КП, телефонували з 3 телефонів на автодозвоні, за 2 години дозвонились, нас записали на 27 грудня але за тиждень зателефонували з консульства і перенесли дату на 09.01.2019 .
Вчора була співбесіда з консулом, дитині 6років, був присутній з нами , консул дуже приємний, все пройшло швидко (20 хв ) і без додаткових запитань . Сказав що КП буде готова через 3 місяці , приїжджати без дзвінка , ніхто не буде телефонувати і говорити що карта є готова.
Так як мене не буде , то для мами сина щоб забрати КП потрібно мені написати доручення що я даю дозвіл на отримання КП дитини, також копія паспорта закордонного і українського і КП моєї – так сказав консул.
Чекаємо 3 місяці на КП сину )


14.11. Vlada

Записали мене на 9-ту годину ранку. Вже в консульстві вияснилося, що з п’яти людей, які прийшли, одразу троє записані на 9:00, одна на 9:10 і одна на 9:15. Четверо людей здавали вперше, одна пройшла співбесіду два роки тому і отримала карту, але загубила чи вкрали, тому робила дублікат. Пізніше підійшло іще троє (можливо ще хтось, бо закликали 4-ю)людей. Співбесіди розпочалися із запізненням на майже 40 хвилин. Закликати почали по прізвищах, а не по часу запису.
По питаннях:
1. Представитись.
2. Розповісти хто в родині був поляком і про родину? Батько.
3. Де вчилася ким працюю, де живу?
4. Де вчила мову?
5. Чи була в Польщі?
6. Так як я родом з м. Славута в Хмельницькій обл. спитали з яким відомим шляхетським родом пов’язана історія міста. Сангушко. Ким був, чим займався?
7. Які свята святкуємо в родині? Сказала, що польська родина з батькової сторони православні, а зі сторони матері теж були поляки і бабця (прабабця) святкували і католицькі свята. Консул засміялася «Ви напевно свята по два рази святкуєте)) Скільки разів діти подарунки отримують на Миколая і Новий рік.»
8. Коли в Польщі святкують Миколая?
9. Яке недавно було свято? День незалежності.
10. Хто мав найбільший вплив на становлення незалежності? Назвати найбільш відомих діячів. Назвала Пілсудського, Падеревського.
11. Хто такий Падеревський, чим займався?
12. Чи знаю хто такий і чим займався Роман Дмовський?
13. Знані письменники. Словацький, Сенкевич, Міцкевич.
14. Який найвідоміший твір Сенкевича? Вогнем і мечем.
15. Чи не подавалася на побит в Польщі?
16. Чому раніше не прийшла, бо карти видають 10 років.
По питаннях, здається, все. Перевірили документи. Дали підписати декларацію. Привітали з проходженням співбесіди. Співбесіда пройшла мило і ненапружено.


14.11 Pavel

Ура! Нарешті я здав на КП у Вінниці.
Співбесіду проходив 14.11.18., консул: пані Магда
Але саме головне і надзвичайно дивно те, як пройшла моя співбесіда: ми просто розмовляли з нею, здебільшого я розповідав про себе і сім’ю, а теми з історії, традицій та визначних людей навіть не торкалися))))
Усім дякую хто підтримував та був небайдужим в коментах!


14.11 Vlada. (зібрано з коментів)

A ja podpisałam dekłarację. Де вчилась, де живу, чи була в Польщі, що святкували 11, 1-2 го. Хто долучився до незалежності, хто такий Падеревський. Що написав Сінкевич. Які свята святкуємо в родині.

приймали дві пані одна молода, інша старша. Старша слухала, молода питала.

Чекати тепер 3 міс. Тоді питати Але по телефону і електронкою не скажуть, або особисто, або когось просити по довіреності.


07.11 Marina. Заміна карти по досягненню 18 років.

Привіт) а наш син у Вінниці подав документи на обмін КП (по досягненню 18 років) 7 листопада, то сказав консул запитувати аж в середині marca…

*На рахунок питання що питали*:  Консул тільки перевірив документи (вньосек і ксерокопії ), питань як на співбесіді не було)

 


08.11. Переслано з іншої групи

не моє. розміщено з дозволу автора – АНДРІЯ
надихаюча неймовірна історія запису на КП і здачі за 1 місяць (Вінниця як не дивно)

Dzień dobry, Szanowni Państwo. Вчора 08.11.2018 успішно пройшов співбесіду на виїзному чергуванні Генерального Консульства РП у Вінниці в Хмельницькому. Хочу поділитися своїм досвідом, я б його назвав “Неможливе можливо”, бо я сам ще прихожу до тями, це якась фантастика. Тепер все по порядку.
04 жовтня (четвер) я приїхав з Польщі з роботи.
08 жовтня (понеділок) прийняв рішення робити КП.
17 жовтня (середа) мав на руках всі необхідні документи.
22 жовтня (понеділок) перша спроба записатися на співбесіду. Зробив 259 дзвінків з одного телефона. Результат – місць немає.
29 жовтня (понеділок) друга спроба. Дзвонили з чотирьох телефонів, зробили більше тисячі дзвінків. Результат – місць немає.
30 жовтня (останній вівторок місяця) третя спроба. Єдиний день в місяці коли можна записатись на співбесіду на виїзне чергування Генерального Консульства РП у Вінниці на Хмельницький, яке проводиться в другий червер місяця. Зробили близько тисячі дзвінків. Результат – записали на 08.11.2018 на Хмельницький на 14.00. Запригнув, можна сказати, в останній вагон. Бо після мене записали чотирьох. Коли поклав трубку, то був одночасно щасливий і стурбований, бо розумів на підготовку до співбесіди залишається лише 8 днів.
З 31.10 до 03.11 перерив всі можливі джерела і нарив матеріалу на 22 сторінки.
04-05.11 записав все в один файл і слухав через додаток @Voice Aloud Reader (велика подяка Victoria Goncharenko за те що прийняла в групу, і Katerina Umanska за публікацію про цей додаток)
06-07.11 з 22-х сторінок матеріалу вибрав 10 сторінок ТОП-запитань (бо розумів що все вивчити не зможу) і тупо все зубрив.
08.11 (четвер) Співбесіда. Лайфхак: рекомендую прийти раніше: по-перше, не знаю як де, в Хмельницькому сиділи чотири дівчини з місцевого осередку, які перевірили чи все правильно заповнено і чи є всі документи і копії ; по-друге, так як я був по списку в кінці, то я провів свій незалежний екзитпул і по ходу коректував що мені краще повторити. Що питали:
1. Представитись.
2. Для чого потрібна КП?
3. Де вчив польську мову?
4. Розказати які відмічаються свята в моїй родині?
5. Які традиції на Вігілію і що готують?
6. Яке свято відмічається 1 і 2 листопада і які традиції?
7. Яке свято 11 листопада і які головні дієві особи?
8. В продовження попереднього питання хто такий Пілсудський?
9. Назвати відомих письменників і поетів.
10. Так як я назвав 4-х з 6 Нобелівських лауреатів, то в продовження цієї теми спитала хто такий Лех Валенса? Я зрозумів що вона хоче почути, але додав спочатку інші факти: по-перше, що він був 2-м Президентом 3-ї РП; по-друге, що він найвідоміший електрик в Польщі і тільки після цього сказав що він Нобелівський лауреат.
11. Хто такий Кароль Войтило?
На всі питання я дав правильні відповіді і головне розгорнуті, тому Консул прийняла позитивне рішення. Так від прийнятого мною до позитивного рішення Консулом пройшов рівно місяць.
Бажаю всім удачі і легких запитань на співбесіді!!!


08.11. Наталія. Подача на дітей

Сьогодні підтверджували своє етнічне походження з моєї сторони (мами), мої діти. В м. Хмельницькому здавали на КП. Ми задоволенні, консул просто спілкувалась з донькою-15 років і сином-10 років про захоплення і загалом. З донькою більше, бо донька добре знає мову. Зі мною стосовно де і коли я отримала КП. Це власне і все, тільки про особисте.
Всім бажаю успіхів і удачі!!!


30.10 Ірина

Добрий вечір. Сьогодні були на співбесіді в Вінниці. З 8 зареєстрованих чоловік було 6. Троє здавали вперше і троє поновлювали. Всі здали. Тільки одна дівчина при подачі документів забула оригінали , але їй перенесли зустріч на 15 листопада в Житомир. Загальні запитання: розказати про себе, День незалежності, День конституції, як святкують свята в родині, хто отримав нобелівські нагороди, хто така Складовська Марія, про фільм “Огнем і Мечем”. Здавав мій чоловік, і успішно. Дякую цій групі за гарну можливість підготуватися до екзамену (допомогли запитання-відповіді ) Всім удачі.


09.10 Natasha

Добрий день! В мене сьогодні була співбесіда у Вінниці на КП. Рішення позитивне.😍 Пан консул, ну дууууже приємний, молодий чоловік! Не напружена співбесіда, дуже сподобалось. Ємоції зашкалюють!!!! 😁😂😉😊😍
Запитував: для чого карта, яке свято велике в листопаді, хто причетний до незалежності Польщі, що читала з літератури, які фільми дивилась, скільки і де мову вчила, свято Миколая, які традиції в сім’ї. Йому сподобалось, що не брехала про традиції… А направде розповіла як святкуємо свята… Приємна розмова, позитивна людина!
Вчіться, здавайте і не хвилюйтесь!( Як я сьогодні, щоб розписатися тримала ручку двома руками😁😁😁) Все буде добре 😉😊😊

 


25.09 Наталия

Ссьогодні була у Вінниці: все було супер-поговорили про сімью-корені,дитину( син вчиться у Польщі), попитали,що цього року такого має бути в Польщі… у листопаді)))- відповіла-зразу пішло питання,хто був причетний до Дня незалежності-відповіла( Пілсудський),зачепили Варшавське повстання або Цуд над Віслою ( коли було)Трохи попитали по святам-3-х крулі і які ще знаю. Коли зачепила,що я з Житомира-спитали,що в Житомирі зв‘язане з поляками-і тут підступне питання- на честь кого названий Дім польський?? не знала-підказали. Дали підписати децизію позитивну і іти гуляти до трьох місяців!! Все супер-рахую,що було легко! Всім вдачі!


19.09 невдала співбесіда

По Вінниці від знайомого, який здавав і не здав. Питали про відомих поляків Поділля, битву і повстання Варшавське, для чого Карта Поляка і розказати про себе. Висновок консула – краще вивчити мову. проколовся і на питаннях, наприклад, не міг згадати відомих поляків.

 


17.09 Nataliia

Прийняв мене із запізненням в 1 годину( видно якась накладка була.) Спитав по кому подаюсь, де і скільки вчу мову (сказав далі впродовжувати). Для чого мені карта, де і ким працюю.І все. Підписали декарацію. Так здали ще пару чоловік в той день. Для Сломського головне це мовні навички.


13.09 Вінницьке чергування в Житомирі. Подача дітям і додаткова інформація.

Вітаю усіх. Вчора були на співбесіді в Житомирі. Приймав консул-високий, статни чоловік з сивим волосям років за 50. Дуже коректний, але дуже вимогливий. На жаль не знаю його прізвища. Дуже багато людей, які здавали у нього по два-три рази. Вимагає досконального знання історії. У мене дитина неповнолітня, документи проглянув і все підписали за кілька хвилин, а потім почав сина питати: спочатку прості питання про навчання в школі, де хоче студіювати, на яким керунку, а далі пішли питання зовсім не дитячі. Я, чесно кажучи, трохи оторопіла і сама не знала, що сказати . Малий взагалі розгубився. Зрозуміло, у випадку дитини децизія буде по моїї карті, але понервував пан консул нас добряче. Тоді почав розпитувати мене про мою роботу, її специфіку. Якщо в цілому, то людина дуже приємна , співбесіда була як товариська розмова, але водночас він дуже вимогливий. Недарма в нього молодь по декілька раз здає.І ще – пан консул досить пунктуальний-всі йшли за своїм часом, майже хвилина в хвилину.Порада усім, хто буде завати в Житомирі-вчіть видатних людей Житомира, і ще пану консулу подобається, коли в мові використовують ідіоми. Всім легкої здачі.


Анонімно. 11.09

Вінниця 11.09. записався на здачу за тиждень перед тим в понеділок (6 місяців дозвонювався).
На зустрічі з консулом постійно з ним розмовляв. Зайшовши привітався, він запросив присісти. Я дістав вньосок і подав йому, він глянув чи все гаразд попросив дати оригінали документів по яким подаюся подивився їх,(під час цього я запитав чи я можу розповісти про свої коріння він попросив хвилинку зачекати бо читав мої документи). Далі ми розмовляли з ним чому в одних документах поляк в інших українець (зайшла мова за репресії 37 року), далі запитав чому я хочу отримати карту поляка і де я був 10 років – карту видають вже довгенько а я лише тільки прийшов. Було питання про День Неподлеглості – я відповів коли і якого року, додав від себе про Piłsudskiego, Ignacy Paderewski. Говорив про те що Польща виборювала постійно свою незалежність.
трошки про політику України поговорили.
Дуже гарна і приємна людина Пан Консул.
все відбувалося хв 15-20.
Дав підписати декларацію про принадлежність до народу Польського і за 3 місяці сказав що треба буде приїхати забрати КП

 


Владислав 05.09

Ну що? Хвилювався, як і всі присутні, одну жіночку консул відправив бо вона не змогла розповісти чому так піздно прийшла подаватись на карту, а це було перше питання, яке їй задали

Дві дівчини здали, але консул пообіцяв їх детальніше про історію попитати при видачі карти 🙂

Коли мене запосив консул, я зайшов, ще раз привітався, подав документи, мене запитав про Варшавське повстання, а потім ми розмовляли про про те де я працюю, як довго жив у Києві після народження, про той час як я жив з батьками у Польщі, з чим я люблю їсти гриби лисички 🙂

Потім розповів чому не зміг поїхати у те місто де я жив у Польщі в дитинстві у цьому році, обговорювали різні маршрути і їх доцільність 🙂 ( при чому я вже підписав документ приналежності) а ми ще продовжували спілкуватись, побажав мені всього самого найкращого, потиснув руку, сказав приходити за 3 місяці і я щасливий пішов


Viktoriya 05.09

Я сьогодні здавала. Все пройшло добре, пан Консул питав про режисерів і композиторів. Коли була незалежність Польші.
Я назвала 5 режисерів, 4 композитора. Потім розпитував навіщо мені КП , переглянув всі документи і здецидовав згоду)))


Michał 05.09 

Питались про роботу і де польську вивчав. Здача успішна. більше нічого не питались – було добре знання польської


Олена 05.09

Співбесіда пройшла успішно! Пан консул питав хто з родичів є поляками, де працюю, чому хочу отримати карту поляка, чи хожу в костел, які свята святкую, як саме, що таке поливаний понеділок, чи була в Польщі. Все.


Александр 22.08

Добрый день всем!Сегодня сдавал на карту паляка в Виннице преблизительно около 12.00. Принимал пан Анджей. Попросил сразу показать внесек потом документы по кому подаюсь потом спросил кем я работаю что именно делаю,сказал что очень слабо знаю польский(учу сам говорю медленно подбираю слова) дал подписать бумагу сказал прийти через 3 месяца за картой но если не выучу язык карту не отдаст! Преблизительно 15 минут всего беседовали .После меня зашел мушчина, вышел через минут 5 (я еле успел сложить документы в папку)Спускались с ним в лифте он свободно говорит по польски говорил что тоже ни о чом пан не спашивал (история итд) Пишу это только для информации! У всех все по разному я готовился к здаче около года! Готовится нужно основательно на мой случай розчитывать не стоит! Хочу поблагодарить пана Романа и всех кто делится своей историей – группа и сайт супер!!!


Елена 16.08

Добрый день. Сегодня проходила собеседование на КП в Виннице. Сдала))))))Хочу сказать огромное спасибо пану Роману и всем участникам группы, за Ваши советы))))) Принимал тот самый новый консул)) Очень приятный, спокойный)))Вопросы:
1. Варшавское повстание
2. Варшавская битва
3. Падеревский
4. Вигилия, как празднуем в семье
5. Для чего мне нужна КП
6. Вопросы по документам
Все прошло хорошо, я ответила на все вопросы, правда сильно переживала, дал подписать документ))))Сказал прийти через 2 месяца за КП))))Ещё раз Всем Вам оргомное спасибо)))))))


Вікторія 14.08

Доброго дня! Сьогодні забрала КП у Вінниці! Хочу розповісти як все проходило))) Почну з самого початку))))) До співбесіди я готувалася максимум місяць, готувалась ретельно днями напрольот)))) Додзвонилась в консульство з другої спроби,тобто з другого понеділка,через автодозвон. Бесідувала я з пані Магдою,така меленька чорненька, дууууже приємна жіночка консул 😊. Питань вона задавала не так багато як я очікувала, спитала хто я і звідки,де навчалась,в якому університеті, хто за професією + я розповіла про себе, свою історію життя у Польщі і те як я її обожнюю ( Польщу))))) Після чого було питання про день незалежності ,яку річницю поляки святкують в цьому році від дня незалежності,Катажинки,Анджейка і свято войська Польскєго)))) Також запитала про день затвердження конституції,я відповіла і продовжила розказувати про що в конституції йдеться)))) вона мене одразу ж зупинила,сказала що їй так багато інформації не потрібно ,а як пані тим цікавиться і то знає то то є дуже добре))))) Ну і останнім було питання про сімейні традиції, я все розказала) і до речі))) чомусь вона мене запитала,як я добираюся з Польщі в Україну,яким транспортом)) Вона перевірила мої документи,вньосек, дала підписати свій документ і сказала що більше питань до мене нема, за картою прийдеш через три місяці……і все))
Що хочу сказати , чи навіть порадити тим хто готується до співбесіди : Не бійтеся говорити!!!! Навіть якщо ваша Польська не ідеальна – говоріть!!! Не мовчіть! Це все таки співбесіда,розмова в якій ви маєте не тільки довести своє польське походження,а і показати наскільки вам це важливо і як ви любите цю вітчизну! Ну і без знань і сторії географії і культури не обійтися)))))) Удачі всім! А ПАНУ РОМАНУ ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ ЗА ВАШУ ПРАЦЮ,ЯКУ ВИ РОБИТЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ! Без групи я б не справилася ! Всім добра! 😘


Viktoriia 14.08

Cześć! Інформація про Вінницю.
Знайома тиждeнь тому дозвонилася до консульства й запросили на сьогодні. Тeлeфонувала дeсь 1,5 місяця.
Співбeсіда прошла успішно. Консул був з Ополя. Спочатку питав про Варшавськe повстання та про битву 1920 року, про Падeрeвського. А коли дізнався, що навчається в Ополe – запитав ім’я рeктора.
Тож, коли готовитeся до подання на КП вчіть усю інформацію що стгсується вас та, звісно, Польщі.


Оксана 13.08

Ура! Здала на КП у Вінниці. Консул чоловік. Практично нічого не питав. Спитав що таке Вігілія і коли її святкують. Що робимо на Вігілію і скільки страв. А так говорили по документах. Спитав де в свідоцтві написано що мама полька. І все. По часу була не більше 5-7хвилин.

 Я так зрозуміла що для здачі головне вільно розмовляти польською мовою. Бо якщо ти погано розумієш і погано розмовляєш то нічого не буде
Зі мною була жінка яка погано говорить і не все розуміє то її навіть нічого не спитав. Відправив її.

13.08 Aliona

Поділилась знайома інформацією подачі документів на Карту Поляка дитині в п’ятницю 10.08.2018. Приїхали вони з чоловіком і дитиною 8 років, подати по її карті поляка, приймав пан консул, я так розумію, мове йде про Andrzeja Słomski, він взяв пакет документів, а саме копії, і вньосек, почав продивлятися і невимушено запитувати дитину як звати, в який клас ходить, до якої школи, чи займається (захоплюється) спортом, дитина відповіла, потім дитина сама додала що входить до польської організації, до якої саме і консул запитав як звати презеса організації, тут вже мама допомогла, бо дитя трошки розгубилося, потім пан консул запитав батька чи він не проти того щоб дитина отримала карту, і дав батькам підписати вньосек! Привітав і сказав за картою через 2,5-3 місяці з паспортами! Може забрати мати без дитини!


09.08 Mikołaj подача на дитину

Добрий день. Вчора подали документи на Карту Поляка дитині. Все пройшло дуже швидко, консул даже не подивився жодного оригіналу з документів, швидко постав печатки на копіях і Все.

17.08 Сьогодні забрав децизію для дитини. Це було захопливо))). Прийшов о 9-ті до консуляту, розповів для охороника чому я прийшов, він мені відповів що сьогодні децизії не видають, йому кажу що консул сам записав на сьогодні. Відповідає що в списку мене немає, але зрозумівши що я нікуди не піду попросив зачекати, а сам кудись пішов. Прийшовши каже , що децизія буде після 11-ої. Прийшовши після 11-ої стою чекаю біля віконечка, а там нікого. Через півгодини прийшов консул і питає по якому я питанню (Аааа). Я нагадую про дицизію. Питає якого числа була співбесіда, і просить ще чекати. Проходить ще година, зазиває до себе видає децизію, але правда хвилин 5 перепрошує за завданні незручності ( чесно кажучи це мене здивувало). Ось така поїздка до консуляту.

Руслан 09.08 Подача на дитину

Только что подал внёсек на КП для меньшей дочки. Ясное дело что её ничего не спрашивали, была только короткая беседа со мной, пока проверял документы.
Передомной сдавали пару студентов на продолжение карты, ИХ СПАШИВАЛИ по обычной программе. Пилсудский, Повстання Варшавське, режисеры, Независимость и.т. д.


Elena 07.08 (трохи текст змінено. На це є причини, дещо видалено)

Всем привет! Сегодня была на собеседовании у консула 2 раз……

Когда я уже хотела сесть и записаться на собеседование в Киеве, мне пришло приглашение в Винницу на 7 августа.
Принимал собеседование очень приятный высокий седой мужчина, бейдж был под столом – не знаю как зовут. Я сказала, что приехала из Киева, и он с грустью ответил, что работал в Киеве 6 лет и ему очень нравилось.
…..
…..
Спросил, чем занимаюсь? Я сказала что тренер пилатеса. Он – что это? Я говорю вид фитнеса, благодаря ему люди избавляются от болей в спине, суставах и.тд. Он – ООО, это типа то что мне нужно. И нравится ли мне работа – ну я конечно говорю нравится)))
Дальше вопросы:
1. Что поляки будут отмечать этой осенью – 11 ноября столетие независимости
2. Варшавская битва – 13-25августа и т.д, 15 августа
3. Композиторы – Шопен, Падеревский – тут я начала о нем что он и политик, и как повлиял на независимость
4 о Юзефе Пилсудском – тут рассказывала, что воспитывался в традициях стичневого повст, как в Японию ездил, ссылка в Сибирь, ограбление поезда, и .тд.
5. Писатели – Мицкевич и перечислила нобелистов писателей. А еще спросил режиссёров – Вайда, говман, и Поланский
Так, что я в ожидании)))
И теперь благодарности моему репетитору Olena Korol за поддержку и веру в меня, Tatiana Suchodolska за помощь в написании писем, моей подружке Jana Najwert, которая помогала тоже с письмами, и даже подключилась свою знакомую польку-лингвиста, и разговорной практикой, ну конечно же Роману за создание такой группы!


Анонімно. 25.07

Доброго дня! Вчора здавала у Вінниці. Приймала пані Магда, так що мені пощастило. Вже не роздраконений Шиманський як минулого разу. Викликали мене на хвилин сорок пізніше призначеного часу.
Консул була дуже мила, що хвилювання пройшли за секунду і одразу стало легко і цікаво спілкуватись.

  1. Попросила розповісти звідки я і чим займаюся у житті.
  2. Хто в родині був поляк. І чому я раніше не прийшла і моя мама, так як моя мама є полькою.
  3. Які традиції дотримуюсь в родині. (сказала майже всі релігійні, вона запитала які наприклад, почала перечисляти Вігілію, Великдень, вона одразу мене зупинила і запитала якого числа Вігілія і все)
  4. Якого числа свято незалежності. ( я назвала день і назвала ще рік від якого незалежною вважається Польща. Пані сказала, що варто пам’ятати, що святкуємо лише від недавна то свято так як в комуністичні часи було заборонено, хоча дата незалежності аж з 1918…вона багато ще всього так мені говорила у формі типу «щоб ти знала такий факт»)
  5.  Хто був причетний до незалежності (назвала Пілсудського, вона сказала, що то само собою, а чи знаю я ще когось. Я згадати не могла нікого. Вона запитала чи я знаю Ignacy Paderewskiego. Сказала що так, це композитор, зі Жмеринки. Вона знов як просто факт для мене сказала, що він був теж причетний до незалежності.)
  6. Коли день всіх святих
  7. Яких основних письменників знаю (назвала Сінкевича, Міцкевича і Лема. Консул запитала звідки Лем. Я не знала, вона сказала, що зі Львова)
  8. Далі вся розмова була про Краків, так як консул теж навчалася там. Питала плюси і мінуси життя в Кракові. Сказала про смог і пробки, що її дуже сильно розсмішило. Бо хто жив в Кракові, знає про проблему смогу, з цього всі там шуткують. З плюсів описала місто зі своєї точки зору. Вона запитала чи знаю я хто похований на Вавелі. Назвала Пілсудського і Качинського. Запитала хто ще, а я щось затупила хто ще бо пам’ятаю дві кімнати в кадедрі тільки з їхніми надгробками. Консул запитала а хто жив на Вавелі. Я сказала королі Польщі. Вона перепитала знову, то хто там ще похований. Ну я вже і сказала, що майже всі королі. Також питала чи піднімалась я на вежу там. Сказала, що ще ні. Вона сказала, що дуже радить, гарний вид і підйом лише 5 злотих.

Пані дістала декларацію для підпису, я підписала, ще трошки після поговорили про Краків, перевірили внесок і документи. Їй сподобалось, що я у внеску написала не просто paszport, a paszport zagraniczny. Що всі пишуть по прикладах просто паспорт, а більш правильно написати як я, що в Укр є і внутрішній і закордонний паспорт, тому бажано уточняти бо це лише в Польщі паспорт і так вважається закордонним. Також запитала коли було зроблено фото. Я сказала, що якщо чесно то 7-8 місяців тому, хоча треба максимум шість. Вона сказала, що давай зробимо вигляд, що я цього не чула, ти могла мені це не казати. Далі вона перевіряла моє свідоцтво і дуже сильно здивувалась, що в моєму свідоцтві написано, що мати полька бо раніше ні в кого навіть не питали хто ти і ліпили без питань, що ти українець. Сказала, що мені дуже пощастило, менше мороки з документами. Також запитала чи я потребую децизію, раптом встигну на безкоштовне навчання перевестись. Я сказала, що було б добре спробувати, що якщо можна то хай зроблять. Пані сказала що на наступний день зробить, але щоб я дарма не їхала знову, приїхати через тиждень забрати. На цьому все. Побажала мені успіхів у навчанні, сказала, що знає, що мій керунек важкий і передала привіт Кракову.

Про запис: Перший раз, рік тому почала дзвонити з двох телефонів на автодзвоні, кілька раз починали йти гудки, але десь на сороковій хвилині підняли трубку і записали мене на ранок наступного ж дня. Проте тоді не пройшла співбесіду. Другий раз почала дзвонити теж з двох телефонів (один автодзвін, другий вручну періодично натискала виклик), проте на мій подив на телефоні, де вручну набирала вже на 17тій хвилині підняли трубку і записали мене через тиждень. Так, доводиться ставити автодзвін, щоб додзвонитись, адже дуже багато людей дзвонить, але такого щоб місяць/рік я дзвонила і не піднімали…такого не було. Обидва рази з першого ж дня додзвонилась як починала пробувати.


Анонімно, червень

Witam wszystkich serdecznie! Нарешті і я знайшла більше часу, щоб докладніше поділитися своє історією про сдачу на Карту Поляка у Вінниці!

Перший раз я спробувала дозвонитися в консульство ще в травні 2017, безрезультатно, все по сценарию, або автовідповідач, або зривався виклик, то лінія зайнята, то ніхто не відповідає! Дзвонила я так до середини червня, потім виникли дуже тяжкі сімейні обставини і я відклала цю затію, продовжуючи вчити мову, традиції, історію, географію, політичний устрій і т.д. відвідуючи заняття в нашій полонійній організації по 5 год / тиждень. І ось знову я вирішила телефонувати вже на початку літа 2018, при цьому підкріпивши свої документи які вже були, ще довідками і фотокопіями з архіву. І ось цей день настав, я додзвонилася  о десятій з “копійками” ранку, за допомогою програми Автодозвон, я була така рада, що стрибала по всій квартирі! Назначено співбесіду мені було (через 15 днів) на 10:20, я така була схвильована що з вечора забула забрати фото з фотосалону, і ось ранок я з чоловіком біжу, щоб забрати фото, а там відчинено буде тільки з 10:00!!! Залишаю там чоловіка, сама на транспорт і в консульство, зі всіма документами, копіями і заповненим вньоскем тільки без фото на свій страх і ризик! В консуляті переді мною здавала вже жінка, потім вона вийшла, я встигла тільки запитати, що в неї запитували і хто приймає, вона відповіла, що питали про свята в родині, щось по історії, гімн і в яких містах та була!

Потім пані консул запросила мене! З першого погляду і перших слів вона мені дуже сподобалася як людина, представилася на ім’я Магда (молоденька, худорлява, в окулярах, брюнетка з зачіскою каре), я теж представилася, коротко розповіла про себе, про родину, по кому являюся полькою, розповіла що займаюся дослідженням свого роду, багата часу проводжу в архіві, розповіла що дідусь походив родом з Житомирщини, а точніше з Мархлєвщини, що це був перший польський район і що він проіснував 10 років (1925-1935), вона похвально тільки кивала головою, сказала, що їй теж цікаво те чим я займаюся по дослідженню родоводу, що теж тим займається, ще я продовжила розповідати про організацію в якій я знаходжуся, хто викладає в нас мову і всі інші знання, пані Магда передивилася всі мої документи оригінали і копії, відібрала копії поставила на них всіх печатки, і тут саме цікаве, вона побачила дату мого народження 11.11, посміхнулася і питає чи знаю я яке свято відзначають в цей день в Польщі, на що я відповіла – День незалежності! І що для мене і моєї родини то подвійне свято! Потім вона запитала чи була я в Польщі, я відповіла що так, і сама продовжила коли саме їздила, де була, що бачила, як все сподобалося і як ще хочу побувати там же і також в яких інших містах!

Пані консул роздрукувала лист про визнання мною приналежності до польського народу, я там вписала своє прізвище, ім’я, дату, місце народження! Пані Магда мене привітала і сказала за картою приходити особисто за три місяці! А ще ось, що я поки спілкувалася з нею, в цей момент чоловік забрав мої фотокартки і мчав вже до консуляту з ними, я про відсутність фото і що вони вже в дорозі повідомила пані консул, на що вона мені відповіла, що якщо я не донесу їй фото до третьої години дня, то вона буде змушена повернути мені документи і не прийме їх, але я запевнила, що зараз чоловік їх привизе, то вона мені тільки вньосек повернула і попросила приклеїти на коридорі і зачекати поки вона сама мене знову не запросить, при цьому, щоб я ні з ким з очікуючи на співбесіду не вела розмов і не говорила, про що ми з нею спілкувалися, я так і зробила, люди стояли всі знервовані, кожен був в собі, повторювали видно хто що знав! Потім пані запросила мене ще раз до кабінету, перевірила чи всі мої документи разом, взяла вньосек з фото і ще раз повторила, що за картою через три місяці! Ось така у мене вийшла довга розповідь! Головне бути впевненим у собі, у своїх знаннях і бути контактною людиною, говорити, говорити і ще раз говорити, тоді не будуть вас питаннями засипати!


Паша (співбесіда 15.03)

Вчора забрав КП в Вінниці. Мав співбесіду в пані Уршулі Філіпковської(питання прикріплю в коментарі) 15 березня, на дециз’ї стоїть дата 16 квітня, в карті – 24 квітня, так що, березневі, можете вже їхати по свої карти!

В основному були запитання по релігії: що таке оплатек і як ним діляться; що таке бєжмованє і як проходить; що таке причастя чи я був у причасті. Трохи менше історії: початок Другої світової, хто такий Падеревський(чи про Пілсудського, вже не пам’ятаю). про польських лауреатів премії Оскар. Про свята і традиції, які маємо в родині.

І від себе – на уточнення як Павлу вдалось записатись він виклав наступне фото:

Шановні працівники Вінницького консуляту (а раптом колись побачите це повідомлення) – зверніть на це увагу! Ну змініть систему запису – це ж ненормльно.


Sergii 07.06

Пост благодарности.
В первую очередь поблагодарить Школа польского языка “Alicja”, г. Одесса за то что она есть В частностиАлександра Большакова (Aleksandra Bolshakova) за то, что она создала такую прекрасную школу, за разговорные клубы. Алина Майстренко Спасибо тебе за твои занятия и за твое время которые ты уделяла. мне чтобы я бы не выучил польский язык так, как я его знаю сейчас София Демьянова (Sofii Demianova) за дополнительные занятия и Maria Zalewska за занятия по истории и культуре Польши. и так же ребятам из этой группы. А теперь мой путь. Май 2016-го Начало учебы Декабрь того же года успешно сдан экзамен. Затем два месяца Занятия по культуре и истории. Начал звонить в Винницкое консульство. Это сделать очень сложно. Звонил более года (с перерывом). 29 мая этого года я дозвонился. Меня записали на 7 июля. Начал усердно повторять. И вот все закончилось. Что же меня спрашивал. Перед мной было 2 человека. Женщина – вышла через 2 минуты примерно Не знаю или сдала. Затем парень Час он его держал. Он не сдал. Консул его записал на сдачу 12-го июня в Винницу. Затем зашел я. Началась беседа. Попросил документы. Затем начал спрашивать. Откуда я, чем я приехал, сколько времени я ехал, во сколько приехал, что я делал до обеда., где живу, чем занимаюсь, спросил Гимн Польши,, какие праздники в ноябре, когда делимся оплатком и что это, когда украшаем елку и разукрашиваем яйца, зачем мне карта поляка. В этот момент он начал ставит штампики на копиях документов. Тут я понял что я сдал. Затем сказал мне что через 3 месяца я её могу забрать в консульстве. Дал мне написать анкету. Там я написал своё имя и фамилию на польском, дату и место рождения и поставил подпись. Консул очень приятный.


Mikolaj 22.05

хотів записатись на розмову у Хмельницькому, але без результатно. Тому почав телефонувати щоб записатись на Вінницю. Дозвонився за 5 разів. Дозвонився 14 травня, а на розмову записали на 22 травня.

Приймав Шиманський. Привітався і почав запитувати звідки приїхав, як доїхав? Потом запитав гімн тільки перший стовпчик і приспів. Далі свята які в травні, коли вігілія, коли ставимо ялинку, коли День святого Миколая? Далі попросив внесок, але тут була проблема в мене був внесок старого зразка ( краще викачуйте внесок на сайті консулята) але він мені дав новий і сказав заповнити. Після заповнення перичитав і сказав що через 3 місяці буде карта.

 


Olia 19.05 – виїзд консула до Кам’янця-Подільського

Доброго вечора, дорогі учасники групи. Як і обіцяла, пишу після здачі на Карту поляка в Кам’янці-Подільському ( Вінницький консулят) !!! Отож, все по черзі. Мав розпочатись прийом консула в 13:00 год., але пані консул затрималась на екскурсії по місту на 40 хв. Спочатку проходили ті, в кого Карта закінчується цього року, потім ті, в кого обмін на дорослу з дитячої. Їх не питали нічого, просто ретельно перевірялись документи. Були такі, хто прострочив обмін з “дитячої” карти більш, як на 9 міс. і, на жаль, їм сказала пані: до відзення! Бо документи, щоб здати знову, вже не проходять:((( Тому, візьміть на замітку, в кого документи по польському корінню 4 покоління. Не зволікайте з заміною карти!!! Далі в пані консул був обід.

Продовження пишу в коментах, бо не поміщається все…. Після обідньої перерви, почався прийом на здачу з Кам’янець-Подільського району. Хто не з міста і далеко добиратись. Таких було чимало. Після них здавали діти, теж було з 10, ми в тому числі. Потім з сусіднього містечка Дунаївці здавали дорослі. Потім в пані була вечеря. І десь аж після восьмої вечора, скоріш десь в півдев’ятого почався прийом кам’янчан. Моя сестричка здала приблизно о 22 год.вечора, після неї ще десь залишилось 6-7 чол. Але пані консул сказала що прийме всіх!!!

А тепер про що питала: дітей взагалі нічого не питала, навіть 16-тирічних! А дорослих питала в основному свята: вшистких швєнтих, Вігілія, Боже народзення, Швєнтего Міколая, незалежності, конституції і всі травневі свята. Що є в Кракові, яка річка протікає через Краків і Варшаву, гімн Польщі і хто написав. Яких художників знаєте, фільми. Хто був у Польщі, питала в яких містах і що бачили. В загальному всі питання легкі. Ті , хто здавав вже не з першої спроби, питала, чому не здали в попередній раз?

А тепер про саму пані консул: настільки чудова, привітна, життєрадісна пані, що всі від неї у захваті!!! Здається, Магда, але точно не знаю( молода, чорнява, в окулярах). Всі, в кого були документи в порядку, ЗДАЛИ!!! і не, дивлячись, що надворі вже нічна пора, її робочий день давно скінчився, вона не відправила додому жодної людини, не переглянувши документи. Супер здача!!! Ще ні разу такої не чула й не бачила. А проходила не раз, бо і собі здавала і старшим діткам.

Люди не можуть дозвонитись у консульство і тому голова польського товариства написав листа з проханням, що консул приїхав до нас.


Галина 10 травня

Я записывалась сама, звонила с дочкой и мужем и подружкой с 5-ти телефонов. Очень долго и нудно…. Звонила без секундного перерыва, это просто нереально. Но, как показывает практика. все-таки реально дозвониться.

І я здала вчора (10 травня 2018 року) успішно екзамен на Карту Поляка в Житомирі. Дякую всім небайдужим за допомогу і масу корисної інфформації. Всім удачі!!
Приймав пан консул, якщо не помиляюсь Пшемислав Шиманські. Питав, як приїхала, як буду їхати назад, скільки кілометрів і часу була в дорозі. Далі розповіла гімн, 2 стовбчика. 1 листопада. Вігілія в моїй родині, що таке оплаток і якої форми. По ходу були уточнюючі питання, типу, то поляк був дід чи баба? а чому вже родичі не приїжджають? а звідки родичі, що проживають в Польщі? і т.п.
Точно скажу, головне говорити і добре розуміти. Незнаю, як здають і кажуть, що мова не головне. Це дуже важливо. Перші запитання якраз і направленні на те, щоб почути як людина орієнтується в мовленні і розумінні. Тому, хто невпевнений в собі, записуйтеся на курси, вчіть онлайн або шукайте живе спілкування )))
Знаю, що в цього консула, що я здавала запитання більш-менш однакові в Житомирі, в основному традиції вашої сімї і великі свята. Хоча у Вінниці він реально задавав дуже багато запитань і по історії і по традиціям і датам, а також по видатним людям.
Головне не боятися, намагатися вести себе спокійно і невимушено, просто спілкуватися.

Коша (8 лютого, виїзне чергшування у Житомирі)

 

Усіх вітаю. Сьогодні була на прийомі у консула в м. Житомирі.Записалася, як то не дивно, у минулий вівторок, буквально з 4-го дзвінка. Тоді почала збирати документи, бо такого повороту не чекала і не мала ніяких довідок, витягів і копій. І треба було підтягнути мову. Приймав молодий пан в окулярах, доброзичливий, допомагав, виправляв помилки. Питання були по родині, роботі, хоббі, назвати традиції , які є в родині. Просив перекласти кілька речень на польську мову. Весь час робив якісь відмітки ве вньоску. Приналежність підписала. Документи забрав, сказав очікувати децизію 3 місяці. Але то трохи дивна річ, бо людей було не багато-чоловік з 15 і майже у всіх документи і вньосек забирався. Тільки одна пані вийшла розчарована і не захотіла нічого розповідати, зразу пішла-ми вирішили, що вона не здала. Але в черзі були люди, у яких вже приймали вньоски і вони отримали відмову. Більшість присутніх там були по пару разів.

 Юлія 12.02.2018 про заміну карти виданої в 2008 році

Сьогодні ходила на здачу документів на продовження терміну дії Карти Поляка!!! Децизії,дійсно, ніхто не вимагав, навіть не було закордонного паспорта.

Поділитись: